Bilgii.net

Rustik Perde Modelleri

03.10.2018
Rustik Perde Modelleri

İnsanlar hayatlarının çoğunu evlerinde geçirir. Bu yüzden de evlerine çok önem verirler. Evlerinin her zaman daha güzel daha mükemmel bir görünüm alması için çalışıp çabalarlar. Durum böyle olunca evin dışından daha çok iç dizaynı ile ilgilenmekten kendilerini alıkoyamazlar. Bir evin iç dizaynının güzel olması pek çok şeye bağlıdır. Evin içerisindeki mobilyalardan halılara, halılardan evin içerisinde kullanılan aksesuarlara kadar her şey bir evin kusursuz olması için çok önemlidir. Fakat bir evi olduğundan daha güzel bir görünüme sokan en önemli detay evin perdeleridir. Çünkü evin içerisindeki tüm eşyaların perde ile bir kombin olması gerekmektedir. Kullanım dâhilinde olan birçok perde modeli vardır. Her sene ne kadar perde tasarımı ve modeli çıkarsa çıksın yerini koruyan perde modellerinden bir tanesi Rustik perde modelidir.

Rustik Perde Modelleri

Perdeyi bir aksesuar olarak düşünürsek evin en önemli aksesuarıdır. Çünkü güzel ve eşyalarla uyumlu bir perde seçmek evin daha şık bir görünüme sahip olmasını sağlar. Rustik; perdeden daha çok perdeyi asma yönteminin adıdır. Rustik perdede perde kornişe asılmaz. Rustik perde olması in öncelikle pencerenin üstünde duvara monteli ahşap veya metal bir çubuk bulunması gerekmektedir. Bu çubuğa halkalar sayesinde perde asılır. Kullanım tarzı bu şekilde olan perdelerin adı Rustik perdedir. Rustik perdelerin genel olarak kullanıldığı yerler vardır. Bunlar özellikle dağ evleri ve yazlık evler gibi yerlerdir. Bu arada Rustik dekorasyon ile Rustik perdenin kullanıldığı dekorasyon alanları arasında doğrudan bir ilişki vardır. Rustik perdeler daha klasik ve sıcak bir ortam yaratmak amacı ile kullanılır. Rustik dekorasyon ise daha çok doğal, geçmişi ve modernizmi içinde barındıran bir dekorasyon çeşididir. Uygulaması zor bir dekorasyon çeşididir.

Rustik Dekorasyon

Rustik dekorasyonda en önemli unsur doğallıktır. Çünkü bu dekorasyon tarzında en önemli şey yapılan eşyaların doğal ve el yapımı olmasıdır. En çok kullanılan malzemeler ise hasır ve bambudur. Bu malzemelerin en çok kullanıldığı ve doğallığın en üst seviyede olduğu yerler dağ evleridir. Bu yüzden Rustik dekorasyona en fazla buralarda rastlanır. Rustik dekorasyon için sadece bambu ve hasır değil doğal taşlara da ihtiyaç vardır. Bu taşlardan en çok kullanılanları seramik ve mermerlerdir. Bu dekorasyon tarzını güçlendirmek için genelde kullanılan ürünlerde boya kullanılmaz. Genel olarak dağ evlerinde kullanılsa da eğer doğru bir dizayn yaparsanız günlük yaşantınızda kullandığınız evlerinizde de bu dekorasyon türünü kullanabilirsiniz. Bunu en kolay yansıtabileceğiniz eşya ise yemek masasıdır. Eviniz ne kadar modern eşyalar ile dolu olsa da alacağınız doğal bir yemek masası evinize farklı bir tarz, şıklık ve hava getirecektir. Rustik dekorasyon çeşidinde; eşyaların doğal ve el yapımı olması dışında, halıların el dokuması oturduğunuz koltukların desenlerinin tek renk olması gibi ince detaylar da vardır. Eşyalara renk katmak istiyorsanız, kesinlikle boya kullanmayınız. Bunun için renkli vernikleri tercih edebilirsiniz. Rustik dekorasyon çeşidi sadece ahşap yapılı evlerde değil, modern bina dairelerinde de kullanılabilir. Yapacağınız tek şey iyi bir dizayn yapmak olacaktır. Sadece tek bir dekorasyon çeşidine bağlı kalmadan da evinize alacağınız ufak ürünler ile de Rustik dekorasyonu evinizin içerisinde hissettirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net