Bilgii.net

Oturma Odası Perde Modelleri

28.11.2018
Oturma Odası Perde Modelleri

Dekorasyon; şekil ve renk açısından mekânların sanatsal gerçeklerle beraber tasarlanması anlamına gelmektedir. Barınma ihtiyacını sağlamak için evleri tercih eden insanlar; bu mekanları dekore ederek, istedikleri yaşam platformlarını oluşturmuşlardır. Dekorasyon artık o kadar ilerlemiştir ki; her ana ve mekana etki etmeye başlamıştır. Dekore işlemi bütün malzemelere uygulanmaya çalışılmaktadır. Tasarım ise bir işin sıfırdan, istenilen zamana göre oluşturulması işlemidir. Dekorasyon ve tasarımın tamamlanabilmesi için, sanatsal bir bakış açısına sahip olmak gerekmektedir. Eğer düzensiz ve sanat ruhundan aykırı bir dekorasyon zorlaması yapılırsa; ortaya çok çirkin bir görüntü çıkmış olacaktır. Günümüzdeki modern dekorasyon kültüründe; birçok malzeme ve unsur farklı görevler üstlenmiştir. Evin gizliliğini, ışık durumunu ve derinlik olgusunu konu alan unsurun adı da perdedir. Bu yüzden perdeler oldukça önemli bir dekorasyon ürünüdür.

Oturma Odasında Perde Dekorasyonu

Oturma odası, bazen misafirlerin ağırlandığı; fakat çoğu zaman da kişilerin dinlenmek için tercih ettikleri odalardan bir tanesidir. Oda dekorasyonuna başlamadan önce odanın tarzına karar verilmesi gerekecektir. Bu sayede genel hatlarla belirlenecek çizgiler, dekorasyonun kalan adımlarına yön verecektir. Kişiler, önceden karar verdikleri adımları uygulamaya başladıklarında, perdeler özellikle ön plana çıkacak eşyalardan bir tanesidir. Çünkü gereken özenin gösterilmediği perde tasarımı ve seçimi yüzünden, birçok evin oturma odasında dekorasyon sıkıntıları meydana gelmektedir. Bu yüzden kişiler perde dekorasyonuna gereken özeni göstermeli ve daha dikkatli seçimler yapmalıdır.

Oturma Odası Perde Modelleri

Oturma odası dekorasyonunda perde modeli olarak, birçok farklı seçim yapılabilir. Bu sayede çok büyük bir tercih yelpazesi bulunan kişiler, rahatlıkla bu durumdan faydalanabilirler. Öncelikle kullanılmak istenen perde modelinin tarzı ile odanın tarzının uyması gerekir. Kahve tonlarının uygulandığı dizaynlarda, perde modeli olarak ahşap perde modelleri çok uygun bir tercih olacaktır. Oturma odasının geniş ve bölünmesi istenen bir durumu varsa, dekorasyonda bölme perdeler kullanılarak şık bir görüntü yakalanabilir. Işığın çok fazla şekilde evin içerisine girdiği durumlarda karartmalı perde modellerinden faydalanmak oldukça mantıklı bir tercihtir. Aynı zamanda soğutan perde özelliğine sahip perde modelleri de, bu konuda ihtiyacı karşılayacak türden bir seçimdir. Evin içerisinde klasik bir görüntü istemeyen kişiler, modern perde modellerine yönelebilirler. Bu sayede klasik çizgiye benzer bir durumdan kurtulacak olan oturma odası, daha canlı bir görüntüye sahip olacaktır. İsteyen kişiler, dışarıdan gelen ışığın açısını ve derecesini ayarlamak istedikleri takdirde; bu kişilerin yapması gereken şey, jaluzi perde modellerine yönelmek olacaktır. İçerisinde bulunan mekanik aksam sayesinde, kişilere kullanım kolaylığı sunan jaluzi perde modelleri; bu sayede evin dekorasyonuna şık bir incelik katacaktır. Bu sayede daha farklı bir görünüm kazanan oturma odası, ferah bir havaya bürünecektir. Bazı kişiler oturma odalarında daha klasik bir görüntü elde etmek isteyeceklerdir. Bunun da perde modellerine yansıması ek olarak kullanılan fon kanat perde modellerinden geçmektedir. Bu sayede fon perdenin renkleri, klasik oturma odası tarzına uyum sağlayacak ve opsiyonel olarak değiştirilebilecektir. Evin dışarıdan görünmemesini tamamen engellemek isteyen kişiler için; güneşi engellemek üzere takılan perdelerin, sağ ve sol yanlarından birbirlerinin üzerine getirilerek oluşturulan tasarımlar vardır. Kruvaze perde modelleri sayesinde oluşturulmuş bu tarz sayesinde, evde farklı bir dekorasyon çalışması uygulanacaktır.

Stor Perde Modelleri

Ahşap Jaluzi Perde Modelleri

Rustik Perde Modelleri

Vintage Perde Modelleri

Jaluzi Perde Modelleri

Stop Stor Perde Modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net