Bilgii.net

Pimapen Beyazlatmak İçin 5 Faydalı Öneri

11.10.2018
Pimapen Beyazlatmak İçin 5 Faydalı Öneri

Evlerin vazgeçilmez tercihlerinden biri olan pimapenler, soğuğu ve dışarıda yer alan gürültüyü kesmek adına en kullanışlı malzemelerden biridir. Uzun ömürlü olması ve işlevini en iyi şekilde yerine getirmesi evlerde ve işyerinde oldukça fazla tercih edilmesini sağlamıştır. Günümüzde birbirinden farklı renkte ve malzemede görünümü üretilse de en fazla kullanılan rengi beyaz olmaktadır. Beyaz olan bu ürün kolay kirlendiğinden dolayı belirli periyotlar halinde temizliğinin yapılması gerekir. Güneş etkisine maruz kalan ve temizliği yapılmayan pimapenler zamanla sarardığından dolayı çirkin bir görünüme neden olur. Bu görünümle başa çıkmak içinse bir takım öneriler mevcuttur.

Oldukça fazla tercih edilen pimapen sistemleri beyaz renge sahip olduğundan dolayı çabuk kirlenmeye yüz tutuyor. Ancak aşağıda sizlere sıralayacağımız yöntemler sayesinde pimapenlerinizi temizlerseniz, sararmış görünümden de en pratik şekilde kurtulabilirsiniz.

1- Bulaşık Deterjanı İle Pimapen Beyazlatma Yöntemi

Sararmış pimapenlerinizin artık beyazlamasını istiyorsanız sizlere ilk önerimiz bulaşık deterjanı olacaktır. Temiz bir beze bulaşık deterjanı alınız ve pimapenlerinizi bu bez ile köpürterek siliniz. Daha sonrasında ise temiz bir bezle pimapenlerinizi durulayınız. Kalan lekeler varsa cam sil ile de bu lekelerden çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Pimapen silerken kurulama işlemlerinizi mutlaka camlar için özel olarak satılan akıllı bezler ile yapınız. Bu sayede daha kısa süre süren pratik bir temizleme işlemi yapabilirsiniz.

2-Sirke İle Pimapen Beyazlatma ve Parlatma Yöntemi

Pimapenleriniz eskisi gibi beyazlasın ve parlasın istiyorsanız eğer bu konuda en etkili yöntemlerden biri de sirkeli su olacaktır. Pimapen temizliğinde de işinize yarayacak olan sirke sayesinde temizliğiniz daha hijyenik olacak ve kısa sürecektir. Sirkeli su ile sildiğiniz pimapenlerinizi 5 dakika bekletiniz ve ardından da temiz bir bez ile durulama işlemi yapınız. Sirkenin içerisinde yer alan parlatıcı bileşenler hemen etkisini gösterecektir. Aynı zamanda sirke bakteri öldürücü olduğundan dolayı daha hijyenik camlarınız olacaktır.

3- Limon ve Karbonat İle Pimapen Beyazlatma Yöntemi

Pimapen beyazlatma yöntemlerinden bir diğeri de karbonat ve limon birleşimi olacaktır. Bu ikiliyi bir arada kullanarak en profesyonel ve en beyazlatıcı pimapen temizliğini yapabilirsiniz. Pimapen oldukça tozlaşmış ve sararmış olsa da limon ve karbonat karşımı en kısa sürede beyazlatma işlemi yapacaktır. Bu iki malzemeyi karıştırdıktan sonra bir bez yardımı ile pimapenlerinizi silinir. Ardından da 5 dakika bekletip temiz bir su ile durulayabilirsiniz. İhtiyaç durumuna göre işlemi bir kez daha tekrarlayabilirsiniz.

4- Çamaşır Suyu İle Pimapen Beyazlatma Yöntemi

Çamaşır suyu ile de pimapenlerinizi beyazlatmak mümkün. Burada önemli olan nokta çamaşır suyunun miktarını iyi ayarlamaktan geçiyor. Temiz bir bezi ıslatınız ve ardından üzerine bir miktar çamaşır suyu damlatınız. Üzerinize gelmemesine özen göstererek pimapenlerinizi güzelce siliniz. Çamaşır suyu kirleri kıracak ve beyazlatıcı etkisi ile sararmış pimapenlerinizi beyazlatacaktır. Ayrıyeten amonyak gibi başka maddeler kullanmayınız.

5- Cif İle Pimapen Beyazlatma Yöntemi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net