Bilgii.net

Oturma Odası İçin birbirinden Şık Duvar Kağıdı Modelleri

04.10.2018
Oturma Odası İçin birbirinden Şık Duvar Kağıdı Modelleri

Oturma odası, duvar kağıdı modellerini deneyebileceğiniz ve eşsiz tasarımlar ile evinizi zenginleştirmeniz gereken ilk yerlerden birisi olarak bilinir. İşten geldiğinizde, yatak odanıza çekilmeden önce kendinizi dinlendirdiğiniz oturma odası, misafirlerinizin de uğrak yeri olduğundan ekstradan özeni hakediyor desek abartmış olmayız. Durum böyle olunca dekorasyon anlamında insana iyi hissettiren duvar kağıtları ile oturma odanızı tamamlamak gerektiğini farkedersiniz.

Duvar Kağıdı ile Oturma Odası Dekorasyonu

Duvar kağıdı ile oturma odalarına dekorasyon katma olayına girmek istiyorsanız, öncelikle salonunuzda ne istediğinize karar vermelisiniz. Oturma odanızın şekli, eşyalarınızın rengi gibi değişkenleri de hesaba katarak uygun bir duvar kağıdı dekorasyonu bulmanız imkansız değildir. Sadece duvar kağıdı seçerken acele etmemeniz, gerekli tasarım örneklerini gözden geçirerek ideal tasarıma ulaşmanız yeterlidir. Deneme yanılma yöntemi ile de içinize sinmeyen duvar kağıdından içinize sinen kağıda doğru yavaş ama kendinizden emin şekilde geçiş yapabilirsiniz.

Duvar Kağıdı Modelleri

Duvar kağıdı modelleri gün geçtikçe daha da çeşitlenerek, neredeyse hayatımızın her alanına girmektedir. Çeşit zenginliği içinde kaybolmamanız, tasarımınızın içinize sinmesi açısından önemlidir. Aradığınız tasarımı bulmanızı kolaylaştırmak adına genel olarak bazı duvar kağıdı modellerine değindik.

Klasik Duvar Kağıdı Modelleri: Bu duvar kağıdı modelleri “vintage” olarak da adlandırılabildiği gibi, eskiden popüler olan duvar kağıdı tasarımlarının, yeniden popülerliğini kazanması ile tekrar kullanılmaktadır. Hoş ve sade görünüme sahip olan bu tasarımlar, gözü yormayan ve dinlendirici yanı ile açığa çıkar. Nostaljik etkiyi oturma odanızda yaşamak isterseniz, bu tarz duvar kağıdı modelleri tam olarak sizin için tasarlanmış diyebiliriz.

Doğal Duvar Kağıdı Modelleri: Bu tarz duvar kağıtları, ahşap ağırlıklı ya da doğa temalı tasarımlar peşinde olanlar için idealdir. Ahşap ve doğa renklerinin kullanımı ile tazelenen oturma odaları, içinde vakit geçirilen sürenin kaliteli geçmesine yardımcı olur.

Yaratıcı Duvar Kağıdı Modelleri: Yaratıcı duvar kağıdı modelleri, herhangi bir stile bağlı kalmayan, bundan dolayı da daha çok duvar kağıdını içinde barındıran bir model türüdür. Gerek resimlerle, gerek motif ve desenlerle desteklenebilen duvar kağıtları, bu kategori içine girebilir. Örneğin; teknolojiye ilginiz var ise, bu yönde duvar kağıtları buna örnek olarak verilebilir. Sinema sistemi, bilgisayar gibi ürünlerin kullanıldığı oturma odalarında kullanılabilecek duvar kağıtlarıdır. Sinema sistemi kullanılan alanlarda daha koyu renk ve tonlar kullanılarak, sinema ortamına yakın bir mekan elde edilebilir.

Duvar Kağıdı Kullanım İpuçları

  • Eğer küçük bir oturma odanız var ise, odanın iki farklı duvarını farklı renklerdeki duvar kağıtları ile kaplamak, odayı daha büyük göstermek için yapılabilecek şeylerden biridir. Bu teknik, duvar boyamada olduğu gibi, duvar kağıdı dekorasyonunda da işe yaramaktadır.
  • Tablo desenli duvar kağıtları, pastel renkli duvar kağıtları oturma odanıza canlılık ve hareketlilik katar.
  • Oturma odanızın ışık alma derecesi hakkında bilgi sahibiyseniz ve duvar kağıdını da buna göre seçtiyseniz, odanıza giren ışığın duvar kağıdınıza yansıması sayesinde ortamda daha hoş bir atmosfer oluşturma imkanınız olur.
  • Çeşitli duvar kağıdı görsellerini inceleyerek, aklınızdaki tasarıma en yakın olanını bulmanız kolaylaşacaktır. İlham aldığınız tasarım ve renk tonlarını hayata geçirmemeniz için hiç bir neden yok!

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net