Bilgii.net

Mondi Yemek Odaları Modelleri

27.11.2018
Mondi Yemek Odaları Modelleri

Yemek odaları yalnızca masa ve sandalye değil büfe, gümüşlük ve vitrinlerle bir bütündür. Yemek odası takımı seçerken tüm bu parçaların uyumu ve zevkinize yakınlığı dikkate alınmalıdır. Bilinen stiller arasından tarzınızı belirleyip yemek odanızı da bu modeller arasından seçerseniz yorulmadan kolayca alışverişinizi tamamlamış olursunuz. Yemek odalarında ilk dikkat etmeniz gereken stil özellikleridir. Country mi tercih ediyorsunuz yoksa retro mu? Klasik mi minimalist mi? Tüm bu sorular sizi rahat ve hızlı bir alışverişe götürecektir. Seçimlerinizi yaparken kullanışlılık özelliğini de dikkate almalısınız. Özellikle büfe ve diğer vitrin kısımları eşyalarınızı taşıyacak özellikte olmalıdır. Aşağıdaki yemek odası modelleri konu hakkında genel fikir vermesi bakımından önemlidir.

Astoria Yemek Odası

Astoria yemek odası ilk bakıldığında bembeyaz ve saf bir görüntü vermektedir. Beyaz rengin yoğun olduğu modelin bazı bölümlerinde altın işlemeli detaylar dikkati çekiyor. Büfe ve vitrinlerin kapak kenarlarında bulunan zarif altın işlemeler gözü yormayan aynı zamanda naif işlemelerdir. Sade bir yemek odası istemiyor ancak klasik takımları da fazla ağır buluyorsanız Astoria yemek odası gözünüzü yormayacak ve baktıkça dinginlik verecek özellikte tasarlanmıştır. Altın detaylar abartılı olmayıp yalnızca kapak kenarlarında ve sınırlı boyutlarda konumlandırılmıştır.

Ferra Yemek Odası

Şık bir yemek odası arıyor ama aynı zamanda renklerin yormadığı tasarımlar mı istiyorsunuz? Aradığınız model Ferra yemek odası takımı olabilir. Fildişi renklerin hâkim olduğu Ferra tasarımlarda büfe ve dolap kapakları bakır detaylarla hareketlendirilmiştir. Bu hareketlilikte S kulp kullanılması da etkili olmuştur. Büfe üzerinde enine doğru uzanan farklı kesim bir ayna bulunmaktadır. Takımın büfesi yüksek ve ahşap ayaklara sahiptir. Yüksek ayaklar ev hanımlarının en çok önem verdiği detaylardır. Ferra yemek odaları fildişi ve kahverenginin karışımından oluşan sadeliğin bakır detaylarla hareketlendiği modellerdir.

Elegance Yemek Odası

Mondi marka yemek odaları içinde şıklığın ve zarafetin sembolü Elegance yemek odalarıdır. Büfenin alt ve üst tarafındaki oyma ve kıvrımlar, aynanın etrafını süsleyen detaylar modelin en belirgin özellikleridir. Sandalye başları da aynı şekilde küçük kıvrım detaylarıyla hareketlendirilmiştir. Vitrin ise yarı camlı ve yarı ahşap görünümdedir. Yemek masası açılır kapanır bir özellik gösterir. Bu nedenle kalabalık misafirleriniz için masayı açarak kullanmayı deneyebilirsiniz.

Beyaz rengin yoğun olduğu yemek odası takımının pembe ve mor detaylarla hareketlendirilmesi takıma olan ilgiyi arttırmıştır.

Tropez Yemek Odası

Yemek odanızı Retro tarzında döşemek için tercihinizi Tropez yemek odası takımlarından yana kullanabilirsiniz. Yemek bölümünde nostaljiyi canlandırmak ve doğal görünümlü bir ortamda öğünlerinizi geçirmek isterseniz ahşap detayların yoğun olduğu Tropez yemek odalarını tercih etmeniz uygun olacaktır. Yoğun ceviz ve lacivert görünümüyle adeta nostaljiyi yeniden canlandıran bu modeli değerlendirmek isteyebilirsiniz. Ahşap modellerin en önemli özelliği temizliğinin kolay olması ve uzun süre temiz kalabilmesidir. Bununla birlikte doğal bir ortam sunması da misafirlerinizin rahat etmesini sağlayacaktır.

Yemek odası takımlarını incelerken evinizin genel dekorasyonunu göz önünde bulundurmayı unutmamalısınız. Ev dekoru bir bütündür ve tüm odalar ve diğer alanlar birbirini tamamlamalıdır. Yemek odaları da bu bütünün bir parçası olduğundan diğer mobilyalarınızla uyum içinde olmasına dikkat etmeniz gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net