Bilgii.net

Renkli Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

25.11.2018
Renkli Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Herkes oturma odalarının daha samimi bir atmosfere sahip olmasını ister. Bu yüzden de salonlarımızı renklendirmeyi tercih ederiz. Sandığınızın aksine bunun için çok yüklü bir bütçeye de ihtiyaç yok. Duvarlarınızı ya da mobilyalarınızı uygun fiyatlarla da renklendirebilirsiniz. Ancak bazen renklendirme söz konusu olduğunda salonunuza uygun bir duvar rengi, mobilyalar ya da aksesuarlar belirlemek korkutucu görünebilir. Açık bir ton mu ya da kapalı bir ton mu seçmeniz konusunda arada kalabilirsiniz. Bu konu hakkında çok fazla soru olduğu gibi çok fazla yanıt da mevcut. Fakat gerçek olan bir şey var ki odanızın, mobilyalarınızın veya edineceğiniz objelerin rengini belirlemeniz konusunda içgüdülerinizi takip etmelisiniz. İçinizden gelen rengi seçmekten korkmayın. İşte size verebileceğimiz renkli oturma odası fikirleri:

Tek Duvarınızı Farklı Bir Renge Boyayabilirsiniz

Salonunuzdaki duvarlardan birisini farklı bir renge boyayarak daha yaratıcı ve zarif bir ortam yaratabilirsiniz. Salonunuzun odak noktalarından birisi haline gelecektir. Eğer salonunuzun duvarları açık tonlarda ise bir duvarı mavi ya da koyu tonlarda farklı bir renk kullanabilirsiniz.

Renkli Yastıklar Salonunuzu Şirin Gösterecek

Salonunuzu renklendirmenin bir diğer başka yolu ise koltuklarınıza renkli küçük yastıklar eklemeniz! Yastıkları tek renkli değil çiçek tasarımlı da seçebilirsiniz. Yastıklar hem salonunuzu şirin gösterecek hem de otururken sizi rahat hissettirecek.

Doğadan Faydalanın

Salonunuz için yeşil bitkiler ya da gerçek saksı çiçekleri edinmek sadece odanızı renkli göstermekle kalmayacak, harika bir koku da vererek oda parfümü görevini de görecektir. Tabii gerçek bitki ve çiçekler bakım isteyebilir. Ancak bunun ruhunuzu da iyi geldiğini fark etmeniz çok uzun sürmeyecek.

Halınızla Gösteriş Yapın

Kuşkusuz salona girdiğimizde dikkatimizi çeken ilk şey odada yer alan halılardır. Şunu sakın unutmayın ki salonunuzu renkli göstermek için halınızın rengini odanızın zemine zıt olan tonlardan seçmeniz gerekiyor. Örneğin; Salonunuzda koyu parke döşemeler varsa halınızı daha açık tonlarda seçmeniz gerekiyor.

Renkleri Yansıtın

Salonunuzda boş bir duvarınız varsa bunu mutlaka bir aynayla dekore etmeyi deneyin! Ayna sayesinde hem duvarınızda ilgi çekici bir aksesuar oluşacak hem de salonunuzda yer alan renkler tekrar yansıyacak. Böylece odanızın sıkıcı ve cansız görünümü ortadan kaybolarak canlı ve daha renkli bir ortam oluşturacak.

Salon İçin Sanat

Salonunuzda bir sanat eserinin yer alması hem odanıza dekoratif bir dokunuş ekleyecek hem de içinde yer aldığı farklı renkler ve şekillerle ortama daha da canlılık katacak. Salonunuz için bir tablo edinmenizin yaratacağı büyük farklılığa siz bile şaşıracaksınız.

Farklı Bir Kitaplıkla Renklerle Oynayın

Kitaplık mutlaka her salonda bulunması gereken dekoratif aksesuarlardan birisidir. Kitaplığınızın içini ve dışını farklı renklere boyayarak daha da ilgi çekici bir hale getirebilirsiniz. Dış ve iç kısımlarını iki zıt renge boyamanız kitaplığınızı oldukça göz alıcı bir şekle dönüştürecek ve salonunuza ayrı bir hava katacak.

Değişik Tonlarda Sandalyeler

Eğer salonunuzda sandalyeler yer alıyorsa minderlerini birbirinden farklı tonlarda olmasına önem verin. Pembe, sarı gibi tonlar salonunuzu cıvıl cıvıl gösterecek.

Renklere Sarılın

Salonunuza renk katacak bir diğer önerimiz ise koltuk şalı! Açık veya cırtlak tonlarda seçeceğiniz örme bir şal ile salonunuzda olağan dışı bir aksesuar yer alacak ve odanızı daha samimi gösterecek.

Turuncu Ve Mavinin Mükemmel Uyumu

Pembe Koltuklar

Koyu Renk Duvar Kağıtları

Renkli Tablolar

Renkli Kırlentler

Uyumlu 2 Renk Duvar Boyası

Renkli Aksesuarlar

Canlı Halılar

Dekorasyona Uyumlu Perdeler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net