Bilgii.net

Oturma Odası Dekorasyonu İçin Ekonomik Fikirler

22.11.2018
Oturma Odası Dekorasyonu İçin Ekonomik Fikirler

Yıllardın oturduğumuz oturma odanızın görünümünden sıkıldınız. Ve eşyalarınızın yerini değiştirerek evi başka bir boyuta geçirmek istiyorsunuz. Fakat buna ekonomik koşullar imkan sağlamıyor. Küçük bir miktarda parayla evinizdeki küçük ev aksesuar veya mobilyaları değiştirerek, evinizi yeniden yaratabilirsiniz.

Ekonomik Oturma Odası Aksesuar Malzemeleri

Ahşap, yıllar geçse de asla modası geçmeyen ve hiçbir zaman sevilmekten bıkılmayan bir malzeme ürünüdür. Her zaman modası var olan bir malzemedir. Ev dekorasyonun kullanılan en uygun ünite, masa, sehpaları değiştirerek evinize güzel bir ortam yaratırsınız. Estetik oturma odanıza güzel bir televizyon ünitesi ile farklı bir boyuta geçirmiş olacaksınız. Eski eşyalarınızı kullanarak, küçük eşyalar katarak evinizi daha da kullanılabilir bir hale getirebilirsiniz.

Duvar Süslemeleri

Duvar süslemeleri en uygun ve en ekonomik dekorasyon ürünleridir. Evinizi duvar kağıdıyla kaplayarak, evin ışık, renk ortamını değiştirebilirsiniz. Duvar süslemeli işlemeli duvar kağıtlarıyla eviniz sanatlı bir yapıya dönüşebilir.

Dekoratif Bitki Aksesuarları

Her eve yakışacak tarzda olan bitkilerle evinize ferahlık ve dinginlik katabilirsiniz. Ev ortamında doğayı hissetmek istiyorsanız; çiçekli saksılarla dolu bir ortam tam da aradığınız bir dekoratif fikridir.

Şık Görünümlü Tül Perdeler

Perdeler odanın çehresini değiştiren bir aksesuardır. Daha dinç ve ferah bir ortam yaratmak istiyorsanız, tül perdeler sizin için kaçınılmazdır. Evinizdeki zemini ve etrafındaki bütün eşyaları ön plana tutan tül perdenin özelliğidir. Son dönemde moda olan tül perdeleri evinize yeni hava yaratmak için güzel koleksiyonunuza katmalısınız.

 Aynalar

Ev dekorasyonu yaparken eve daha çok derinlik katması için aynaları kullanmak kaçınılmazdır. Ayna küçük olan evinizi daha da derin ve geniş gösterebilir. Evinize şık bir ayna alarak daha da güzel bir ortam hazırlayabilirsiniz.

Renkli Yastık Minderler

Oturma odasında ekonomik ve pahalı olmayan bir değişiklik yapmak istiyorsanız, yastık kılıflarından işe başlayabilirsiniz. Evin havasını değiştireceği kesindir. Daha renkli ve göze çarpan zengin renk dokusuyla ve desen alternatiflerin bulunduğu ortam yaratabilirsiniz.

Duvar Rengi Değişikliği

Odanızdaki tek renk boyadan sıkıldıysanız, tek duvarı canlı bir renge boyayarak odanın havasını bir anda değiştirebilirsiniz. Yeni bir ortamla karşılaşır ve ışığın farklı yansıyan görünümü sizi daha da mutlu edecektir.

Aydınlatma Unsurları

Işığın gücüyle var olduğunuzu inanıyorsanız, kesinlikle ev dekorasyonunuz ışığa göre ayarlamalısınız. Işık eviniz için çok önemlidir mobilyaların rengini ve size yansıttığı dinginliği yansıtır. Küçük ışık aksesuarları ile evinizi yeniden farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Böylelikle ekonomik ve şık bir ortam elde etmiş olacaksınız.

Farklı Renk ve Desen Uyumu

Uyum sadece benzer mobilya ve aynı tip aksesuarlarla sağlanmaz. Renkleri ve desenleri ön plana çıkaracak aksesuarlarla uyum yakalayabiliriz. Farklı renklerin bir arada olduğu mobilyaların, desenleri farklı olan aksesuarlar ve duvar kağıtlarıyla bir moda yaratabiliriz. Modern hayatın getirdiği klasik, minimalist, otantik, eskitme gibi hangi tarz aklınıza gelirse gelsin hepsini bir arda tutan karışık bir uyumu yakalayarak oluşturabiliriz.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net