Bilgii.net

Renso Aksesuar ile Perde Modelleri Şıklık Kazanıyor

10.10.2018
Renso Aksesuar ile Perde Modelleri Şıklık Kazanıyor

Dekorasyon yaparken; evin mimarisine ve tasarımına uygun doğal seçimler yapmak oldukça önemli bir karardır. Kişinin hayal ettiklerine ulaşabilmesi ve istenilen konseptin yaratılması için en doğru unsurların bir araya getirilmesi gerekmektedir. Özellikle kullanılan bu ürünlerin uyumu, evin havasını değiştirecek bir dekorasyon oluşturulmasına yardımcı olacaktır. Mobilyaların, perdelerin, duvar boyalarının ve benzeri ürünlerin seçim aşamasında oldukça dikkatli olunmalıdır. Düşünüldüğünden daha fazla şekilde özen gösterilmesi gerekilen konular vardır. Bu dikkat ve özen yeterli miktarda sağlandığında, artık dekorasyon süreci daha verimli ve keyif verici şekilde ilerleme sağlayacaktır. Perde; dekorasyonun başarılı olmasını sağlayan en önemli unsurlardan bir tanesidir. Odanın havasını tamamen değiştirebilir ve diğer tarzların tamamlanmasını sağlar. Perde seçimi o yüzden fazlasıyla dikkat edilmesi gerekilen bir konudur. Örnek dekorasyon fikirlerinden ve fotoğraflarından yararlanmak, perde seçimi konusunda oldukça başarılı bir sonuç almanızı sağlayacaktır.

Renso Perde Modelleri

Fon perdeleri kullanımı, son yüzyılda ortaya çıkan ve oldukça yaygınlaşan bir durumdur. Bu sayede dekorasyonun eksik kalan kısımları tamamlanabilir. Evin duvar boyası rengi ile bir zıtlık yaratılarak harika bir estetik görüntü elde edilebilir. Dışarıdan gelen güneş ışınları, yine fon perdeler sayesinde engellenebilir. Evin ışıkları açıldığında evin içinin görünmesini istemeyen kişiler de; fon perdesi kullanarak bu durumun önüne geçebilir. İşte fon perdenin bu kadar başarılı olmasındaki temel hususlardan bir tanesi de, içerisinde bulundurduğu aksamlar sayesinde olmaktadır. Fon perdelerin evin içerisine kazandırdığı muhteşem bir derinlik özelliği de vardır. Bu derinlik özelliği; fon perdelerin kenarlara tutturulması ve estetik bir görüntü kazandırılması sayesinde olmaktadır. Fon perdenin bu görüntüsünün oluşturulması ve tutturulma işlemi; renso adı verilen metaller sayesinde sağlanmaktadır. Renso, perdenin toplu ve düzenli şekilde durmasını ve tam da fotoğraflık şekilde görüntü yakalanmasını sağlamaktadır.

Dikkatinizi Çekebilir: Modern Perde Modelleri

Renso ile Fon Perde Montajı Nasıl Yapılır?

4 farklı kornej sayesinde rensoyu kullanmak daha kolay bir hal alacaktır. Bulunamaması durumunda ise 2’li kornej rayı da iş görecektir. İkisini yan yana birleştirmeniz halinde, aynı işlevi sağlayacaktır. Penceredeki en uzak raya rensolu perde takılmak zorundadır. Bir diğer raya kanatlı perdeler, diğer raya ise tül perde ve en sona güneşlik olarak kullanılacak perde takılmalıdır. Kanat perdeleri takılırken; üzerindeki yazılar ters gelmeyecek şekilde takılmalıdır. Çünkü sağ ve sol perde arasında fark vardır. Kanat perdelerin duvara tutturulmasını sağlayan rensolar ise; dübeller yardımıyla duvara monte edilmelidir. Toplanma ve kırışıklık olmaması için de kelebek tokalar kullanılmalıdır.

Renso ile Oluşturulan Fon Perdelerin Temizliği

Renso ile oluşturulan fon perdeleri, temizlik için öncelikle gerekli aksesuarlardan arındırılmalı ve ilgili malzemelere zarar verilmeden çıkartılmalıdır. Kullanılan kumaşın türü; temizlik prosedürü açısından oldukça önemlidir. Çünkü; farklı kumaşlara, bilinmeyen bir temizlik yöntemi uygulanırsa; bu fazla kötü sonuçlar doğuracak ve perdeye zarar verecektir. Fon perdeler; öncelikle düz bir zemine yatırılarak süpürülebilir. Tabi ki vakum gücü bu işlem esnasında düşük olmalıdır. Yıkanmak isteyen fon perdeler, 30 derece sıcaklıkta yıkanmalı ve düz bir şekilde kurutulmalıdır. Ütü yapmak istendiğinde ise üzerindeki kumaşın özelliğine göre bazen ütü ile perde arasına bir bez koymak gerekecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net