Bilgii.net

Modern Duş Modelleri ve Tasarımları

28.11.2018
Modern Duş Modelleri ve Tasarımları

Hepimiz yorgun bir günün ardından bizi dinlendirecek, sakinleştirecek, ferahlatacak ya da canlandıracak bir yol ararız. Bunun çözümü çoğunlukla duşa girmektir. Sıcak bir duş sakinleştirir, dinginlik hissi verir ve hafifletir. Soğuk alınan duş ise canlandırır, enerji verir ve güne kaldığımız yerden aynı tempoda devam etmemizi sağlar. Sıcak olsun soğuk olsun alınan duş kadar banyonun ya da duşa kabinin rahatlığı da oldukça önemlidir. Doğru renk seçimi ve aydınlatma sistemleriyle daha canlı ve ferah gözüken bir banyoya rahatlığı ve fonksiyonuyla öne çıkan bir duşa kabin modeli seçmek elzemdir. Modern ve kaliteli olup aynı zamanda bütçenizi yakmayacak duşa kabin modelleri yapı marketlerde yer almaktadır. Her zevke ve bütçeye uygun duşa kabin modelleri bu marketlerde sizleri beklemektedir.

Duşa Kabin Seçerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Temperli (güçlendirilmiş) camları ve sürgülü kapısı olan bir duş modeli banyonuza hem görüntü açısından zenginlik katacaktır hem de pvc duşa kabinlerin rahatının üzerinde bir konfor sağlayacaktır. Temperli camlı bir duşa kabin modeli seçerken alt kısmın seramik kaplama olmasına özen gösterebilirsiniz. Çünkü seramik kaplama duş alırken daha rahat hissetmenizi sağlamanın yanı sıra daha hoş ve sade bir görüntüyü yakalamanıza sebep olacaktır. Ayrıca bir güçlü camlı sürgülü sistem duşa kabin, pvcli sürgülü sistem duşa kabine oranla daha rahat kullanılır. Zamanla deforme olması güçtür ve duş sırasında plastiğin neden olduğu sesleri çıkarmaz. Oysa pvc duşa kabinlerin sürgülü kapıları daha rahat bozulur ve duş sırasında plastik kısımlarından suyun tazyikli gelmesinden ötürü ses çıkarır. İşte bu yüzden temperli camlı köşe duşa kabin banyonuza görsel açıdan bir renk katacak, ayrıca duş alırken rahat hissetmenizi sağlayacaktır.

Duşa Kabin Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

  • Banyonuzun büyüklüğünü göz önünde bulundurarak tercihte bulunmalısınız,
  • Eğer modern bir duş modeli düşünüyorsanız pvcli ya da mika camlı bir duşa kabin yerine temperli (güçlendirilmiş camlı) bir duşa kabin tercih etmelisiniz,
  • Duşa kabin seçerken dekoratif olmasına ise ayrıca özen göstermelisiniz,
  • Modern bir görünüm için duş teknelerinden sakının,
  • Duş aldığınız yerin seramik kaplama olmasını tercih edin.
  • Eğer bir duşa kabin düşünmüyorsanız, tercihinizi estetik açıdan güzel görünen gotik bir küvetten yana kullanın. Bunu yaparken lavabo ve tuvaletlerinizin de küvete uygun modellerde olmasına özen gösterin yoksa banyoda kopuk bir görüntü oluşacaktır.

Duş Modelleri:

  • Temperli camlı köşe duşa kabin: Hem estetik açıdan güzel hem konfor ve rahatlık açısından idealdir. Camın çerçevesiz olmasına dikkat edin. Böylece daha estetik bir görüntü yakalayabilirsiniz. Yukarıda da bahsettiğimiz üzere eğer modern bir görüntü yakalamak istiyorsanız tercihinizi alt kısmında tekne olmayan seramik kaplama bir duştan yana kullanın.

  • Oval tasarımlı duşa kabin: Banyonuz küçükse rahatlıkla kullanabilirsiniz. Görüntüsü yanıltsa da banyoda çok yer kaplamaz. Küçük banyolar için idealdir.

  • Küvet: Dinginlik ve rahatlama hissi için biçilmiş kaftan. Köpük dolu bir küvette dakikalarca vakit geçirebilirsiniz. Böylece hem yenilenecek hem de güne daha hafif başlayabileceksiniz. Küvet tercih ederken modern detayları olmasına özen gösterin. Gotik tasarımlar banyonuza oldukça şık bir hava katacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net