Bilgii.net

Ofisiniz için duvar kağıdı seçerken neler önemlidir?

05.10.2018
Ofisiniz için duvar kağıdı seçerken neler önemlidir?

Ofis duvar kağıdı modeli, ofisin çeşidi ne olursa olsun önemli faktörler arasına girmeyi başarmıştır. Ofis duvar kağıdı modellerinin bu kadar önemli ve ilk sıralarda gözükmesindeki en temel neden, elbette tasarım zenginliği vermesi kadar pratik kullanım imkanı olması da olabilir. Ofis ortamında çalışan kişilerin uzun saatler boyunca kaldıkları bu ortamlar, bir süre sonra çalışma performansı, psikolojisi üzerine çeşitli etkileri olacaktır. Siz de ofisiniz için yeni bir atmosfer yaratmak istiyorsanız duvar kağıdı tasarımları ile ilgili öneri ve fikirlerimiz size yol gösterebilir.

Ofis Duvar Kağıdı Tasarımı Nasıl Olmalı?

Ofisinizi süsleyen ve ona bir anlam katan duvar kağıtları, çeşitli kriterler göz önünde bulundurularak alınabilir. Her ofisin ve çalışma sektörünün farklı vizyonda olduğunu düşünecek olursak, sıralanan kriterlerin niteliği ve önemi, sizin odak noktalarınıza göre değişebilir. Bu kriterler şunlardır;

Ofisinizin Tasarımı: Tasarım, ilk izlenimi oluşturur. İlk izlenim ise her şeydir. Ofis tasarımınız duvar kağıdı tasarımınıza uygun olmalıdır. Böylece gözü yormayan ve huzurlu bir çalışma ortamı vaat eden ideal bir kombin yapmış olursunuz. Ofis tasarımınız için sade ve dikkat dağıtmayan modeller seçmeniz, çalışırken rahatlamanıza olduğu kadar, odaklanmanıza da yardımcı faktörlere ulaşmanıza yardım eder.

Kurumsal Kimlik: Ofisinizde kullanacağınız duvar kağıdı modelleri, kurumsal logo ve kimliğinizi yansıtacak şekilde olmalıdır. Bu durum, gelen müşteri ve misafirlerinizin gözünde sizin daha profesyonel ve iş odaklı biri olduğunuzu düşünmelerini sağlayabilir.

Doğallık: Gözü yormayan ve insanı dinlendiren tasarımlar sayesinde, uzun iş saatleri sonucu kendinizi evinizde hissetme imkanı veren duvar kağıtları mevcuttur. Doğallık içeren duvar kağıtları olarak baktığımızda, ahşap temalı mobilyalar seçti iseniz, yumuşak renk tonlu duvar kağıtları önerebiliriz. Daha metalik tasarımlı ofisler için de yumuşak olduğu kadar mat tasarımlı duvar kağıtları oldukça iyi duracaktır. Duvar kağıdınız ile ofis içerisinde yakalayacağınız doğal tasarımın etkilerini hemen görmeye başlayabilirsiniz.

Ofis Etkenleri: Ofis ortamınız için duvar kağıdı tasarımı seçerken dikkat edilmesi gereken şeylerden biri de diğer faktörlerdir. Faktörler arasında ofisin ışık alma oranı, büyüklüğü gibi nitelikler vardır. Söylenen faktörler dikkate alınmadığı takdirde, ofis duvar kağıdı seçiminizin ofis tasarımınıza uymama ihtimali de ortaya çıkabilir.

Bütçe: Ofis duvar kağıdı fiyatları da, diğer tüm konular kadar önemlidir. Özellikle yeni kurulan bir işletmeniz var ve ofisinizi de yeni tasarlamaya giriştiyseniz, bütçe de önemli bir kriter olarak karşınıza çıkar. Bütçenizi mümkün olduğunca yüksek tutmanız halinde, daha çok tasarıma ulaşabildiğiniz gibi, aradığınızı bulmak da o denli kolaylaşacaktır. Ancak bu ucuz duvar kağıdı modellerinin de işinizi göremeyeceği anlamına gelmez. Kapsamlı bir pazar araştırması ile aradığınıza ulaşmanız hiç de zor değil.

Ofis Duvar Kağıdı Seçiminde Yapılan Hatalar

Uyumsuz konsept seçimi: Duvar kağıdı seçiminizi yaptınız..oldukça hoşunuza giden bir tasarım bulmanıza rağmen, eğer duvar kağıdı tasarımı iş yeriniz ya da ofis ortamınız ile uyumlu değil ise, ofis tasarımı yönünden anlam kargaşası ortaya çıkabilir. Bu hata hem sizi hem de müşteri ve misafirlerinizi rahatsız edecektir.

Ofis Etkenlerinin Dikkate Alınmaması: Ofis ortamının büyüklüğü, ışık oranı gibi faktörleri dikkate almadığınız zaman, ofis içinde kötü görüntüler elde etmeniz kaçınılmaz olur.

Taş Desenli Ofis Duvar Kağıdı Modeli 

Baskılı Ofis Duvar Kağıdı Modeli – Şehir manzarasında çalışmayı sevenlere

Retro tarzı ofisler için bu duvar kağıdını seveceksiniz;

Dekor tamamlayıcı duvar kağıtları ile de ofisinize önemli bir dokunuş yapmış olacaksınız.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net