Bilgii.net

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları – Daha Güzel Saçlar için

19.10.2018
Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları – Daha Güzel Saçlar için

Kadınlar için en önemli konulardan bir tanesi saçlardır. Yıllar boyunca bakımlı ve sağlıklı görünmesi için, tıpkı cilt bakımında olduğu gibi saçlar da pek çok işlemden geçmiştir. En sık tercih edilen hem bakım hem güzellik yöntemi ise saç rengini açmaktır. Sık sık kuaföre yolu düşen hanımlar bilir ki, yaz aylarında genellikle açık renk saçlar tercih edilmektedir. Havaların ısınmasıyla birlikte koyu renk olan saçlara ışıltı ve parlaklık katılmak istenebilir. Saç rengini açmak veya ışıltı kazandırmak için pahalı kozmetik ürünleri kullanmak yerine doğal ve bir o kadar da kolay yöntemlerle saç renginizi açılabilmektedir.

Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç açma işlemi için kullanılan kimyasal ürünler saçların daha çok yıpranmasına, matlaşmasına ve kırılmasına yol açar. Ancak saçlarda koyu renk boya varsa doğal yöntemlerle istenen sonucun alınması imkânsız olabilir. Koyu renk saçları açmak için saç rengi açıcı solüsyonlar veya renk açıcı kimyasalların kullanılması gerekir. Kuaförlerde gerçekleştirilen saç rengi açma işlemine saçlara uygulanan açıcı ile başlanıyor. Bu açıcılar sayesinde saçın içindeki alt tonlar silinmeye çalışılıyor. Eğer istenilen gibi açıldıysa, yani başarılı bir süreç geçirildiyse çiğ bir sarı renk ile karşılaşılıyor. Eğer evde saç açmayı denerseniz ve kızıl, bakır tonları gibi bir renge dönerse saçlarınız aslında başarılı bir işlem olmamış demektir. Saçlarda yıpranma veya kolay kopma gibi hassasiyetler ile karşılaşılıyorsa, ikinci bir açma ve hatta boyama işlemine dahi girişilmemesi gerekmektedir.

Saç Rengini Açmanın Doğal Yolları

1 – Elma Sirkesi: Elma sirkesi doğal saç açıcılar arasında yer alır. Duşta durulama suyu olarak kullanacağınız sirkeli su saç rengini açmaya yarıyor. Sirke, saçları besleyip saç rengini açma özelliğine sahiptir. Duştayken saçlarınızı son aşamada sirkeli su ile yıkayın. Bu uygulamayı düzenli olarak yaptığınızda saç renginizin açılmaya başladığını fark edeceksiniz.

2 – Papatya Suyu: Saç açmaya yarayan etkili yöntemlerden birisidir. 1 bardak suya 1 avuç papatyayı atarak 10 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ılınmasını bekleyin ve bu sırada dinlensin. Sonra ise karışımı süzgeçten geçirerek papatyaları suyundan ayırın. Genelde kuru saça uygulanması tavsiye edilir. Suyu saçınıza sürmek için 3 farklı yöntem var. İster suya tarağınızı batırıp saçınızı tarayarak sürersiniz, ister saçınızda ombre etkisi yaratmak istiyorsanız saçınızı atkuyruğu yapıp sadece aç kısımlarını ıslatırsınız, isterse saçınızı komple hazırladığınız suyla yıkarsınız. Sonrasında ise mutlaka saçlarınızı yıkayın. 2 gün arayla yapılması en sağlıklısıdır.

3 – Limon: Saç rengini açmanın bitkisel yollarından biri de limondur. Bir bardak limon suyunu bir litre su ile karıştırıp boş bir sprey şişesine alın. Islak saçınıza karışımın tümünü sıkın. Sonrasında güneşe çıkın. Nemli saçınıza limonlu suyu sürüp güneşlendiğinizde saçınız daha kısa sürede açılacaktır. 20-30 dakika kadar bekledikten sonra saçınızı durulayın.

4 – Bal: Saçlarınızı bal karışımlarıyla açmak isterseniz birden fazla seçeneğiniz var. İlk olarak eşit ölçüde saf su ve balı iyice karıştırıp saçınıza sürebilirsiniz. Bu yöntemi saçınızda en az yarım saat bekletip durulayın. Diğer bir yöntem olarak eşit oranda karıştırdığınız bal ve limonu sprey şişesine koyun. Nemli saçlarınıza püskürtüp güneşin altında bir kaç saat bekleyin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net