Bilgii.net

Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri

01.10.2018
Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri

Ev içinde değerli bir yere sahip olan, kimi zaman misafirlerinize enfes yemekler hazırladığınız, kimi zaman da kendi kendinize vakit geçirdiğiniz mutfakların tasarımları oldukça önemlidir. Tasarım denilince bolca ver verilmesi gereken mutfak kağıtlarına da değinmeden olmaz. Mutfağınızda kullanım için ideal mutfak duvar kağıdı modelinizi seçmenize yardımcı olmak amacı ile tasarım ve fikir örneklerini paylaşıyoruz.

Mutfakta Duvar Kağıdı Neden Kullanılır?

Şık görünüm: Mutfağınız sizin kişiliğinizi büyük oranda yansıtmaktadır. Seçeceğiniz mutfak duvar kağıdı ile zevk ve tasarım anlayışınızı ortaya koyma imkanınız olur.

Yenileme Özelliği: Mutfak duvar kağıtlarının en iyi yanı, düşük maliyetler ile mutfak duvarlarınızda zamanla oluşan çatlak ve dökülmeleri pratik bir şekilde kapatabilmesidir. Mutfağınıza yeni bir tasarım eklerken, bir yandan da daha hijyenik bir ortama sahip olursunuz.

Mutfak Duvar Kağıdı Modeli Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar Kağıdı Fiyatları: Piyasada özelliklerine göre fiyatları değişen pek çok mutfak duvar kağıdı bulunmaktadır. Siz de gerekli fiyat araştırmanızı yaparak, bütçenize uygun ve aynı zamanda kalite olarak da belli bir standart seviyesinde olan mutfak kağıtlarını seçmeye özen göstermelisiniz.

Duvar Kağıdı Özellikleri: Bütçenize uygun duvar kağıdı seçeneklerini bir araya getirdikten sonra, seçtiğiniz duvar kağıtlarını karşılaştırma yapmanız iyi bir adım olacaktır. Mutfağınızdaki çeşitli faktörlere karşı (buhar, nem, ısı) duvar kağıdınızın uzun süre dayanması ve deforme olmaması gerekir. Ayrıca mutfak duvar kağıdının boyanabilir veya yıkanabilir olması da, temizleme açısından oldukça pratiklik kazandırır.

Uyumlu Mutfak Kağıdı Modelleri: Seçtiğiniz mutfak kağıdı modelinizin mutfağınız ile uyumlu olmasına dikkat edilmelidir. Alınacak olan mutfak kağıdı modellerinin parti numarası aynı olmadığı durumlarda uyumsuz ve tasarım yönünden zayıf bir dekorasyon ile karşılaşmanız kaçınılmazdır.

Mutfak Kağıdı Tasarımları: Mutfak kağıdı modeli seçerken mutfağınız üzerinde nasıl bir tasarım yapmak istediğinizin de önemi vardır. Örneğin sakin ve romantik mutfak ortamı isteyen kişiler için kelebek, limon, çiçekli tasarımlar uygun olabilir. Nötr tonlardaki narin olduğu kadar zarif ince desenli tasarımlar, çocukları ile mutfak ortamında vakit geçiren, mutfakta fazla vakit harcayan kişilere önerilebilir. Mutfak duvar kağıdı modelinizi seçerken, mutfağınızın ebatları ve tavan yüksekliği de önemlidir. Alçak tavanlı mutfaklarda renk geçişini dengeli bir şekilde sağlamak için dikey çizgili modeller kullanımı uygundur.

Mutfak Kağıdı Modelleri

Mutfak kağıdı modelleri farklı konsept ve fiyat aralıklarına göre değişmektedir. Fiyat aralığı arttıkça, belirtilen özelliklerin de arttığı görülmektedir.

Cam Elyaflı Mutfak Kağıdı: Bu tarz mutfak kağıdı modelleri mantara karşı dirençlidir. Çeşitli ve ilginç desenler ile tasarlanan cam elyaf mutfak kağıdı modelleri, geometrik desenleri ile dikkat çekmektedir. Yangın, nem ve suya karşı dayanıklı bu modelleri gönül rahatlığı ile mutfağınızda kullanabilirsiniz.

Vinil Mutfak Kağıdı Modelleri: Mutfak ortamı içindeki ıslanma, nem ve ısıya karşı dayanım oranı yüksek olan bir mutfak kağıdı modelidir. Nefes alan modeller arasında olduğu için nem ya da rutubet sorunu ortaya çıkmayacaktır.

Klasik Mutfak Duvar Kağıdı Modelleri: Çiçek süslemeli ve monogram detaylı modeller ile ilgileniyorsanız, klasik modeller kullanmalısınız. Sade ve hoş tasarımları olan klasik mutfak kağıdı modelleri mutfağınıza da aynı sadelik ve şıklık hissini taşıyacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net