Bilgii.net

Modern Banyo Dekorasyon Fikirleri – İç Mimardan Tavsiyeler

15.10.2018
Modern Banyo Dekorasyon Fikirleri – İç Mimardan Tavsiyeler

Mesainiz sona erip yoğun çalışma ortamından eve kendinizi attığınızda, yapılacak ilk iş günün yorgunluğunun ve stresinin atılabileceği banyoya girmek olabilir. Bu kapsamda; banyolar dinlenme ve rahatlama noktaları olduğundan dekorasyona oldukça önem verilmeli, sadelik ve şıklığı yansıtan modern banyo dekorasyonları oluşturmaya özen gösterilmelidir. Ev dekorasyonunda zenginliğin ruhunu yansıtmak, şık ve zarif bir eve sahip olmak amaçlanmışsa modern banyo dekorasyonu bu iş için uygundur. Kaliteli malzemeler ve mermerler kullanılarak dekore edilen modern banyoların bünyesinde kullanılabilecek jakuzi, küvet ve şömine gibi unsurlar modern bir banyo dekorasyonunda düşünülebilecek malzemeler arasındadır.

Özellikle üç boyutlu çalışmaları içeren modern dekorasyon önerileri ile evinizin içinden ayrılarak farklı bir dünyaya girmiş hissi yaratan banyolar, oldukça farklı bir görünüm sağlar. Hijyen için ideal bir seçim olan tek kullanımlık ürünlerin yanında, işlevsel dolaplar ve dekoratif ögeler ile birbirinden şık banyolar yaratmak günümüzde mümkün hale gelmiştir.

Modern Banyo Dekorasyonu

Yeni yapılan evlerde modern banyo dizaynı ön plandadır. Modern banyo dekorasyonunda renk olarak gümüş, altın, krem ve kırmızı ağırlıktadır. Günümüzde modern banyo dekorasyonlu banyolarda; taş, deniz ve doğa temalı duvar kağıtları ya da yer döşemeleri oldukça popüler hale gelmiştir. Üç boyutlu banyo tasarımları özellikle küçük banyolarda daha ferah alanları mümkün kılmaktadır.

Son zamanlarda dekorasyonda özellikle geniş banyolarda çokça tercih edilen Country tarzı, bir çok kişinin vazgeçilmezi haline gelmiştir. Bu dekorasyon tarzında beyaz renk hakimdir ve banyoyu adeta bir oda haline getiren kalitede malzemeler kullanılır. Boş çekmeceler ve dolaplar; havlu ve banyo malzemelerin gözden uzak bir şekilde dolaplara yerleştirilmesine imkan verir. Evyeler ve musluklar ise şık pirinçler ya da gümüş rengin hakimiyetinde olan Avangarde esintisi ile karışmış olarak tercih edilebilmektedir.

Banyo Dekorasyonunda Aksesuarlar

Banyo aksesuarları banyo dekorasyonunda çok önemli bir yeri olan ve banyonun havasını bir anda değiştirebilen ürünlerdir. Özellikle sıklıkla kullanılan yapay çiçekler, sabun buketleri ya da gerçek taze çiçekler banyolara oldukça güzel bir görünüm verirler. Yeni nesil duş başlıkları ve evyeler de dekoratif öğeler arasında ön plana çıkmaktadır. En çok tercih edilen banyo aksesuarları arasında olan tuvalet fırçası, diş fırçalık ve çöp kovası üçlüsünde ise, üç boyutlu izleri ve deniz temasını görmek mümkün hale gelmiştir. Özellikle küçük banyolarda aksesuar kullanma gereği duymayanlar küçük bir çiçekle bile banyonun havasını bir anda değiştirebilmektedir.

Akvaryum lavabolar gibi dekoratif seçimler de oldukça şık bir görünüm sağlarken, banyoya girildiğinde kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlar. Banyo için farklı ve sıra dışı çözümler uygulamaktan çekinilmediği taktirde cesur adımlar atmak suretiyle birbirinden değişik banyo aksesuarları kullanarak da farklı bir seçim yapılması mümkündür. Bu sayede banyonun klasik havasının dışına çıkarak farklı bir stil ortaya çıkarma imkanına kavuşulabilecektir.

Evde küçük çocuklar varsa, zararlı malzemeleri erişemeyecekleri yerlere kaldırabilecek bir dolabın olması büyük önem arz etmektedir. Ayrıca bir çok kişi kozmetik ürünlerini banyoda bulundurmaktadır. Bunun için de mutlaka özel bir alan yaratmak ve nemden etkilenmeyecek formda ürünlerinizi muhafaza etmekte fayda vardır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net