Bilgii.net

Modern Bebek Odası Halı Modelleri

28.11.2018
Modern Bebek Odası Halı Modelleri

Herhangi bir odayı oda yapan odalarda kullandığımız halılar ve perdelerdir. Dolayısıyla evi ev yapan unsurlardan bir tanesi her zaman için ev tekstilleri olmuştur. Modern bebek odası halı modelleri nasıl olmalıdır veya modern bebek odası halı modellerinin tasarımı nasıldır? Birçok farklı modeller bulunur aslında. Burada birkaç tanesinden bahsedeceğiz.

Düz Renkte ve Şekilli

 

Modern bebek odası halı modellerinden bir tanesi düz renkte ve şekilli olan halılardır. Nasıl bir halı derseniz, düz renkte, dolayısıyla sadece tek renkte tasarlanmış olup halının şekli ise normalde kare veya dikdörtgenken, bu halılarda yıldız şeklinde veya bulut ya da yaprak gibi farklı şekillerde kesilmiştir.

Fosforlu Halılar

 

Bebeklerin en çok sevdiği şeyler, onların dikkatini çekebilecek unsurlardır. Bunlardan bir tanesi de hiç kuşkusuz fosforlu malzemeler olmaktadır. Fosforlu oyuncaklar veya bazen tavana fosforlu yıldızlar koyarak, gece ışıkları kapatınca yıldızların parladığını görebiliyorlar. Bu bebekler için fosforlu halılar bulunmaktadır. Karanlıkta parlayan halılardır.

Böcek ve Hayvan Desenli Halılar

 

Bazen böcekleri ve hayvanları, çiçekleri seven çocuklar oluyor. Bu tür çocuklara da, normal bir halının üzerine çiçekli, böcekli ve hayvan baskıları olan halılar tasarlanmaktadır. Çok büyük bir özelliği olmayan, modern, hatta klasik, böcek ve hayvan desenli halılar olmaktadır. Yanlarına birkaç tane yıldız veya ufak çiçekler eklediğinizde güzel bir bebek halısı çıkıyor.

Çizgi Karakter Halılar

 

Hem erkek hem de kız bebekleri için kullanabileceğiniz bir başka halı türü ise çizgi karakter halılar olmaktadır. Bu tür halılarda halının üzerine çizgi karakterleri basılmıyor, halı tamamen çizgi karakter şeklinde kesiliyor ve tasarlanıyor. Örneğin Hello Kitty veya Pikachu gibi birçok karakter şeklinde halılar bulunmaktadır.

Sade Bebek Halıları

 

İsterseniz de sade bebek halıları da bulunmaktadır. Sade halılardan kasıt ise ana okullarında veya kreşlerde kullanılan, ayılar ve tavşanların, çiçeklerin ve böceklerin olduğu klasik bebek halılarıdır. Aslında bakarsanız çok fazla özelliği olmayan, fakat diğer yandan bebeklerin sevebileceği tarzda halılardır.

Kilim Tasarımlı Halılar

 

Modern, fakat biraz farklı olarak kilim tasarımlı halılar da bulabilirsiniz. Kilim tasarımlı halılar ise, kilim gibi görünen, fakat halı olan halı türlerine denilmektedir. İnternet üzerinden araştırırsanız bu tarz halıların nasıl olduklarını görebilirsiniz. Birçok aileler kullanmaktadır. Elbette tamamen tercih meselesi olduğundan, hangi hali türünün ne kadar uygun olacağı tamamen size kalmıştır.

Manzaralı Halılar

 

Aklınıza hiçbir şey gelmiyorsa bile manzaralı halıları da bebek odalarınızda kullanabilirsiniz. Manzaralı halıları kullanamazsınız diye bir kural yok, fakat manzaranın elbette bebekler için uygun olması gerekiyor. Manzaralı halılar, örneğin deniz manzarası olabilir veya bir orman olabilir ya da hayvanat bahçesi gibi.

Bebek odanız için halı bulmak aslında bir nevi en kolay olan işlerden bir tanesidir. Hatta birkaç tane halı alıp bir tanesini kullanırken diğerlerini depoya koyup birkaç ay sonra halıları değiştirebilirsiniz. İlle sürekli aynı halıyı kullanmak zorunda değilsiniz. Örneğin bir erkek bebek için futbol sahasının olduğu bir halı kullanabilirsiniz ki muhtemelen uzun bir süre kullanacağı tarzda bir halı modeli olacaktır. Sade ve üzerinde sadece birkaç deseni olan halıları bile kullanabilirsiniz. İnternetten baktığınızda yüzlerce değil, binlerce halı modeli bulabileceksiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net