Bilgii.net

Ozon Yağının Faydaları ve Kullanımı – Doktor Tavsiyeleri

19.10.2018
Ozon Yağının Faydaları ve Kullanımı – Doktor Tavsiyeleri

Aktarlarda ve eczanelerde birçok yağ alıcıları için satışa sunulmuştur. Bunlar çeşitli konularda insanlara fayda sağlamaktadır. Bu yağlardan bir tanesi de ozon yağıdır.

Ozon yağını duymuş ama alamamış, duymuş, almış ve ne işe yaradığını bilememiş ya da hiç duymamış kişiler için oldukça yararlı bilgiler paylaşıyoruz.

Ozon Yağı Nedir?

1900 yıllarında bulunduğu söylenen ozon yağının kâşifi Nikola Tesla olarak bilinir. O dönemlerde yaygın olan bir hastalık olan tüberküloz hastalığının tedavisinde kullanılmıştır. Ozon yağının faydaları görülmeye başlayınca başka rahatsızlıklarda kullanılmaya ve gözlem yapılmaya başlanmış. Özellikle ciltte yarattığı etki sayesinde ozon yağı o zamanlardan günümüze kadar kullanılan bir yağ olmuştur.

Ozon yağının içeriğini ozon ve zeytinyağı oluşturmaktadır. Bazen de buğday yağı ve susam yağı ile de karışım oluşturulabilir. İsmi ozonlu zeytinyağı olarak da bilinir. Genelde kıvamı jel kıvamındadır. Fakat zaman zaman karışımların birbiri ile kaynaşması sonucu daha sıvı bir halde alabilir. Bu yağ oldukça güçlü antioksidan etki gösterir. Bu yüzden ciltte oluşan yaralar için oldukça etkilidir.

Ozon Yağının Faydaları

 • En önemli özelliği antioksidan özelliği sayesinde ciltte oluşan sivilce ve aknelerin tedavisinde kullanılmasıdır. Oldukça etki gösteren bu tedavi sayesinde birçok insan sivilcesinden kurtulmuş olmaktadır.
 • Ayrıca ozon yağı cildi oldukça güzel temizleyen bir yağdır. Derinlemesine temizliyor ve böylece gözeneklerin sağlıklı bir şekilde açılmasını sağlıyor.
 • Egzama gibi kişilerin korkulu rüyası olan bir hastalık için oldukça başarılı bir tedavi yöntemidir.
 • Düzenli kullanım sonucu bacaklarda oluşan selülitlerin oluşumu engellenir.
 • İnce kırışıklıkların oluşması gecikiyor ve derin kırışıkları da yok etme etkisi yaratıyor.
 • İltihaplı bölgelerde kullanıldığı takdirde iyileşme gösteriyor. İltihapları kurutuyor ve tedavi ediyor.
 • Yanıklarda çok iyi bir tedavi unsurudur. Özellikle güneş yanıkları ve birçok yanıkların tedavisinde ozon yağı kullanılabilir.
 • Uçuk virüsü kapmış kişilerin dert ortağıdır. Çünkü dudak çevresinde oluşan uçukların oldukça hızlı iyileşmesini sağlar.
 • Kan dolaşımını normaldekinden daha hızlı hale getirerek cildin canlı, parlak ve sağlıklı görünmesini sağlıyor.
 • Tırnaklarda oluşan mantarlarla savaşan bir etkisi vardır.
 • Tüm bunların yanı sıra ozon yağı saçlarda kepeği önleyici etki oluşturmaktadır. Bu sebepten dolayı hem daha sağlıklı hem de yağın bir başka özelliği sayesinde daha parlak saçlara sahip olmak mümkündür.

Ozon Yağının Kullanımı

Ozon yağının birçok aktardan bulabilmek mümkündür. Bunun yanı sıra bazı eczaneler ve çevrimiçi satış sitelerinden de kolayca temin edilebilir. Fakat ozon yağı satın alınırken oldukça dikkat edilmelidir. Çünkü oldukça değerli bir yağdır. Bu sebepten dolayı da sahteleri oldukça fazladır. Satın alınırken kaliteli bir yerden alındığına emin olunmalıdır.

Ozon yağı kullanımı oldukça basittir. İhtiyacınız olan miktarı kullanmak istediğiniz bölgeye sürmeniz yeterlidir. Yani harici olarak kullanılan ozon yağı, örneğin, sivilce tedavisi için kullanılacaksa, sivilceli bölgeye biraz damlatılmak suretiyle o bölgede hafif yağı yedirerek kullanılır.

Ozon yağını cilde uygulayacak iseniz cildinizde makyaj bırakmamalısınız. Makyajlı ve kirli bir ciltte olumlu sonuç almak ne yazık ki mümkün değildir. Bunun yanı sıra uygularken parmaklarla hafif masaj yapmak etkiyi oldukça fazla artıracaktır. Çünkü masaj yapmak hem yağın cilde nüfuz etmesi için oldukça faydalıdır hem de kan dolaşımını artırdığı için cilt daha çabuk iyileşecektir. Ayrıca saçlara uygulanacak ise, saçların uzunluğuna göre bir miktar saçlara uygulanır. Masaj yardımı ile iyice saç derisine yedirilir. Daha sonra uçlara kadar yayılır. Yaklaşık 1 saat bekletildikten sonra saçlar iyice durulanır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net