Bilgii.net

Mutfak İçin Asma Tavan Modelleri

09.10.2018
Mutfak İçin Asma Tavan Modelleri

Asma tavanlar, bulunduğunuz daha geniş, ferah ve hareketli bir hale getiren, tavan dekorasyonlarıdır. Birçok farklı asma tavan modelleri bulabilirsiniz. Odanızın veya iş yerinizin her farklı odası için farklı asma tavanlar yaptırabilirsiniz. Mutfak için asma tavan modelleri bakarken, dikkat etmeniz gereken modellerin rengi ve tarzıdır. Mutfağınız için nasıl bir asma tavan daha çok yakışacak?

Asma Tavan Modelleri

Asma tavan modellerini seçerken dikkat etmeniz gereken, modelin rengin, tarzı ve tavanının tasarlanmasını istediğiniz oda için uyumudur. İnternet üzerinden birçok asma tavan modelleri bulabilirsiniz. Odanıza en uygun asma tavanları ararken, odanızın tasarımını çok iyi bilmeniz ve tanımanız gerekiyor. Asma tavanlar özellikle mutfaklarda ve banyolarda veya oteller ya da restoranlarda, tuvaletlerde kullanılmaktadır. Otellerin resepsiyonunda da görebilirsiniz. Hareketli asma tavanlar var, bunların dışında daha sade asma tavanlar var, hatta resimler ve manzaralı olan asma tavanlar bile mevcuttur. Asma tavan firmalarının kataloglarına bakarak ta istediğiniz modeli seçebilirsiniz. Yaptırmak istediğiniz asma tavanı seçerken dikkat etmeniz gerekir, çünkü asma tavan tek seferlik yapabileceğiniz bir dekorasyondur. Bir defa yapıldığında, onu yıllarca kullanabilmeniz gerekir. Sürekli değiştirebileceğiniz bir tavan dekorasyonu değildir.

Mutfak Asma Tavanları

Özellikle mutfağınıza bir asma tavan yaptırmayı düşünüyorsanız, mutfağınızın genişliği, mutfağınızı sadece yemek yapmak için mi kullanıyorsunuz, yoksa mutfakta mı yemek yiyorsunuz? Ferah bir alan mı olmasını istiyorsunuz ya da mutfağınızın olduğundan daha geniş mi görünmesini istiyorsunuz? Bütün bu kriterleri düşünerek mutfak asma tavanları modelleri arasında size en uygun olan modeli seçmeniz gerekiyor. Bulunduğunuz ortama göre de seçebilirsiniz, fakat birçok kadın veya aşçı, örneğin mutfağın ferah ve geniş görünmesini istediği için daha sade renkli asma tavanları tercih edebiliyor. Bunların yanı sıra klasik asma tavanlarda çok fazla tercih edilmektedir. Dolayısıyla örneğin eğlence merkezlerinde veya okullarda kullanabileceğiniz asma tavan modellerini mutfakta kullanmak istemezsiniz veya uyum sağlamaz.

Mutfak Asma Tavan Dekorasyonu

Mutfağınızın asma tavanlarına yaptırabileceğiniz dekorasyonlar aslında sınırlıdır, fakat sınırlı olmasına rağmen, doğru seçimler yaparsanız, ferah ve muhteşem asma tavanlara sahip olabilirsiniz. Asma tavan dekorasyonları genellikle ışıklardır. Işıkların nasıl kullanıldığına göre ve ne tür ışıkların kullanıldığına göre asma tavanların duruşu ve görünüşü değişir. Led ışık veya normal ışık kullanabilirsiniz. Burada önemli olan mutfağınızın hangi ışık modelleri veya ışık tasarımının asma tavanınızı güzel gösterdiğidir, çünkü asma tavan ve ışık güzel göründüğü sürece, mutfağınızda mutlaka güzel görünecektir. Mutfak asma tavan dekorasyonu için düşünmeniz gereken, asma tavanının tasarımı ve ışıklarıdır. Sade asma tavan isteyenler için, genelde katmanlı tasarımlar tercih edilir. Bunu internet üzerinden de rahatlıkla araştırabilirsiniz.

Mutfağınız çok önemlidir, çünkü her gün kullandığınız bir alandır. Sonuçta sadece yemek yapmak veya yemek için değil, su içmek, kahve ve çay keyfinizi yapmak, bazıları mutfakta kitap okumayı seviyor veya film izleyebiliyorsunuz. Bu sebeple mutfağınızın ferah ve geniş görünmesi önemlidir. Eve gelen misafirleriniz de, özellikle kadın misafirlerse mutlaka mutfağınızı teftiş ediyorlar, öyle değil mi? Bu sebeple mutfağın mutlaka görkemli görünmesi gerekir. Bunun için de asma tavanı kullanabilirsiniz. Bütçenize uygun asma tavanları mutlaka bulabilirsiniz.

Modern Asma Tavan Dekorasyonu

Mutfakta Gergi Tavan Dekorasyonu

Aynalı Asma Tavan Dekorasyonu

Akustik Asma Tavan Dekorasyonu

Ledli Asma Tavan Dekorasyonu

Alçıpan Asma Tavan Dekorasyonu

2018 Mutfak Asma Tavan Dekorasyonu

Kırmızı Asma Tavan Dekorasyonu

Geometrik Asma Tavan Dekorasyonu

Çicekli Asma Tavan Dekorasyonu

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net