Bilgii.net

Oturma Odası Perde Modelleri

01.10.2018
Oturma Odası Perde Modelleri

Oturma odası hem gelen misafirler açısından hem de evde geçirilen zaman açısından ilk göze çarpan ve en fazla vakit geçirilen odalardır. Bu nedenle oturma odasını dekore edecekler veya yeni bir oda alacaklar için perde seçiminin önemi de oldukça fazladır. Çünkü odaya rengini veren ve odada yer alan eşyaların görünmesini sağlayan nokta perdeler olmaktadır. Bu yazıda hem bu yılın en modern perde modellerini hakkında bilgi edinirken aynı zamanda nasıl bir perde seçmeniz konusunda püf noktalar öğreneceksiniz.

Mobilyalar İle Perdelerin Uyumu

Perde seçiminizi mobilyalarınız ile uyumlu hale getirmeniz gerekir. Bu nedenle de ilk olarak mobilya türlerine göre perde modellerini inceleyelim. Oturma odası mobilyaları eğer klasik model bir oturma grubundan oluşuyorsa, perde seçimini kruvaze perde modellerinden yana kullanabilirsiniz. Kruvaze perde modelleri manuel ve mekanizmalı olmak üzere iki çeşitten oluşmaktadır. manuel olan kruvaze perdeleri kendiniz el ile ayarlamalı ve açıp kapatmalısınız. Mekanizmalı olan kruvaze perdeleri ise dilediğiniz ayara getirebilir ve o şekilde kalmasını sağlayabilirsiniz. Bu perdelere mobilyalarınız ile uyumlu olan bir aksesuar bularak, ip ile perdeyi tutturup bu aksesuarı da bağlama alanına yerleştirebilirsiniz. Özellikle de geniş bir manzaraya bakan bir pencereniz varsa bu perdeler mutlaka ilk tercihiniz olmalı. Kruvaze perdelerinizi işlemeli ve farklı desenli olan bu yılında modası tül perdeler ile tamamlayabilirsiniz. Bu perdeler diğer perde modellerine göre daha yüksek fiyatlara sahiplerdir.

Oturma odanız eğer spor mobilyalardan oluşuyorsa en doğru tercih stor perdeler olacaktır. Rahat koltuk modellerinin ve büyük boy orta sehpaların, TV ünitesi ile birleşiminden oluşan ve ortamda rahatlık uyandıran oturma odalarını gösterişli ve ağır perdeler ile tamamlamak hata olacaktır. Odanız zaten spor olduğu için ilk göze çarpanın mobilyalarınız olması gerekiyor. Bu nedenle sade ve modern görünüme sahip olan stor perdeler ilk tercihiniz olmalı. Stor perdelerin hem kullanması kolay mekanizmaları vardır, hem de ekonomik fiyatlara sahiplerdir. Tüm perde modelleri arasında en az maliyete sahip olan stor perdelerin oturma odaları için birbirinden farklı modelleri bulunur. Desenli, simli veya sade modellerin hepsi alıcıların tercihine sunulur. Spor oturma odaları için kullanılacak perde modelinin ışığı her ortamdan alması ve oturma grubunun rengini ve modelini belli etmesi gerekir. Özellikle renkli perdeler spor tasarıma sahip odalar için idealdir. Dilediğiniz renkte seçebileceğiniz renkli perde modelleri her dönem modern kalacak bir oturma odanızın olması için ilk tercihiniz olmalıdır.

Oturma Odası İçin Farklı Perde Modelleri

Perde modelini farklı modellerden yana kullanmak isteyenler olabilir. Perde üreticileri de bunu düşünerek marjinal veya vintage tasarımlı farklı perde modelleri üretirler. Oturma odası için tercih edilen bu perde modelleri diğer odalar için tercih edilen perde modellerinden daha farklı görünürler. Bu farklılıklar hem perdenin renginden hem deseninden hem de kullanım mekanizmasından kaynaklıdır. Salonunuz için farklı perde modelleri için klasik renklerin ve ağır görünümlü perdelerin dışında vintage veya marjinal tasarımlı olan özel tasarım perde modellerini inceleyebilir ve oturma odası mobilyanıza en çok uyanı tercih edebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net