Bilgii.net

Mutfak İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri! Gerçekçi Bir Görünüm İçin

03.10.2018
Mutfak İçin Taş Duvar Dekorasyon Örnekleri! Gerçekçi Bir Görünüm İçin

Evlerin en nadide ve en özel odası olan mutfak için birbirinden farklı tasarım fikirleri bulunmaktadır. Diğer odalara göre daha fazla tasarım modelini bünyesinde bulunduran mutfaklar için iç mimarların ve tasarımcıların çalışmalarını incelemek ve tercihinize uyacak mutfak modelini bulmak gerekmektedir. Bu konuda işinizin biraz zorlu olmasının nedeni mutfaklar için tasarım alternatifinin fazla olmasıdır. Mutfağını ilk kez dekore edecekler veya tasarımını değiştirecekler için farklı modeller mevcuttur. Bu modeller arasında en çarpıcı, en doğal ve en karizmatik olan mutfak dekorasyonunu ise taş duvar dekorasyonu örnekleri sunacaktır. Yazımızda sizleri bu konuda aydınlatacak ve mutfağınızda bu dekorasyon örneğini nasıl kullanmanız gerektiğinden bahsedeceğiz.

Renkli Mutfaklar İçin Taş Duvar Dekorasyon Fikirleri

Renkli duvarlarınızı mutfağınızda kullanmak istiyor ama aynı zamanda taşların doğal havasından da faydalanmak istiyorsanız size bu iki dekor fikrini birleştirmeyi önerebiliriz. Şöyle ki mutfak duvarlarını büyük bir bölümünü dolaplar kaplayacağından dolayı, bu odada duvar taşlarını tezgâh ve dolap arasında kullanabileceğiniz gibi aynı zamanda duvarda da tercih edebilirsiniz. Boğucu bir havanın olmaması için iki bölümden birini tercih etmenizi öneririz. Eğer iki bölümde de taş duvar dekorasyonu istiyorsanız, bu konuda gerçekten işinin ehli olan yetenekli ve tecrübeli bir iç mimar ile çalışmanız fayda var.

Tezgâh Üstü Taş Duvar Dekorasyonu

Mutfaklarda taş duvar dekorasyonunun en çok yakıştığı alan tezgâhın üstü ile dolap arası olmaktadır. Bu alanda markaların sunmuş olduğu birbirinden fazla ürün bulunur. Bu ürünlerin bazıları doğal taşlardan elde edilirken bazıları da taş görünümlü olan farklı malzemelerden elde edilir. Her iki model de mutfağınız için şık bir ortam oluşturulur. Mutfağınız için seçeceğiniz taş duvar rengini dolapların rengine ve tezgâh rengine göre belirlemeniz gerekir. Bu sayede uyumu ve dengeyi yakalayabilirsiniz. Taş duvar dekorasyonunda taşların boyutları birbirinden farklılık gösterir. Dilerseniz büyük karelerden veya farklı taş şekillerinden oluşan modelleri tercih edebilir, dilerseniz de küçük parçalar halinde dizayn edilen duvar taş modellerini tercih edebilirsiniz. Bu konuda seçim tamamen sizin zevkinize kalıyor.

Son Zamanların Popüler Mutfak Taş Duvar Modelleri

Son zamanlarda oldukça popüler olan mutfaklarda kullanılan taş duvar tasarımları özellikle sadeliği ve şıklığı birleştiriyor. Mutfaklarda minimal bir hava yaratan modellerin oldukça fazla talep edildiği günümüzde büyük ve orta boy taşlar yerine küçük boyutlu taşlar tercih ediliyor. Bu nedenle mutfak dizaynında parçadan bütüne giden bir dekorasyon ön plana çıkıyor. Bu dekorasyon fikri ile mutfağınızda hem modern bir hava hem de karizmatik bir görünüm yakalayabiliyorsunuz.

Farklı Taş Duvar Alternatifleri

Mutfağında ve diğer odalarında farklılığı sevenler için de birbirinden farklı mutfak dizayn fikirleri bulunmakta. Özellikle çılgın mutfaklar yaratmak için renkli ve simli taş duvar modellerini tercih edebilirsiniz. Oldukça şık ve modern bir görünüme sahip olan bu modeller özellikle beyaz ve sade dolaplardan oluşan mutfaklarda tercih ediliyor. En fazla tercih edilen taş rengi olarak ise sarı ve kırmızı renkleri oluyor. Mutfak taş dekorasyonu tasarımı yaptırırken özellikle işini bilen bir firma ile çalışmanız sizin için daha ekonomik ve uygun olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net