Bilgii.net

Mutfağınıza Renk Katacak: Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

10.10.2018
Mutfağınıza Renk Katacak: Yeşil Mutfak Dolabı Modelleri

Yeşil Mutfak Dolapları

Mutfak dolapları son yıllarda, yalnızca depolama işlemi görmenin yanı sıra estetik olarak da oldukça dikkat çekmeye başladı. Öyle ki kadınların zamanının birçoğunu geçirdiği mutfaklar, elbette ki göz zevkine de hitap etmeliydi. Gelişen teknoloji ile, her rengin her tonundan, her türlü modelinden seçim yapmak mümkün günümüzde. Bizler de aslında, mutfak dolaplarında oldukça az kullanılan yeşil rengin nasıl harika sonuçlar doğurabileceğini bu yazımızda derlemek istedik.

Yeşil Mutfak Dolabı Dekorasyonu

Günümüzde farklı tonlarda ve farklı tarzlarda mutfak dolabı elde etmek mümkün. Aslında mutfaklarda oldukça az kullanıla yeşil rengin verdiği pozitif enerji azımsanamayacak kadar az. Bunun bir kanıtı da elbette ki doğadan ilham alınması. Doğa bize yeşilin her tonunu sunmuş, peki biz doğanın bu her tonunu neden evlerimize, ve hatta mutfaklarımıza taşımayalım ki? Öyleyse gelin bir de yeşil renginin, insan piskolojisi üzerindeki etkisini inceleyelim. Yeşil hemen hemen her yerde, pek çok kavramla ilişkili olarak karşımıza çıkar. Bunun en güçlüsü ve  evrensel olanı da elbette ki doğadır. Buna bağlı olarak yeşil renk; yaşamayı, gençliği, yenilenmeyi, dinçliği ve ümidi simgeler. İnsan piskolojisi üzerinde etkileri ise şöyledir ki; sakinleştiricidir ve sinir sistemi üzerinde doğal bir etki yapar. Bu durumda görüyoruz ki, yeşil renginin her tonu mutfaklarınız için mükemmel bir seçim olacaktır. Size motive bir alan oluşturacaktır.

Yeşil renk country tarzı Amerikan tarzı bir mutfağa çok yakışır şüphesiz ki. Özellikle de bahçe katlarında yeşilin arka planda olduğu durumlarda,  yeşil mutfak dolabı dekorasyonu ve arka planı birbirini tamamlar niteliktedir. Yeşil mutfak dolabı dekorasyonunun country tarzı küçük mutfaklarda ise, genel olarak ahşap renk ile birlikte kullanılması önerilir. Yeşil mutfak dolabı dekorasyonunda, yeşil ve beyazın uyumuna değinmeden olmaz elbette ki. Yeşil renginin her tonu beyaz ile birleştiğinde müthiş bir tamamlayıcı olmaktadır. Yeşil gibi zor ve iddialı bir rengi mutfaklarımızda kullanırken cam kapaklara yer vermekte çok ama çok doğru bir seçim olacaktır. Modern tarzda mutfak oluşturmak için yeşil renk oldukça idealdir. Öyle ki fazla tercih edilmese bile koyu yeşil tonları da sizin mutfağınızı diğer mutfaklardan ayırıp farklılaştıracak ve iddinızı ortaya koyacaktır, mutfak dolabı dekorasyonunuzda oluşturmak istediğiniz modern çizgileri tam anlamıyla yansıtacaktır.

Yeşil mutfak dolabı dekorasyonu demişken, yeşil ile gold rengin uyumuna değinmesek olmaz. Yeşil ve gold renkleri, kıyafetten dekorasyona  kadar her anlamda birbirini tamamlayan renklerdir. Sizlere yeşil mutfak dolabı dekorasyonunuz için bir fikir vermek istersek, onun da en önemlilerinden biri şu olacaktır ki; yeşil renkli mutfak dolaplarının kulplarında gold, altın sarısı detaylara yer vermeniz sizlere ihtişamlı ve zengin bir görüntü oluşturmanızı sağlayacaktır. Yine aynı şekilde gold detayları, armatürünüzde, yani musluğunuzda kullanmanız da mutfağınıza çok özel bir hava katacaktır.

Yeşil mutfak dolabı dekorasyonu ile etnik tarzda mutfaklar oluşturmanız da mümkün elbette. Dekorasyonunuzu etnik detaylarda bir halı ile de tamamlamanız mümkün elbette. Etnik tarzda oluşturabileceğiniz mutfak dekorasyonunuzda, yeşil mutfak dolaplarına ek olarak raflar da kullanmanız mümkün olabilmektedir.

Yeşil Amerikan Mutfak Dolabı

Country Tarz Küçük Mutfak

Yeşil ve Beyaz Uyumu

Cam Kapak Detayları

Modern Mutfak Dolabı ile Yeşil

Modern ve Koyu Tonlar

Küçük Mutfaklar İçin Yeşil

Çimen Yeşili Mutfak

Açık Raf Sistem ve Yeşil

Yeşil ile Mermer Zemin Uyumu

Yeşil İle Gold Uyumu

Yeşil ile Country Tarz ve Cam Kapaklar

Yeşil ile Etnik Tarz

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net