Bilgii.net

Psikolog Ofisi Duvar Kağıdı Modelleri ile Rahatlayıcı Bir Alan

10.10.2018
Psikolog Ofisi Duvar Kağıdı Modelleri ile Rahatlayıcı Bir Alan

Psikolog ofisi duvar kağıdı modelleri, psikolog ya da psikiyatrların ofis düzenlemesi yaparken, tasarımın ve iyi bir izlenimin öncelikli olduğu bilgisi, günümüz iş dünyasında özellikle dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Uzun zaman geçirilen ofislerin tasarımları, çalışma performansı açısından etkili faktörlerden olduğu su götürmez bir gerçektir. Bağımsız bir araştırmaya göre, çalışma ortamı performansı yüzde 20 oranında etkilemektedir. Pratik ve kullanımı kolay duvar kağıtları da ortamı etkileyen unsurların en başında geliyor. Bir dönem moda olup unutulan duvar kağıtları, şimdilerde tekrar moda olmuş ve model seçeneğini de arttırarak ilerleyen bir tasarım elemanı olarak hayatlarımızda tekrar yerini aldı. Çeşit ve tasarım zenginliği arttığı için, duvar kağıdı seçiminde dikkat edilecek bazı hususlar vardır. Bu hususlardan en başta gelenler şunlardır:

Psikolog Ofisi Duvar Kağıdı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sadelik: Psikolog danışması alan danışanın dikkatini dağıtmayacak ve ona kendini ifade etmesi için gerekli rahatlamayı verebilecek renkler, desenler kullanılmalıdır. Bu detay, danışanlarınızın size daha açık dille kendilerini ifade etmelerinde büyük katkı sağlar. Aşırı renkli ve parlak tasarımlardan olduğu kadar, boğucu ve iç karartıcı bir atmosfer yaratan tasarım örneklerinden uzak durmak gerekir. Eğer desen ya da resim bazlı duvar kağıdı modelleri yerine renk odaklı duvar kağıtlarına yöneldi iseniz, renklerin cazibelerini anlamlarına göre kullanma şansınız doğar. Anlamlarına bağlı olarak, yumuşak tonlardaki renkler şüphesiz ki işinizi görebilir. Örneğin; toprak tonu olan kahverengi samimi bir hava verirken, beyaz dürüstlük yönünde bir etki sağlar. Aynı şekilde yeşil rengi de huzur vermek için kullanılabilir.

Modern Görünüm: Sade olması yanında, duvar kağıdı olarak seçeceğiniz temanın, profesyonelliğinizi ve modern görüşünüzü yansıtması da size artı puan katabilecek unsurlar arasında gelir. Kendinizden emin bir çizgi çizerken, çalışma alanınızla da bunu desteklemiş olursunuz. Günümüzde modern olarak adlandırılan her materyalin, esnek olduğu gibi estetik yanları ile açığa çıktığı da unutulmamalıdır.

Yaratıcılık: Desen ya da çizgi ağırlıklı tasarımlar yerine yaratıcı duvar kağıdı modelleri seçmeniz de iyi bir tercih olabilir. Ancak gene de dikkat edilmesi gereken şey, duvar kağıdının dikkat dağıtmadığı gibi dinlendiren bir yapıda olmasıdır. Manzara duvar kağıtları ya da filmlerdeki psikolog ofislerinde sıkça görmeye alıştığımız kitaplıkları taklit eden kitaplık temalı duvar kağıtları da oldukça iyi seçimler olarak karşımıza çıkar.

Ofis Koşulları: Psikolog duvar kağıdı modelleri seçilirken, ofis ortamının ışık alması, ofis büyüklüğü, ofis ortamında kullanılan malzemelerin renk ve tasarımları gibi konular da psikolog ofisi duvar kağıdı seçiminde göz önünde bulundurulmalıdır. Küçük bir ofis modeli ile büyük bir ofis modeli için istenen duvar kağıdı modelleri, her zaman aynı standartta ve tasarımda olması beklenemez.

Kişisel İmaj: Duvar kağıdı seçerken dikkat edilebilecek bir diğer konu da kişisel mesleki imajınız ile uyumlu bir duvar kağıdı seçmenizdir. İş imajınızın daha akılda kalıcı ve daha çok kişiye ulaşılabilir olması için imajınıza uygun bir duvar kağıdı seçmeniz yerinde olur. Danışanlarınız kadar sizi de etkileyen kişisel imajınız ne kadar güçlü ise, iş performansınız da o derece etkili olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net