Bilgii.net

Modern ve Şık Lavabo Tasarımları

28.11.2018
Modern ve Şık Lavabo Tasarımları

Lavabolar banyoların en çok kullanılan alanlarıdır. Gün boyu tüm aile bireylerinin uğrak yeri olan bu alanın fonksiyonel tarafı yanında şıklığına da dikkat ederiz. Şık ve zarif görünümlü lavaboların her daim ışıltısını koruması hanımların en büyük beklentisidir. Aslında bu durum tercih edilen ürünün kalitesi ve ham maddesi ile de ilgilidir. Lavabolar ebatlarıyla da ilgi odağı olmaya devam ediyor. Büyük dikdörtgen lavabolar, kare lavabolar ve cam lavabolar stil ve mekân faktörlerinin etkisiyle seçiliyor. Her türlü mekân için modern ve şık lavabo seçimi mümkündür.

Minimalist Lavabo Modeli

Modern zamanın en büyük ihtiyaçlarından biri de arınmaktır. Arınmak ve eskimeyen zamansız parçaları tercih etmektir. Sade, zarif ve her daim şık olabilecek minimal tasarımlar ile gereksiz yoğunluktan kurtulabilir ve yıllar geçse de şık kalmayı başarabilirsiniz. “Az, çoktur.” mantığına dayanan bu stilin unsurlarını evinizin diğer bölümleriyle birlikte bütün olarak yansıtabilirsiniz.

Ayaklı Dairesel Lavabolar

Modern tasarımların öncülerinden biri de ayaklı dairesel lavabo modelleridir. Bu lavabolar musluğa yakın ağız kısmından başlayarak zemine kadar daire şeklinde inmektedir. Böylece baştan ayağa seramik görüntüsü karşımıza çıkar ve banyoyu olduğundan daha şık gösterir. Alt kısımlarda dolap ünitesi koyacak yer yoktur çünkü komple seramik olarak aşağı doğru inmiştir.

Ergonomik ve Çağdaş lavabo Modelleri

En çok tercih edilen lavabo modellerinden biridir. Modern zamanın ve çağdaş tasarımların ilgiyi üzerinde toplayan en güzel örneklerindendir. Bu modelin kare veya dikdörtgen şeklinde olması sadeliğe hizmet eden önemli bir özelliktir. Ayrıca dolap ünitesiyle desteklenen yapısı geniş banyolar için uygun olduğunun da göstergesidir. Kullanımı ve temizlemesi kolaydır. Her şeyden önce şık ve zarif bir tasarımdır.

Daire Biçimli Yüksek Lavabolar

Bu lavabo modeli her eve uygun olmamakla birlikte şıklığını ve ağırlığını taşıyacak evlere daha çok yakışacaktır. Lavabo kısmı dar ve yuvarlaktır. Kenarları ince bir çizgiyle çevrilmiş gibi durur. Yüksekte durması ve kâse görünümünde olması nedeniyle her aile tarafından tercih edilmez. Ancak modern tasarımların en şık örneklerinden biri olarak her zaman hayranlık toplamıştır.

Klasik ve Çağdaş Bir Arada

Günümüzde eski ve klasik modellere yeni bir soluk getirildiğini sıkça görüyoruz. Şu an bahsedeceğimiz çağdaş modeller de klasik kültürden yola çıkılarak ortaya konmuştur. Eski taş lavaboların modern dünyaya uyarlanmış hâli olan taş lavabolar günümüzde en iddialı lavabo modellerinden biri olmayı başarmıştır.

Cam Lavabo Modelleri

Tüm bu modeller ilginizi çekmediyse cam lavabolara da göz atabilirsiniz. Evinde fark yaratmak isteyenlerin ve yeniliklere açık olanların bundan sonraki tercihi cam lavabolar olacak. Bu ilginç ve iddialı tasarımlar şeffaf ve renkli modellerden oluşuyor. Şeffaf lavabolar kare ve yuvarlak görünümlü olup meyve tabağını andıran şirin bir görüntüye sahiptir. Renkli cam lavabolar ise dolap ünitesi üzerine yayılan ve geniş tasarımlardır. Sarı, yeşil ve kahve gibi farklı renk ve tonlarda üretilen bu ürünler pırıltılı bir görünüme sahiptir. Banyonuz ve lavabolarınız her daim parlasın ve ışıltısını hiç kaybetmesin isterseniz en doğru seçim cam lavabolardır.

Model seçimi yaparken ebatlarına ve fonksiyonelliğine dikkat etmek gerekir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net