Bilgii.net

Modern Perde Modelleri

05.10.2018
Modern Perde Modelleri

Günümüzde insanlar yaşadıkları yerlerin daha güzel ve daha şık görünmesini isterler. Evlerinin şık görünmesi için de ellerinden geleni yaparlar. Evlerin şık görünmesi bir çok etkene bağlıdır. Bu etkenler evde bulunan eşyalardan aksesuarlara kadar her şeydir. Eğer perdeyi bir aksesuar olarak düşünürsek evin şık görünmesindeki en önemli ve en etken aksesuar perdedir. Perdelerin çeşitli modelleri günümüzde kullanılmaktadır. Her yıl modanın gelişmesi ile birlikte yeni perde tasarımları ve modelleri çıkmaktadır. Bazı perde modelleri ise modern tarzda perde modelleridir.

Modern Perde Modelleri Nelerdir?

Perde bir evin en büyük tamamlayıcısıdır. Evinizde perde olmazsa ne kadar mükemmel ve uyumlu dizayn ederseniz edin hoş bir görüntü olmaz. Günümüzde çok fazla çeşit perde modeli vardır. Fakat bunlar arasında seçim yapmak aslında kolaydır. Çünkü önemli olan evinizin tarzının nasıl olduğudur. Eviniz eğer doğal Rustik bir dekorasyon tarzında döşenmiş ise kullanabileceğiniz en mantıklı perde modeli Rustik perde modelidir. Bu model klasik olarak düşünülebilir. Fakat aslında modern perde modelleri arasına girmektedir. Evinizde eğer modern bir perde modeli kullanmak istiyorsanız bunlardan en çok tercih edileni fon perdedir. Fon perde tül perdenin üzerine konumlandırılarak çok güzel ve zarif bir görünüm elde edilebilir. Yurt içinde ve yurt dışında son yıllardaki fon perde tasarımları düz şekilde olmaktadır. Fon perdelerin yapıldığı kumaşların kendi desenleri ile perdeler oluşturuluyor. Ev dekorasyonu olarak klasik şekilde dizayn edilmişse modern bir görünümü perde ile yakalamak isterseniz katlamalı perde modelleri kullanabilirsiniz. Perde üzerinde aksesuar kullanmakta tercih edilebilir. Bu aksesuarlara genel olarak bir isim veriliyor. Braçol aksesuar deniyor ve bu aksesuarlarla perdeyi bağlayarak güzel ve şık bir görünüm yaratabilirsiniz.

Modern Perde Modelleri Nasıl Temizlenir?

Genel olarak tercih edilen model perdeler tül perde ve stor perdelerdir. Bu perde türleri çeşitli kombinler yapmak için kullanıldığından hemen hemen her evde görebilirsiniz. Perdenin modeli, güzelliği ve şıklığı kadar nasıl ve ne kadar iyi temizlendiği de önemlidir. İlk başta stor perdenin nasıl temizlendiğini inceleyelim. Stor perdenin temizliği için belirli aşamalar gereklidir.

  • En az stor perdenizin büyüklüğü kadar evinizde temiz bir oda ayarlayınız.
  • Odanın tabanına temiz bir çarşaf veya halı açınız.
  • Stor perdenizi düzgün bir şekilde yerinden çıkarmalısınız. Fakat herhangi bir kırışıklık olmaması için çok dikkat edin. Çünkü stor perdelerde kırışıklıklar kalıcı olmaktadır.
  • Temizlik için arap sabunu veya beyaz sabun ile köpürtülmüş su, temiz su ve temiz sünger bir bez alınız.
  • Temizleme süngerini köpürtülmüş su kovasına batırın çıkartınca iyice sıkın ve nemli hale gelmesini sağlayın.
  • Nemli hale geldikten sonra fazla bastırmadan stor perdenin ön yüzünü yıkayın.
  • Ön yüz yıkanıp kuruduktan sonra arka yüze aynı işlem yapılır ve kurumasını bekleyin.
  • Kuruduktan sonra stor perdenizi dikkatlice, kırıştırmadan yerine takınız.

Tül perde modelinin ise temizliği stor perdeye göre daha kolaydır. Genellikle tüller ince yapılı ve yıkanabilir bir kumaştan yapıldığı için çamaşır makinesinde yıkanabilir. Tüller için ekstra yapılması gereken bazı basit temizleme işlemleri vardır. Sararmaya, grileşmeye karşı yapılan işlemler vardır. Tülleri yıkarken sirke, kaya tuzu, toz şeker kullanmak bu işlemlerin en başında gelmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net