Bilgii.net

Rustik Banyo Modelleri ile Şık Bir Görünüm

11.10.2018
Rustik Banyo Modelleri ile Şık Bir Görünüm

Rustik banyo modelleri ahşap ve doğal olan banyo modelleri sevenler için tasarlanmış bir banyo modeli olarak bilinmektedir. Rustik kelimesinin dil kökeni İngilizce olup, “rural” kelimesinden gelmektedir. Köy ve doğal yaşam tarzlarını banyolarına yansıtmak için ideal olan rustik banyo modelleri, ham ve işlenmemiş ya da çok az işlem görmüş malzemelerin kullanıldığı banyolar için geçtiği gibi, mobilya ve oda dekorasyonlarında da kendini göstermektedir. Kırsal bölgelerdeki evlerin tasarımını evinize taşıyan rustik banyo modeli tasarımları, evinize doğallık ve sadeliğin eşsiz huzurunu verecektir. Doğal taşlar, ahşap, mermer, tuğla duvar gibi naturel malzemelerin sıklıkla kullanıldığı ve doğal banyo ortamları oluşturulan rustik banyo modelleri, modern ve klasik şekillerde de kullanılabilecek özellikte bir banyo modeli olarak bilinir. Evinizin en önemli kısımlardan biri olan banyonuzun tasarımı için harcadığınız emeğin karşılığını, işten eve geldiğinizde ya da sabahları işiniz ya da okulunuz için hazırlanırken kullandığınız banyo ortamınızın rahatlığı ile alabileceksiniz.

Rustik Banyo Avantajları

Rustik banyo avantajları ile pek çok açıdan tercih edilme oranı yüksek modellerden biri olarak gözükmektedir. Hemen her eve ve bütçeye uygun şekilde hazırlanabilen rustik banyo modelleri, istenilen malzemeler ile çeşitli kombinasyonlar sonucunda bir çok tasarım örneği ortaya çıkabilir.

-Ahşap ve mermer gibi doğal ürünler banyonuza naturel ve sade bir hava katacaktır. Minimalist bir çizgi ile tasarlayabileceğiniz rustik banyo tasarımları, doğal dekorasyon örnekleri arasında içinize sinecek modellerden biridir. Kırsal evlerin tasarımlarını modern ve şehir hayatında taklit eden rustik banyo tasarımları, doğal olan tüm malzemelerden kullanılarak yapılabildiği için, oldukça düşük bütçe ile yapılabilmesi de mümkündür.

-Yuvarlak çanak lavabo modelleri ile desteklenen rustik banyo çeşidi, ahşabın sıcaklığı ile desteklenen çekmece ve raflar ile banyonun soğuk havasını kırmak için birebirdir. Doğal ve sıcak tonların bulunduğu banyonuzda duştan çıktığınızda ya da soğuk havalarda banyonuzda daha az üşüyerek çıkabileceğinizin garantisini verebiliriz.

-Doğal bir malzeme olan mermer ile döşenen banyolar, doğal gözüktüğü kadar lüks bir imaj da çizecektir. Bu tasarım da banyoda geçirdiğiniz zaman içinde daha konforlu ve huzurlu anlar geçirmenizi sağlayabilir.

-Ahşap ve taş lavabo tasarımları olduğu gibi doğal taş lavabo tasarımları kullanılarak özellikle sıcak havalarda serin bir banyo ortamı sunması ile oldukça aranan bir özellik olarak söylenebilir.

-Banyo konusunda bütünlük ve dekorasyon şıklığı verebilecek olan rustik banyo tasarımları, ayaklı küvetler ile birlikte kullanılan küvet bataryaları ile vintage bir tasarım elde edilerek kullanılabilir. Şık tasarımı ile gözlerin banyonuzda olmasını istiyorsanız bu tarz tasarımları incelemeli ve seçtiğiniz tasarımı mutlaka denemelisiniz.

– Uygun ışıklandırma kullanıldığında rustik banyo modellerinin naturel tasarımları oldukça belirgin bir şekilde ortaya çıkarılabilmektedir. Ortam içinde kurmak istediğiniz atmosferin sıcaklık ve soğukluk oranı gibi değişkenlere bağlı olarak ışık şiddetini de ona göre ayarlayabilirsiniz.

-Rustik banyo tasarımınızın temel öğelerinden biri olan armatür ve lavabo tasarımlarınızda da desenli çanak lavabolar ve parlak renkli armatürler kullanmanız da lüks bir tasarım elde etmenizi sağlar. Elde edeceğiniz lüks tasarımdan sizin kadar misafirlerinizin de etkileneceğinden emin olabilirsiniz.

İkea Banyo Dolap Modeli

 

Banyo Dolap Seti Modeli

Modern Çizgilere Sahip Banyo Dolabı  Modeli

Banyo Vitrin Modelleri  Modeli

Rustik Banyo Dolabı  Modeli

Duvara Monte Rustik Banyo  Modeli

Rustik Küçük Duvar Banyo Dolabı  Modeli

Duvara Monte Su Geçirmez Rustik Banyo Dolabı  Modeli

Avrupa Klasik Rustik Banyo Modeli

Rustik Ahşap Banyo Dolabı Modeli

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net