Bilgii.net

Papatya Suyunun Saça Faydaları, Nasıl Uygulanır?

19.10.2018
Papatya Suyunun Saça Faydaları, Nasıl Uygulanır?

Genel olarak birçok faydası bulunmasına rağmen ülkemiz de yaygın olarak saç renginin açma da kullanılan papatya suyunun saça başka birçok faydası bulunmaktadır. Saçlarına papatya suyu uygulayacak olan kişilerin dikkat etmesi gereken önemli bir konu bulunmaktadır. Bu önemli konu ülkemizde papatya alerjisinin yaygın olarak görülen bir rahatsızlık olmasıdır. Eğer alerjinizin olup olmadığını bilmiyorsanız, papatya suyunu bileğiniz de küçük bir alana uygulayarak 10 15 dakika bekleyin ve her hangi bir reaksiyon olup olmayacağını kontrol edebilirsiniz. Gerekli kontrolü yaptıktan sonra gnül rahatlığı ile papatya suyunu saçınıza uygulayabilir ve saça sağladığı birçok faydadan yararlanabilirsiniz.

1.Papatya Suyunun Faydaları Nelerdir?

Doğanın sonsuz şifa kaynaklarından biri olan papatyalar ile saçınıza yapacağınız maske ve direk uygulamalar ile birçok faydasını görebilirsiniz. Papatya suyunun faydaları genel olarak şöyle olmaktadır.

-En bilindik faydası ve etkisi kuşkusuz doğal yollar ile saç rengini açıcı özelliği bulunmasıdır. Papatya suyu ile zararlı kimyasallara gerek olmaksızın doğal olarak açıcı olarak kullanılmaktadır. Bu yolla saçların hem doğal olarak açılması ve sağlığını kaybetmemesi sağlanır hem de ekonomik olarak daha uyguna gelmektedir.

-Papatya suyunun bir başka faydası parlaklığını yitirmiş saçların, parlaklığını yeniden kazanmasını sağlamasıdır.

-Saçlar papatya suyu ile sağlığına yeniden kavuşur ve daha sağlıklı görünür.

-Papatya suyu saç derisine de oldukça faydalıdır ve özellikle kepek oluşumunu önlemektedir.

-Papatyanın en önemli özelliği sakinleştirici ve yatıştırıcı özelliği sahip olmasıdır. Bu etki ile saç derisi üzerinde de sakinleştiri ve yatıştırıcı olarak kullanılabilmektedir.

2.Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Markaların papatya özleri ile çıkarttığı birçok ürün bulunmaktadır. Ancak doğal yolla kolaylık uygulanabilecek olan papatya suyunu, markaların çıkardığı ürünler ile kullanmak akıllıca değildir. Papatya suyu ile saçınıza yapacağınız bakımın birkaç türü bulunmaktadır. Bunlar direkt olarak saça apatya suyu uygulamak, saçınızı papatya suyu ile durulamak ve günlük kullandığınız şampuana ekleyerek kullanmak olmaktadır.

2.1.Papatya Suyu İle Bakım Maskesi

Bu maske için gerekli olan malzemeler, bir kase içerisinde papatya suyu, bir çay kaşığı lavanta yağı ve 4 yemek kaşığı kadar yoğurt olmaktadır. Bu malzemelek karıştırılarak tüm saça güzelce uygulanır ve 30 dakika kadar bekletilir. Daha sonra ılık su ve şampuan ile durulanarak maske saçtan çıkarılmaktadır. Bu maske saç için oldukça faydalı bir maske olmaktadır.

2.2. Papatya Su İle Şampuan Yapımı

Özellikler saçların rengini açmak için kullanılan bu yöntem de sürekli kullandığımız şampuana papatyanın suyu eklenerek banyoda bu şampuan kullanılmalıdır. Düzenli olarak kullandığımız şampuanın içine ekleyeceğiniz 4 veya 5 yemek kaşığı papatya suyu ile uygulamanız münkün olmaktadır. Saçlarınızın bir anda orantısız olarak açılmasını istemiyor iseniz hazırladığınız şampuana ilk başta az miktar da papatya suyu koyarak kendinize göre uygun miktarı belirleyebilirsiniz.

2.3.Saçı Papatya Suyu İle Durulama

Duş esnasında durulama yapacağınız suya ekleyeceğiniz ¼ oranında papatya suyu ile saçlarınızı durulamak son derece faydalı olacaktır. Bu formül hem saçlarınızın sağlıklı ve parlak hem de renginin doğal yolla açılmasını açılacaktır. Ancak bunu yazın uygulayacak iseniz papatya suyu biraz da az kullanılarak, saçın daha hızlı ve fazla açılması engellenebilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net