Bilgii.net

Modern Ev Süsleri – Evinizi Neşeli Bir Hale Getirin

19.10.2018
Modern Ev Süsleri – Evinizi Neşeli Bir Hale Getirin

İnsanlar geçmiş yıllardan beri hayatını yeniliğe adamış varlıklardır. Bunu avcı – toplayıcı yaşamdan yerleşik yaşama geçişte ki aşamalardan veya 18. yüzyıldaki Fransız devrimiyle devamlı modernliği ve gelişimi hayatımızın bir köşesinde tutamaya devam etmekteyiz. Belki de bunu gereksinim haline getirmişte olabiliriz. Giydiğimiz kıyafetlerden sıkılıp daha modern olanına gözümüz devamlı kaymaktadır. Örneğin bunu evimiz içinde yaptığımızı görebiliriz. Hatta o kadar sirkülasyon şeklinde oluyor ki her şey bazen istemsiz yenilikler katarak odanın bir köşesini bakmışsınız, yepyeni ve modern objeler almışız.

Evlerimizi modern ev haline dönüştürmek için ihtiyacımız olan kocaman koltuklar ve halılar dışında kalan asıl faktör yukarıdaki sirkülasyonun bir parçası olan aksesuarlardır. Peki bu aksesuarları nasıl seçip, nasıl dekore etmeliyiz?

Ev aksesuarı seçerken modern olmasını ve salona bir şıklık vermesini istiyorsak minimal, şık, estetik tarzlara yönelmeliyiz.

Evde en çok aksesuar kullanılan odaların başında oturma odaları ile salonlar gelmektedir. Gelen misafirler, çekirdek aile bireyleri genel olarak burada buluşmaktadır.

Modern bir hava yaratacak aksesuarlar içerisinde, kitap dayanakları faklı tasarımla oldukça şık bir görünüm sağlıyor. Bununla birlikte kullanışlı olması evin olmazsa olmazı bir aksesuar olanağı sunmaktadır. Bu dayanaklar sayesinde okumaktan asla bıkmayacağımız ve sürekli yanımızda olmasını istediğimiz kitapları çalışma odalarımızda, yatak odamızda tutabiliriz.

Aynalar ise özellikle salona bambaşka hava katan objelerdir. Mobilya takımınıza uygun ve salonu daha güzel ve modern bir atmosfere sokmak için metal çerçeveli, ya da naif geniş aynalar mükemmel bir seçim olacaktır.

Mumluklar ise her oda için farklı bir tarz yaratmaktadır. Salonda kullanılan mumlar alana hem sıcaklık katıp hem de şık bir görünüm sergilemesi açısından önemli bir faktördür. Özellikle büyük boyutlu siyah mum objeler modern bir hava için ideal bir seçim olacaktır. Yatak odasında kullanılan mum şekilleri ise daha küçük boyutta olmalıdır. Böylelikle ortama romantik bir hava katacaktır.

Vazo bir aksesuar olarak salonda modern bir görünüm sergilemesi adına iyi bir seçenektir. Pastel tonlarında kullanılan cam vazolar ve içerisine konacak ince uzun çiçek seçenekleri ile farklı bit kombinde mobilyalarınıza uyumlu ise siyah ve beyaz renk ince vazoları salonda kullanmanız pişman olmayacağınız bir tercih yapmış olacağınızın bir gerekçesidir.

Modern duvar süsleriyle yapacağınız dekorasyon belki de çoğu objeyi kullanmanıza gerek kalmadan salonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz. Özellikle metal duvar süslerini, salona uygun bir duvarda kullanarak alanda oluşturacağınız nezih bir ortamı gözardı etmemelisiniz. Bu aynı zamanda evin tüm odalı için geçerli bir seçenek olduğunu da unutmamalısınız.

Yine duvara monte edilerek kullanabileceğiniz ahşaptan yapılmış nostaljik fotoğraf çerçeveleri; bunun dışında geniş resim tablosu özellikle salonda olmak üzere evin diğer odalarında da kullanılabilecek modern süs eşyalıdır.

Evinizde kullandığınız kitaplığınız varsa ve bunun biraz daha ilgi çekmesini istiyorsanız küçük modern objeler kullanarak isteğinizi yerine getirmiş olursunuz. Özellikle okuma alışkanlığı kazandırmak istediğiniz arkadaşlarınız veya çocuklarınız için güzel bir seçenek olacaktır. Bu minyatür objeleri sadece kitaplıklarda değil aynı zamanda televizyon ünitelerinde kullanarak modern bir köşe oluşturmak adına düşünebileceğiniz dekor ürünleridir.

Altın Rengi Cam Salon Aksesuarı

Gold Seramik Vazolar

Fener Mumluk Salon Aksesuar Seti

Renklerin Enerjisine Güvenin

Kütük Duvar Rafı

Tasarımlı Mumluklar

Retro Duvar Panoları

Seramik Duvar Aksesuarları

Tasarım Yastıklar

Modern Sanatsal Saksılar

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net