Bilgii.net

Oturma Odası Dekorasyonu İçin Şık Objeler

25.11.2018
Oturma Odası Dekorasyonu İçin Şık Objeler

Kuşkusuz bir evin en önemli odası tabii ki oturma odamız yani diğer adıyla salonumuz! Herkes salonunun yeterince şık olmasını arzuluyor ve bunu nasıl yapacağı konusunda tam olarak bir fikir bulamıyor. Peki salonumuzu daha şık hale nasıl getiririz? Cevabı çok basit! Tabii ki farklı objelerle salonumuzu daha şık gösterebiliriz. İşte salonlar için edinebileceğiniz objeler:

Sanat Duvarı

Salonunuza ekleyeceğiniz en tarz dekorlardan birisi kuşkusuz sanat galerisi! Oluşturacağınız sanat duvarı ile birlikte salonunuza hayran bırakacak bir etki yaratacaksınız. Sanat galerisi ile odanızın hem odak noktasını oluşturacaksınız hem de kişisel fotoğraflarınız ile kendi tarzınızı yansıtacaksınız. Sanat duvarı için daha çok paralel ölçüler tercih edilse de farklı ölçülerle de aynı havayı yakalayacağınızdan şüpheniz olmasın! Bu yüzden salonunuza sanat duvarı eklemeyi mutlaka düşünün!

Vazolar

Vazolar geçmişten beri salonlarda yer alan en önemli objelerden birisi. Günümüzde de popüler olan vazolar hem salonunuzda yer alan masaların üstünü dolduracak hem de şık bir görünüm katacak. Aslında birçok farklı boyutu olan vazoları boş olan her yere yerleştirebilirsiniz.

Aynalar

Aynalar sadece makyaj için kullanılmaz. Aynı zamanda etrafı yansıtan aynalar oldukça şık ve kullanışlı aksesuarlardır. Neredeyse her salonda yer alması gereken objelerden olan aynaları daha çok şömine üstlerine, koltuk arkalarına ya da boş duvarlara yerleştirebilirsiniz.

Bitkiler

Hiçbir şey doğal bir bitkinin yaratacağı etkiyi yaratamaz! Dekor için çok farklı bitkilere rastlayabilirsiniz. Eğer salonunuzda boş alanınız fazlaysa palmiye tercih edebilirsiniz. Ancak alanı dar olanlar ise daha küçük saksı çiçeklerini tercih edebilirler. Böylece salonunuzda daha doğal bir ortam oluşturacaksınız.

Mumlar

Mumlar ne kadar çok romantik bir atmosfer oluştursa da salon için dekoratif şıklığı olan en özel objelerden birisi. Özellikle salonunuza farklı renklerden oluşan mumlar eklerseniz odanıza daha cazip ve daha keyifli bir his katacaksınız. Eğer salonunuzda yer alan masanızın üstüne şamdanlar eklerseniz bu da daha zarif bir görüntü oluşturmuş olursunuz.

Yastıklar

Yastıklar salonunuz için mutlaka tercih edilmesi gerekilen objelerden birisi olmalı. Sadece rahatlık sağlamayacak ayrıca değişik tasarımları ve renkleri olan yastıklar edinmeniz salonunuz için sıcak bir ortam oluşturacak. Ayrıca yastıklarınızın renklerini ve modellerini mevsimlere göre değiştirerek kendi yaratıcı atmosferinizi de de oluşturabilirsiniz.

Tepsi

Salonunuza bir tepsi eklemek hem çok kullanışlı hem de dekoratif olarak mükemmel bir görüntü oluşturur. Salonunuza gümüş veya altın tonlarında tepsiler tercih etmenin odanıza olağan dışı bir hava katacağından emin olabilirsiniz.

Koltuk Şalları

Yastıklar gibi artık koltuk şalları da artık salon objesi olarak çok popüler bir konuma geldi! Salonunuzda otururken akşamları serinlediğinizde hem üstünüze atacak bir battaniyeniz oluyor hem de koltuklarınızın üstünde çok samimi ve şık bir dekor oluşturuyor. Özellikle kışları bu koltuk şallarının ne kadar işe yarayacağına siz bile şaşıracaksınız.

Rahat Bir Halı

Salonu gösteren dikkat edilmesi gereken obje olan halı seçimleriniz oldukça önemli. Değişik tasarımlarla ve renklerle edineceğiniz halılar salonunuzun atmosferini tamamen değiştirecek. Özellikle çok büyük olmayan tüylü halılar salonunuza çok farklı bir hava katacak ve keyifli bir ortam oluşturacak.

Kaktüs Dekoratif Obje

Eskitme Seramik 3 Baykuş

Tekerlek Üzerinde Reçine Bulldog

Elmas Tasarımlı Saksılık

Karikatürize Saat

Kristal Dekoratif  Şemsiyelik

Siyah Mermer Elma

 

Modern Dizayn At Biblo

Modern Dizayn Baykuş Biblo

Dekoratif Flamingo Biblo

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net