Bilgii.net

Saç Rengini Açma Yöntemleri – Kolay ve Pratik Öneriler

19.10.2018
Saç Rengini Açma Yöntemleri – Kolay ve Pratik Öneriler

Saçlarınızı yıpratmadan doğal gürünüm ile kimyasal yöntemlere başvurmadan saç rengği açmak sağlık açısından en güzel yöntemdir.  Bayanların en önemli arayışı ten rengine uygun doğal görünümlü saçlar olmuştur. Pahalı yöntemler ile kuaförlerde kimyasallar kullanarak yaptırılan açma işlemi saçlarınızın yıpranması, yanması ve saç uçlarının kırılmasına sebep olacaktır. Doğal yollara başvurarak hem pahalı kimyasallara para vermeden saç sağlığınızı koruyarak teninize uygun rengi elde edebilirsiniz.

Saç Rengi Açma İşleminde Doğal Yöntemler


En yaygın saç açma yöntemi papatya suyudur. Sadece saç rengini açmak için değil saçınızda oluşan kepekleri yok etmek içinde kullanılır. Sarışınlar için saçlarının parlak ve sağlıklı görünmesini sağlarken, kumral tonlardaki bir saçın 2 veya 3 ton açılmasını sağlayabilir. Papatyayı kaynatarak ya da papatya çayı demleyerek de kullanabilirsiniz. Bir bardak suya bir avuç papatya yeterli olacaktır. Kaynayan papatyalar dinlendirilip süzülerek saçlarınıza sürünüz. Güneşte bekleyerek açılmış işleminizi hızlandırabilirsiniz. İstediğiniz şekilde uyguladıktan sonra saçınızı temiz su ile durulayınız. Haftada iki kereden fazla uygulamamak şartıyla tekrarlayabilirsiniz. Papatyayı kaynatırken suyun sarı hale gelmesi yeterlidir. Karbonat saçı açma işlemi gerçekleştirilir. Saçlara derinlemesine temizlik kazandıracak ve renginin açılmasına yardımcı olacaktır. Zararlı kimyasal ve toksinlere karşı en etkili yöntemdir. Bir kaseye bir çay kaşığı karbonat ve karbonatı krem kıvamına getirecek kadar su ekleyiniz.

Karışımı saç derinize ve saçlarınıza masaj yaparak uygulayınız. Saçınızda kuruluk yaratabilir bu nedenle krem kullanımını ihmal etmeyiniz.  Haftada bir defa uygulayarak kısa zamanda değişim göreceksiniz. Tuzlu suda saç açmak için bir yöntemdir. Ilık su içerisine tuz ekleyerek saçınıza bir sprey aracılığı ile püskürtünüz. Tuz saçtaki nemin yok olmasını sağlayacaktır. Hindistan yağı kaybolan nemi dengelemek için kullanılabilir. Duş sırasında saç kremi kullanarak nemi geri kazanmış olursunuz. İstenilen saç rengine ulaşana kadar haftada bir kez uygulamaya devam ediniz. Mucizeler yaratan zeytinyağı kremi ile meşhur olduğu kadar saç açma konusunda da meşhurdur. Zeytinyağını saçınıza sürerek bir saat beklemeniz yeterli olacaktır. Daha etkili bir sonuç istiyorsanız limon damlatarak sonuç elde edebilirsiniz. Doğal görünümlü ve nemli bir saç için en kolay saç açma yöntemidir. En popüler yöntem limon suyu ile saç açmaktır. Gün boyu dışarıda olup doğal görünümlü saçlara sahip olmak istiyorsanız en doğru yöntemdir. Limon suyu içerisine (limon suyunun dörtte biri kadar) ılık su ekleyerek şişe içerisine koyup saçlarınıza uygulayınız. Saç diplerinizi sertleştirecektir.

Bu sebepten dolayı saç uçlarına uygulanmalıdır. Kızıllık yaratmadan saçlarınızı açmanızı sağlar. Saf bal içerisinde buluna glikoz ile saçlarınızı mükemmel renklere kavuşturabilir, maske olarak ya da saça uygulanıp güneşe bekleyerek de sonuç alınır.  Eşit ölçüde bal ve su karıştırılıp saçlarınıza uygulayınız. Streç film sararak gece uykuya yatınız. Durulaması zor olacaktır. İstediğiniz tonu elde edene kadar haftada bir kez uygulayınız. Bal hem saçlarınızı beslemiş olur hem de ışıktılı bir saça sahip olmanızı sağlayacaktır. Bira kullanarak da saç rengini açarak parlaklaşmış, yumuşatılmış ve beslenmiş bir saça ulaşırsınız. Siyah çay kullanarak da saçınızın renk tonunu açabilirsiniz. C vitamini tabletleri de saç açma konunda yardımcıdır. cek kadar su  ekleyiniz. karışımı  açılmasını sağlayabilir

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net