Bilgii.net

Özel Tasarım Banyo Mobilyaları

28.11.2018
Özel Tasarım Banyo Mobilyaları

Geçmiş zamanlarda yıkanmak çoğunlukla toplu olarak hazırlanmış alanlarda yapılırdı. Mesela hamam gibi bu alanlarda kişilerin tasarımda özel bir isteği olursa doğal olarak istekte bulunamazdı. Daha sonra yüklük denilen alanlarda insanlar yıkanmaya başladılar. Bu alanlarda yine dekorasyondan uzak alanlardı. Günümüzde ise tamamen gelişmiş banyolar, kişiye özel tasarımlarla kendini göstermektedir. Birçok oda gibi oldukça süslü ve ihtişamlı hazırlanan banyolar bazen birçok odadan daha gösterişli olabilmektedir. Özellikle kişilerin kendi zevklerine göre tasarlanan banyolar oldukça ilgi çekici durumdadır. Tasarımcılarla beraber kendi istedikleri banyo dekorasyonunu beraber yapan kişilerin sayısı hiç de az değil.

Modern Tasarımda Sadelik Ön Planda

Az olsun öz olsun imajı sergileyen modern banyo tasarımlarında sadelik ön plandadır. Tercihi modern tasarımdan yana olan kişiler, az ve öz tasarımlarla kendini mutlu etmektedir. Sadelik deyince akla gelen modern tasarımda gereksiz bütün malzemeler ortadan kaldırılıyor. Banyoda olmaması gereken bütün malzemelerden kurtulduktan sonra banyo daha iç açıcı ve ferah bir hale bürünüyor. Atılan işi olmayan malzemeler yerine daha işlevsel, sade ve fonksiyonel malzemeler konulur. Mesela, büyük ama içerisinde rafı olamayan, işlevselliği az bir banyo dolabı yerine daha az yer kaplayan fakat içerisinde birçok bölmeye sahip fonksiyonel bir banyo dolabı tercih edilmelidir. Çünkü büyük ve fazla yer kaplayan dolap, küçük ve az yer kaplayan dolaptan daha az malzeme alır. Yani hem az malzeme alır hem çok yer kaplar, bu sebepten dolayı küçük ama daha az fonksiyonel olan dolap tercih edilmelidir. Belki bu tarz küçük ve az yer kaplayan mobilyalar görünüş itibari ile daha az gösterişli olsa da işlevselliği açısından modern tasarımda tercih edilir. Dolaplarda kullanılan renkler, kulpların ana malzemesi ve tasarımı, dekoratif ürünlerle harmanlayarak tasarlamak modern tasarımları biraz olsun sadelikten uzaklaştırmak mümkündür. Özellikle modern tasarımlarda ahşap ve metalin aynı anda tasarlanması ile oldukça şık bir görünüm elde edilebilir.

Kişisel Tasarımlı Banyo Modelleri

Kişiye özel tasarımlarla dekore edilen banyolarda kişiler daha mutlu banyo yaparlar. Ayrıca kişiye özel mobilyalar tasarlamak kişilerin banyolarını bir banyodan daha fazlası haline getirir. Kendilerine ait özel bir alan oluşur, sadece banyo yapmak için kullanılmayan bir bölüme dönüşür.

Banyoda Depolama Alanları

Bazı insanlar banyoda sadece banyosunu yapıp çıkar. Bu tip durumlarda banyo içerisinde ekstra alana ihtiyaç yoktur. Özellikle büyük bir banyo ise depolama alanları oluşturulabilir. Bazıları ise, banyoda uzun uzun vakit geçirir. Mesela, duşunu alır, bakımlarını yapar, saçlarını kurutur, ojelerini sürer, nemlendiricilerini kullanır. Bu tip kişilerin banyolarında geniş alan bırakmak en doğrusudur. Çünkü rahat hareket etmeleri için bir pay bırakılmalıdır. Dekorasyon ve mobilyalar ona göre seçilmeli ve yerleştirilmelidir.

Hem Lüks Hem de Modern Banyo Dolapları

Banyoda saklama alanları oluşturan banyo dolapları banyo dekorasyonu için en önemli parça haline gelmiştir. Aynalı, aynasız, varaklı, varaksız, sürgülü, kulplu, ışıklı ışıksız her türlü dolaplar mevcuttur. Bu dolapların arasından tercih yapmak ise oldukça güçtür. Fakat banyoların büyüklüğüne göre özel tasarım dolaplar yaptırmak mümkündür. Kişiler zevkine göre uygun bir dolap yaptırabilir, üstelik modernliğin işlevselliği ve sadeliği ile lüksün ihtişamını bir arada kullanabilirler.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net