Bilgii.net

Oturma Odası İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

03.10.2018
Oturma Odası İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri

Milyonlar, milyarlarca yıldır Dünya tarihinde taş kullanımı gerçekleşmiştir. Geçmişten günümüze evlerimizde, ofislerimizde, cafelerde ve bunun gibi birçok alanda dekor için taş duvarlar kullanılmıştır. Evlerimizde banyolarda, tuvaletlerde, salonlarımızda ve en çok da oturma odalarımızda çok sık tercih ederiz.

Peki, Niçin Taş Duvar Kaplama Tercih Ederiz?

  • Sağlamlık
  • Doğayla evde iç içe olabilmek
  • Sağlık
  • Isı saklama özelliği
  • Görsel olarak güzellik, şık görünüme kavuşmak

Vb. birçok nedene bağlı olarak taş duvar kaplama tercih ederiz.

Oturma Odalarının Duvarları Nasıl Dekore Edilmeli?

Oturma odaları zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz alanlardır. Bu yüzden bu alanların güzel dekore edilmesi, uyum içinde olması son derece önemlidir. Oturma odası dekore edilirken öncelikle duvar seçimine dikkat edilmelidir. Son zamanlarda oturma odalarında taş duvarlar modadır. Taş duvar seçimi yapılırken mobilyanızın modeli, kullanmis olduğunuz ünite, aksesuar tercihlerinize göre duvar için model seçimi yapabilirsiniz. Tercih etme noktanız da taş duvar seçimini desenli mi tercih etmek isterseniz, düz mü tercih etmek isterseniz şeklinde düşünebilirsiniz. Eğer desenli taş duvar modellerinden tercih edecek olursanız odanızın biraz daha sade gösterişten uzak tercih edebilirsiniz. Bu şekilde hem odanızın görünümü hem de içinde geçireceğiniz vakitler son derece keyif verici olacaktır. Ama tercih noktasında düz görünümlü, doğal taş tercih edecek olursanız bu nokta da ise dekor olarak odanızın biraz daha canlı tutabilirsiniz. Aksesuar olarak görüntüsü gösterişli büyük parçalar, eşya renk seçimi konusunda araya biraz canlı renkler serpiştirerek odanızın şık bir görünüm sağlayabilirsiniz. Ama hepsinin yanı sıra her şeyi sade doğal istiyorum derseniz, direk doğal duvar taşlarından tercih ederek, odanız için de soft renkler kullanarak doğal bir güzellik elde edebilirsiniz.

Oturma odası içerisinde yemek yeme alanı var ise isterseniz odanızın bu alanının duvarlarını taş duvar kaplama yaptırabilirsiniz. Tamamıyla doğal dokulardan oluşturacağınız yemek alanında şık ışıklandırma sistemi yaparak doğal dokuların ahengini bir bütün haline getirebilirsiniz. İsterseniz taş duvar dekorunun aralarına birkaç ahşap sütunlar ekleyerek odanız daha güzel bir ortam haline getirebilirsiniz.

Sade ve düz olarak tasarlanmış duvarların monotonluğunu azaltmak için duvarınıza geometrik şekiller oluşturarak, bu geometrik şekillerin içine taş kaplama duvar dekorları dizayn edebilirsiniz. Yan taraflardan oluşturacağınız ışıklandırma sistemleri ile daha sıcak bir ortam elde edebilirsiniz.

Taş duvar dekorasyonu yapılırken isterseniz farklı ebatlarda taş ölçekleri kullanabilirsiniz. Bu sayede farklı ebat ve dokuların bir arada ki uyumunu ortaya çıkarabilirsiniz.

Eğer bütçeniz taş duvar dekore etmeye uygun değilse ama buna rağmen hayalinizde taş duvar dekore etmek var ise doğal taş duvar yerine taş duvar görünümlü kağıtlar kullanabilirsiniz. Her ne ,adam doğal taş havasını odanız da yüzde yüz sağlayamasa da odanızın genel olarak şık bir görünüme kavuşturacaktır. Bu taş duvar görünümlü kağıtlar hem yapılış olarak pratik olup hem de bütçeniz için rahatlık sağlayacaktır. Kullanacağınız alanlar için avantajının yanı sıra birkaç dezavantajlı olan bu kağıtlar uzun ömürlü değillerdir. Üzerlerine bir darbe aldıkları zaman çizilme, yırtılma gerçekleştirebilirler. Özellikle küçük çocuğu olan evlerde bir nebze kullanış açısından sıkıntı oluşturabilirler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net