Bilgii.net

Renkli Banyo Dekorasyonu Modelleri

28.11.2018
Renkli Banyo Dekorasyonu Modelleri

Banyolar evlerin en küçük mekânlarıdır. Aynı zamanda evin hijyen ihtiyacını karşılayan bu alanlar tıpkı salon ve diğer odalar gibi özenle dekore edilir. Günümüzde banyo dekorasyonuna her zamankinden daha çok önem veriliyor. Birbirinden şık dekorasyon örneklerinin en çok da hanımların ilgisini çektiği görülüyor. Banyo dekorasyonunda farklı stiller deneyebilirsiniz. Fakat bu stiller evinizin genel dekorasyonuna uygun olmalıdır. Son derece modern çizgilerle dekore edilmiş bir eve klasik ve tarihi esintilerle dolu bir banyo dekore etmek ne derece uygun olur? Bunun tam tersini de düşünebilirsiniz. Banyo dekorasyon örnekleri klasik, göz alıcı, sade veya renkli detaylarla da dikkati çekiyor. Renkli banyo dekorasyonu sade çizgilerle dekore edilmiş bir banyoya göre daha çok dikkat gerektiriyor. Renkleri doğru kullanmamak basitliği getirirken doğru kullanılan renkler capcanlı ve dinamik bir banyo ortamı yaratacaktır.

Renklerin Doğru Kullanımı

Bir banyoda renkler konusunda yapılacak en önemli hata sevdiğiniz her renkteki aksesuarı banyoya doldurmak olacaktır. En önemlisi ise karo ve lavabolar ile banyo dolaplarıdır. Aksesuarlar banyodan çıkartıldığında sorun giderilebilir ancak kalıcı uygulamaları çıkarmak ve değiştirmek son derece meşakkatlidir. İşte bu yüzden baştan banyo dolapları ile karoların, fayansların renkleri uyumlu ve yerli yerinde seçilmelidir.

Gri Pembe Dekorasyonu

Renklerle barışık biriyseniz ve basitliğe kaçmadan capcanlı bir banyo dekore etmek istiyorsanız size ilk önerimiz gri pembe banyo dekorasyonudur. Son zamanların en moda renk uyumlarından biri olan gri ve pembeyi banyonuzda etkili bir biçimde kullanmak için hangi rengi hangi parçada patlatacağınıza karar vermeniz gerekir. Bu iki renkten pembeyi banyo dolapları için tercih ederseniz geri kalan yerleri yani fayansları gri renkli seçebilirsiniz. Böylece gri banyoda tatlı pembe esintiler göze çarpacaktır. Bu renk uyumu son derece şık ve zarif duracaktır. Yakın bir renk uyumu da dikkatinizi çekebilir. Fuşya ve bej renginin uyumunu da deneyebilirsiniz. Dolapları fuşya yapıp diğer tüm alanı bej renginde seçebilirsiniz. Hatta bu iki renk önerisinde de duvarlardan bir tanesini gri rengin daha koyu tonlarıyla döşeyebilirsiniz. Harika ve renkli bir banyo için aklınıza gelecek ilk renk kombinleri gri ve pembe tonları olabilir.

Mor Beyaz Banyo Dekorasyonu

Mor beyaz banyo dekorasyonu modası hiç geçmeyen dekorasyon önerilerinden bir tanesidir. Bu konuda renkleri iki türlü uygulama şansınız var. İlki tıpkı gri pembe dekorasyonda olduğu gibi dolapları mor ve diğer alanları beyaz seçmektir. Ama bir farklılık yapıp her iki yandaki duvarların fayanslarını mor renkli seçebilirsiniz. Böylelikle ortadaki alan yani yerlerdeki karolar beyaz olacaktır. Küvetin bulunduğu alan da ve hatta banyo dolapları da beyaz olmalı ki tüm alanlar net olarak kendini göstersin.

Kırmızı Beyaz Banyo Dekorasyonu

Banyo dekorasyonunda her ne kadar renkli seçimler yapsak da beyaz ve açık renklerin etkisini göz ardı etmemek gerekir. Renkleri kullanırken beyaz ve bej renklerini de kullanarak basitlikten kurtulabilirsiniz. Kırmızı beyaz dekorasyonda ilk seçeneğiniz dolapların ve paspasların kırmızı olması geri kalan yerlerin tamamen beyaz veya bej renginde döşenmesidir. Diğer seçeneğiniz ise daha modern ve zevkli bir görünüm elde etmenizi sağlayacak olan iki duvarın kırmızı renkte döşenmesidir. Diğer duvarları beyaz döşeyebilir ve dolapları beyaz seçerken üzerilerine kırmızı desenler de koydurabilirsiniz. Böylece bilinen standart dekorasyon örneklerinin dışında farklı ve göz alıcı bir banyoya sahip olursunuz.

Banyo dekorasyonunda sevdiğiniz renkleri kullanmayı ve iki rengin ötesine geçmemeye dikkat ederseniz şıklığı yakalarsınız. Fazla renk küçük ve dar alanlarda karmaşa nedeni olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net