Bilgii.net

Polisan Boya Renkleri ve Renk Kartelası İle Boya Seçimi

03.10.2018
Polisan Boya Renkleri ve Renk Kartelası İle Boya Seçimi

Ev satın alırken evimizin dekorasyonunda en önce düşündüğümüz evin rengidir. Yeni evliler ev baktıklarında odaları gezerken akıllarında hemen koltuk desenleri ve evin renk uyumu gelir. Öğrenciler ya da taze işe başlamış başka şehirde kendi evine çıkacak gençlerin tasarlaması için heyecan duydukları boya kombilerinin en güzellerini tabi ki polisanda buluruz. Ev hanımı olan annelerimizin teyzelerimizin ev temizliğinde polisan en önemli unsurdur.

Bir evin güzellik bütünlüğü polisandır. Evi aydınlık, ferah göstermesi için akla ilk gelen renk çılgınlığı Polisandadır. Giydiklerimizden ayakkabılarımıza, saçımızdaki toka da dahi uyum arayıp her birinin kalitesine bu denli önem verirken, aylarımızı yıllarımızı bile vereceğimiz evimizde neden kalite ile beraber renk uyumunu aramıyoruz?

Hem kaliteli, hem silinebilir birçok özelliği bulunan Polisanın, renk cıvıltısı çok ve albenisi fazla, renk tercihleriniz için, hedefinizin bir adım ilerisinde bulabilirsiniz Polisanı.

İç Cephe Renk Kartelası

İş yerlerimizin mekân renkleri, iç dizaynında kullanılan eşyalarla uyumunda, evlerimizin salon, mutfak, yatak odası boyalarının renkleri hepsi farklı farklı düşünülüp çokça sorulan sorular arasındadır, iş mekânlarımızı, ev odalarımızı ne renge boyatmalıyız? Gençlere, çocuklu ailelere, yeni evlilere, yaşlı ve orta yaşlı ailelere göre farklılık gösterir boya renkleri. Çocuklu aileler daha koyu renkler seçerken kimisi de çocuklar özgür olsun, istediği gibi karalasın, resim çizsin diye açık tonlar seçebilir. Bebek odalarının da genelde cinsiyete göre en çok mavi tonları ve pembe tonları tercih edilir. Oturma odalarının büyükse koyu renkler küçükse oda basık durmasın deriz ve açık tonlar tercih ederiz. Orta yaşlı geneli koyu renk, gençler açık uçuk renkler ya da siyah gri gibi koyu ya da takımının renk ikisini boyatan bile vardır, yeni evliler ise genelde modaya uyum sağlar. Polisanın en çok tercih edilen renkleri ise: Polisan karizmatik krem rengi, kumsal beji rengi, gizemli bej rengidir.

Renkler binbir çeşit ve biri diğerinde az güzel değil. Tarzımıza dekorasyonumuza bağlı, renk içimizde.

Dış Cephe Renk Kartelası

Binalarımızın dış cephesini yaptırırken ya da müstakil dairemizin dış cephesi için bizim boyamamız tehlikeli olacağından ustasına işi bırakmak daha uygundur. Dış cephe renkleri deniz kenarına, yeşilliğiyle ya da yerleşim yerlerimizin mevsimsel hareketlerine göre seçimimiz değişir. Kumsal yakınlarında daha açık yeşil sarı, mavi, kumsalla iç içe, göze hitap edecek renkler seçilirken, yeşillik alanlarda da, yeşilin içinde parlayacak turuncu, pembe gibi renkler tercih edilebilir. Müstakil evlerimizde kapı taraflarımızı ya da belirli, istediğimiz bir yeri daha çarpıcı renkler seçerek evimizin dış cephesine dinamik bir enerji katabiliriz. Yâda dış cephenin dizaynını ortaya çıkaracak sade düz bir beyaza hiç risk almak istemiyorsak sade renkler tercih ederek gri krem gibi renkler seçebiliriz. Bunun için de biz yine polisana uğruyoruz.

Fiyat

Fiyatları da cebimize toz kondurmayacak, 15 litreliklerinden başlarsak 120 ‘den başlayan fiyatlarla ve dayanıklılığı ile yılları geçireceğiz. Polisanın iç cephe fiyatları ise kesenize uygun olup 15 litrelikleri 300 TL den başlayıp fiyatları değişirken 2,5 litreliklerden başlayanlar ise 30 TL den başlayıp fiyatları mağazasından, internet sayfalarından ve resmi polisan boyalarına göre değişim göstermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net