Bilgii.net

Protez Tırnak Nedir, Nasıl Takılır, Çıkartılır?

19.10.2018
Protez Tırnak Nedir, Nasıl Takılır, Çıkartılır?

Protez tırnağın diğer adı takma tırnaktır. Protez tırnak artık günümüzde gitgide çoğalan, güzellik dünyasında en çok kullanılan unsurlardan biri haline gelmiştir. Protez tırnak veya takma tırnaklarının birkaç tane farklı çeşidi bulunuyor. Protez tırnak nedir, nasıl takılır ve çıkartılır? Burada bahsedeceğimiz konu bu olacaktır. Protez tırnaklarında üç çeşit bulunur; jel tırnak, akrilik tırnak ve dippig tırnak. Öncelikle protez tırnak nedir ona bakalım.

Protez Tırnak Nedir?

 

Protez tırnak nedir diye yazdığınızda, aslında karşınıza takma tırnağın ne olduğu ile ilgili aynı bilgiler çıkacaktır. Protez tırnak, başka bir deyişle sahte tırnaktır. Kendi tırnaklarınızı uzun gösterebilmek için tırnaklarınızın üzerine yapıştırdığınız sahte tırnaklardır. Günümüzde artık protez veya takma tırnak kullanan birçok kadın ve genç kızlar bulunuyor. Tırnaklarının uzun olmasının hayalini kuran o kadar çok genç kız var ki, fakat protez tırnaklar ile ilgili unutmamanız gereken bir konu bulunmaktadır. Unutmayın ki uzun tırnaklara sahip olmak çok sağlıklı bir durum değildir ve canınızın yanma oranı yüksek olabilir, çünkü tırnaklarınız takılabilir veya bir yere takılıp sökülebilir ve bu olduğu zaman kendi tırnağınız da çekiştirileceğinden, canınız çok yanabilir.

Protez Tırnak Nasıl Takılır?

 

Yukarıda bahsettiğimiz üzere 3 çeşit protez tırnakları bulunmaktadır. En çok tercih edilen jel tırnak, bir diğeri ise çok fazla doğal görünmeyecektir, fakat yine de kullanılabilir akrilik tırnak ve üçüncüsü ise dippig tırnak olup mat duran ama tırnağınızı uzun gösteren sahte tırnaklardır. Protez tırnakları takmak için, tırnağın çeşidine göre farklı adımlar izlenmektedir. Protez tırnak nasıl takılır? Jel tırnak 3 aşama ile takılmaktadır. Önce tırnağın üzerine sıvı jel tarzında bir yapıştırıcı sürülerek, orijinal tırnağınızın üzerine yapıştırılır. Daha sonra tırnağın üzerine daha koyu sıvı bir jel sürülür ve üçüncü aşamada ise son kontrol ve tırnakların sağlamlaşması için tekrar bir sıvı jel tarzı yapıştırıcı sürülür. Akrilik tırnaklarda ise jel tırnaktan farklı olarak, tırnağı tamamen kaplayacak şekilde değil, orijinal tırnağınızın ucuna gelecek şekilde küçük bir plastik tırnak parçası yapıştırılmaktadır. Dippig tırnak ise aslında akrilik tırnak ile aynı şekilde yapılır, fakat tek farkı dippig tırnağın kokusuz ve mat bir şekilde yapıştırılmasıdır.

Protez Tırnak Nasıl Çıkartılır?

 

Protez tırnakları takmak tamam ve güzel görünen tırnaklara sahip oluyorsunuz ama protez tırnakları çıkarırken ne yapmanız gerekiyor? Protez tırnak nasıl çıkartılır? Protez tırnaklarının çıkarılması için aseton, sıcak su ve tırnak eti iticiye ihtiyacınız olacaktır. İşlemi tamamladıktan sonra, tırnak ve tırnak eti bakımında kullandığınız herhangi bir kremi kullanabilirsiniz. İlk önce yapmanız gereken, bir kâse içerisine eşit miktarlarda aseton ve sıcak su koymak. Sonrasında yapmış olduğunuz solüsyonun içine parmaklarınızı yerleştiriyorsunuz ve 15 ile 20 saniye kadar bekletiyorsunuz. 15-20 saniye geçtikten sonra parmaklarınızı kâseden çıkarın ve tırnaklarınızı rahatlıkla çıkarın. Bu işlemi yapmadan tırnaklarınızı çıkarmaya çalışırsanız, emin olun hem orijinal tırnaklarını mahvolacak, hem canınız yanacak, hem de tırnak etlerinizin kanama ihtimali daha yüksek olacaktır.

Özel bir gün veya güzellik bakımı açısından protez tırnak güzel olabilir, fakat sürekli kullanmak isteyeceğiniz bir şey değil, çünkü orijinal tırnaklarınızın nefes alması gerekecek. Onca yapıştırıcı ve üstünün plastik bir tırnak ile kaplanmasıyla bir süre boyunca nefes alamayacak, bu sebeple bir süre sonra mutlaka nefes alma ihtiyacı duyacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net