Bilgii.net

Oturma Odası Stor Perde Modelleri

28.11.2018
Oturma Odası Stor Perde Modelleri

Kişiler günlük hayatın koşturmacasından yorulduklarında, dinlenme süreçlerini evlerinde geçirirler. Bu sayede birçok farklı konudan dolayı oluşmuş huzursuzluk durumu ortadan kalkacak ve ruhları dinlenmeye başlayacaktır. Uyuma evresinin geçirildiği yatak odası dışında, evde dinlenme amacıyla dizayn edilmiş en önemli odalardan bir tanesi oturma odasıdır. Kişiler dekorasyona başladıklarında, bu odanın kullanışlı ve ferahlatıcı olmasını isterler. Böylelikle hoş bir ambiyans yaratılmış olacaktır. Oturma odası dekorasyonlarında birçok farklı eşya ve aksesuar kullanılmaktadır. Önemli olan bu eşyaların birbirleriyle ve odanın bütünüyle olan uyumdur. Bu uyumun başarıyla yakalanması, çok estetik bir görüntünün ortaya çıkmasını sağlayacak ve kişileri çok daha mutlu edecektir.

Stor Perde Nedir?

Perde kumaşının alüminyum boru etrafına bir mekanizma sayesinde sarılmasıyla oluşmuş yapıya, stor perde denir. Sistemin o şekilde durması için de etek kısmından bir lama profili oluşturulmuştur. Kumaşın çeşidine göre değişecek bazı standartlar vardır. Bu yüzden stor perde modelleri genel olarak enine 200, 240 veya 300 cm olarak üretilir. Stor perdeler; inanılmaz sayıda farklı kombinasyon seçeneğine sahiptir. Lama profilinin altındaki etek kısmına birçok farklı kesim tekniği uygulanabilir. Etek modelleri oluşturulurken; işlemeli ve sutaşı çeşitleri tercih edilebilir. Stor perde içerisinde bulunan birçok özellik sayesinde oturma odalarında sıklıkla tercih edilmektedir. Bu yüzden üreticiler, birçok farklı renk ve modelde stor perdeler oluşturmaktadırlar. Kişiler evin genel dekorasyon ve tasarım havasına en uyumlu şekilde seçecekleri stor perdeler sayesinde, dekorasyonun en önemli aşamalarından bir tanesini daha tamamlamış olacaklardır.

Oturma Odası Stor Perde Modellerinin Özellikleri

Stor perdelerin en önemli özelliği, çok pratik bir şekilde işleve sahip olmasıdır. Hayatı fazlasıyla yoğun ve ev işlerine yeteri vakti ayıramayan kişiler, kolay temizlenebilen perde modellerini tercih etmektedir. Kısa sürede temizlenmesinin yanında, ayrıca tek bir hamlede açılabilir. Toz ve kir tutmayan stor perdeler, bu sayede kısa süreler içinde tekrar bir temizleme işlemine ihtiyaç duymaz. Stor perde, ıslak bir mendille bile silinebilecek kadar kolay ve pratik bir dokuya sahiptir. Bu sayede tahmin edilemeyecek kadar çok sayıda kir ve leke perdeden çıkartılabilecektir. Kolay açılıp kapanması sayesinde, kişilerin vakit kaybına girmelerini önleyen stor perdeler, aynı zamanda ışığı tül perdelere göre daha iyi kesiyor. Stor perde yapısında bulunan kaliteli ve kolalı kumaşlar sayesinde, kesinlikle ütüye ihtiyaç duymaz. Gösterişi ilk günkü ihtişamını her zaman korur. Temizlik sevdalıları için en büyük avantajlardan birini sunan storlar; antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu yüzden yapısında herhangi bir şekilde alerjen barındırmaz. Özellikle astım hastaları bu sayede büyük bir kolaylık yaşar.

Oturma Odası Stor Perde Modelleri

Oturma odasının dizaynında birçok farklı stor perde modelinden faydalanılabilir. Işığı tam engellemeye yarayan Black stor perde modelleri, tarzı siyaha yakın olan evlerde tercih edilebilir. Bazı ip perde modeli kullanan kişiler, yine bunun arka planında stor perde tercihinde bulunarak farklı bir görünüm yakalayabilir. Oturma odasında canlı bir renk kombinasyonu isteyen kişiler, dekorasyonda daha farklı ve canlı renkleri tercih edebilirler. Bunun yerine daha klasik bir tarz oluşturmak isteyen kişiler ise tek renkli stor perde modellerini tercih edeceklerdir.

Stor Perdede Farklı Seçenekler

Pembe Stor Perde Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net