Bilgii.net

Parmak Üstündeki Kıllardan Doğal Kurtulma Yolları

19.10.2018
Parmak Üstündeki Kıllardan Doğal Kurtulma Yolları

Vücudumuzda çıkan istenmeyen tüyler genelde can sıkıcı bir durumdur. Hem görüntü hem de hijyen açısından pek de hoş karşılanmayan bu tüyler kişilerin özgüvenini de büyük ölçüde etkilemektedir. İstenmeyen tüy denildiğinde akla yalnızca kadınların geliyor oluşu son derece yanlış bir durumdur. Tüylenme yalnızca kadınları değil erkekleri de ilgilendiren bir konudur. Kişinin kişisel tercihlerine ve özgürlüğüne kalmış olmakla birlikte çoğu insan tüylerden rahatsız olmaktadır.

Özellikle parmak üzerindeki tüyler hem erkeklerin hem de kadınların büyük problemlerinden biridir. Genellikle parmak üzerindeki tüylerden şikayetçi olanlar erkeklerdir. Kadınlarda da bu durum görülmekte olup genelde hormonal bozuklukla beraber oluşmaktadır. Bu nedenle kişinin öncelikle hormonal dengelerine baktırması gerekmektedir.

Parmak üzerindeki tüylerden kurtulmanın normal tüylerde olduğu gibi pek çok yöntemi vardır. Epilasyon aletleri, ağda , jilet, tüy dökücü krem bunlardan bazılarıdır. Son dönemde lazer epilasyon popülerlik kazanmış olup etkileri son derece tatmin edicidir. Bunların yanı sıra yakarak da parmak üstündeki tüylerden kurtulunabilir. Ama bahsettiğimiz bu yöntemlerin lazer hariç hepsi geçici olarak çözüm sunmaktadır. En fazla bir ay tüysüz gezmeyi vaat eden bu yöntemler hem vakit almaktadır hem de masraflıdır. Ve eninde sonunda yeniden tüy çıkmaktadır. Üstelik bu işlemlerin hepsi acıya ve lekelenmeye sebep olmaktadır. Bu da hiç istediğimiz bir sonuç değildir. İşte bu sonsuz döngüden kurtulmak için aslında hiç de bilmediğimiz doğal yöntemler vardır. Doğa adeta insan için bir eczane gibidir. Doğru kullanımını bildikten sonra her derde her soruna mutlaka bir çözüm vardır. Doğal çözümler üstelik masrafsızdır. Bu nedenle hem cep dostu hem de sağlık dostudur.

Tüylerden kurtulmanın doğal yolları

Zerdeçal maskesi:

Bir tatlı kaşığı zerdeçal su ile macun kıvamına getirilmeli ardından parmak üzerinde tüy çıkan yerlere sürülmelidir. 15 dk bekletildikten sonra yıkanmalıdır. Bu maske haftada iki kere yapılmalıdır ve etkileri en az altı ayda görülebilir.

Şeker ve limon maskesi:

  • 2 yemek kaşığı limon suyu
  • 2 yemek kaşığı şeker
  • 10 yemek kaşığı su

Yapılışı: tüm malzemeler karıştırılır ve tüylerin çıkış yönüne doğru ovalanarak sürülür. Ardından 20 dk bekletilip yıkanır. Limon suyu gözenekleri sıkılaştırdığı ve asidik yapıda olduğu için tüyleri gözle görülür derecede azaltacaktır. Hastada 2-3 kere yapılabilir.

Karbonat – kahve maskesi

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 1 tatlı kaşığı pişmiş türk kahvesi

Yapılışı: karbonat ve hafif sulu türk kahvesi telvesi karıştırılır ve macun haline getirilir. Hazırlanan karışım tüy istemediğimiz her bölgeye sürülebilir. 20 dk bekletildikten sonra ovalamadan ılık suyla yıkanır. Bu maske haftada 2 gün yapılabilir ve duştan önce yapılmalıdır. Hassas cilde sahip olanlar dikkatli bir şekilde uygulamalı fazla bekletmemelidirler. Mucize gibi bir maskedir ve 4 ayda bile sonuçlarını gözle görebilirsiniz.

Limon ve tuz maskesi

  • 1 adet limonun suyu
  • 1 tatlı kaşığı tuz

Yapılışı: İki malzeme karıştırılır ve ağda yaptıktan birkaç saat sonra bölgeye sürülür. Asidik bir maske olduğu için hassas cildi olanlar kesinlikle kullanmamalıdır. Ayda bir defa düzenli olarak ağdadan veya tüyleri kökünden alan herhangi bir yöntemden sonra uygulanırsa gözle görülür derecede azalma ve yok olma meydana gelir.

Soğan kürü

  • 1 adet soğan
  • 1 diş sarımsak
  • siyah merhem

Yapılışı: İlk önce soğanı ateşte ısıtıp köz haline getirilir. Ardından sarımsağı rendeleyip, siyah merhemle karıştırılır. Bu karışım tüylü bölgeye sürülür ve üzerine de soğan bastırılıp 1 saat bekletilir. Hazırlanılan şekilde 1 hafta boyunca her gün düzenli olarak kullanılmalıdır.

Nane mucizesi

Nane tüyleri azaltmanın ve yok etmenin en kolay yollarından biridir. Her sabah kahvaltıda nane tüketmek ve gün içinde nane çayı içmek tüyleri önemli ölçüde azaltmaktadır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net