Bilgii.net

Okul İçin Örgülü Saç Modellerinde En Kullanışlı Tasarımlar

01.11.2018
Okul İçin Örgülü Saç Modellerinde En Kullanışlı Tasarımlar

Saçlarına kızlar her daim özen gösterir. Sadece günlük yaşantılarında değil okula giderken de saçlarını ön plana çıkararak okuldaki şıklığını konuştururlar. Yaptıkları saç modelleri arasında en popüler olanları şüphesiz ki örgülü modellerdir.

Yarım Örgü Modeli Kızlara Çok Yakıştı

Örgü modelleri modası asla geçmeyecek modeller arasındadır. Birçok modelin içinde en kolay ve şık duranlarından biri de elbette ki yarım örgü modelidir. Genç kızlar okula giderken saçlarını taç şeklinde örebilirler. Bu model onları prenses gibi gösterecektir. Bunun yanı sıra taş şeklinde örmek istemeyenler de iki yanını düz alıp sadece arkadan örgü yapabilirler. Bu modelde çok şık duran bir modeldir.

Hollanda Örgüsünden Faydalanın

Hacim sever kızlar için harika bir örgü modeli olan Hollanda örgüsü oldukça şık duran ve kızları çok tarz gösteren bir örgü modelidir. Tercih edilmesindeki en büyük sebep örgülerin daha hacimli olmasıdır. Çünkü örgüler içe değil dışa dönük şekilde örülür ve bu şekilde kullanılır. Bu örgü modelini yapmak oldukça basittir. Sadece normal örgüden farklı olduğu için biraz pratik yapmak gerekiyor, hepsi bu.

Balıksırtı Saç Örgüsü Her Zaman Trend

Balıksırtı örgüsüne Mısır örgüsü de deniyor. Oldukça kolay ve yapıldığı zaman saçlarda farklı bir tarz oluşturan bir örgü modelidir. Yapılışı oldukça basittir ve bu yüzden birçok kız çocuğu bu örgüyü tercih eder.

Öncelikle örgüye başlanırken saçlar taranır, sonra iki eşit parçaya ayrılır. Ayrılan saçların sağından tutarak üst kısmından bir tutam saç alınır. Aynı şekilde sol taraftan da alınır ve çapraz bir şekilde iki tutam birbirine birleştirilir. Bu şekilde saç bitimine kadar örülmeye devam edilir. Örgü bitimine doğru saçlar biraz bollaşabilir bu yüzden saç şişleri yardımı ile saçın sıkı olan kısmını biraz gevşeterek eşit bir görünüm kazandırabilmek mümkündür.

Şerit Örgü ve Topuz Bir Arada

Topuz saç modeli severler için geliştirilmiş bu model oldukça şık bir görünüme imzasını atmaktadır. Hem topuz hem de örgünün bir arada olduğu bu modelde topuz yapılan saça örgüden bir taç takılmış imajı verilir. Uygulaması son derece basit olup herkesin kolaylıkla yapacağı bir şekildir.

Saçlar üç kısma ayrılır. Ön kısımlar sağ ve solda kalacak şekilde ve arka kısım bir bütün olarak ele alınır. Arka kısmı bir toka yardımı ile istenilen şekilde topuz yapılır. Sağ ve solda ayrılan saçlar düz örgü modeli yapılır. Daha sonra tel toka yardımı ile saçın arka kısmına gizlenerek bir taç görünümü oluşturulur. İşte bu kadar basit!

Şerit Şeklinde Örgü İle Saçlarınızı Taçlandırın

En sevilen ve en şık modellerden biri olan şerit şeklinde örgüden yapılan taç modelinin modası hiçbir şekilde bitmiyor. Genç kızlar okula giderken bu modeli mutlaka denemeliler. Böylece okulda tüm gözler onların üzerinde olacaktır. Üstelik upuzun saçlara gerek de yok kısa saç modelleri de bu yöntemi uygulayabiliyor.

Saçlar güzel bir şekilde taranır. Ardından, sol taraftan bir tutam saç alınıp aynı sıkılıkta örülmeye başlanır. Sağ tarafta da aynı şey yapılır ve örgüler bittiğinde saça sabitlenir.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net