Bilgii.net

Modern Balkon Dekorasyonu Fikirleri

28.11.2018
Modern Balkon Dekorasyonu Fikirleri

Ilıman kuşağa sahip tüm ülkelerde balkon mimarisinin ayrı bir önemi vardır. Balkon demek; ilkbaharın gelmesi, insanların dışarıya bağlantı kurması demektir. Balkon ev içinde insanın içini açan bir yere ve öneme sahiptir. Her zaman orası nefes alınan yerlerin başında gelmektedir. Genelde bahçeye, denize ve manzaraya karşı olur. Çünkü insan doğaya bakarak hayatını sürdürmeye çalışmaktadır. Bizim ülkemizde özellikle Ege ve Akdeniz bölgelerinde daha çok mimaride önemli bir yere sahiptir. Kıyılarda evlerin balkonları rengârenk çiçeklere bezenmiş saksılarla doludur. Menekşelerin, sümbüllerin hâkim olduğu balkon insanın yaşamı sevincini artırdığı uzmanlar tarafından kanıtlanmış. Durum bu halde olunca iç dekor kadar balkon dekoru da bizim için önemlidir. Sizin için en iyi balkon dekorasyonu fikirlerini araştırdık ve inceledik.

Balkon Dekorasyon Ürünleri

Balkon kadar içindeki kullandığımız aksesuar ürünleri çok önemlidir. Çünkü balkonu gösteren içindeki malzemelerdir. En geniş yetkiye sahip olan aksesuar ise; saksılardır. Saksıların renginden ebatlarına varıncaya kadar iyi seçilmiş olmalı. Beton yığınlar arasında insana doğayı hissettirecek havayı vermeli.

Balkon Oturma Grubu

Geniş bir balkona sahipseniz eğer oturma grubu çok önemli bir yer teşkil eder. Çünkü balkonun boşluğunu dolduran diğer etken oturma grubudur. Çok yoğun olmayan renklerle beraber sade ve şık rahat hissedebileceğimiz tarzda olması bizim açımızdan iyi olur

Modern Balkon Dekorasyonu

Eğer balkonunuza eviniz kadar önem veriyorsanız, son dönemde balkonlar için üretilmiş dekorasyon araç ve gereçleri tam da sizin balkonlara göre. Katlanabilen ve çekilebilen yüksek ayaklıkları olan oturma grubuyla; hafif ağırlıkta olan masa ve sandalyeler balkon dekorasyonları için vazgeçilmezler arasında.

Balkon Süsleme Malzemeleri

Balkon süsleme malzemeleri balkonunuzun büyüklüğüne ve şekline göre size seçenekler sunuyor. Minimal veya büyük boyutlardan oluşan eşya ve süs aksesuarlarıyla balkon tarzına farklı bir boyu getirebilirsiniz.

Duvar Rafları

Mini balkonları canlandırmak o kadar da kolay olmuyor çünkü kısıtlı bir alan oluştuğu için sadece dinlenmek alanı oluşturabiliyorsunuz. Duvar raflarını kullanarak dar alanda şıklık ve tasarrufu yakalayabilirsiniz.

Güneşlenme Alanı

Eğer tatile gidemiyorsanız, kendinize balkonunuzda çok güzel bir güneşlenme alanı yaratabilirsiniz. Hasır şezlong alarak konforlu bir şekilde balkonunuzda keyif yapabilirsiniz.

Armut Koltuklar

Son yıllarda hayli popüler olan, insanda rahatlama hissi bırakan armut koltuklar, balkonunuz için son derece kullanışlı bir dekorasyon olabilir. Üstelik diğer aksesuarlara göre maliyeti daha uygun.

Hamak

Eğer salıncak koltuktan daha fazla yeriniz ve imkânınız varsa kesinlikle balkonunuza hamağı kurmalısınız. Hamakla balkonunuzda huzur dolu akşam geçirebilirsiniz.

Mangal Dekoru

Mangal seviyorsanız, kesinlikle balkonunuza mangal yaptırmalısınız. Böylelikle keyifli bir balkon sefası eşliğinde yemeğinizi rahatlıkla ve dinlenebileceğiniz ortam elde etmiş olacaksınız. Küçük bir balkona sahipseniz; kolay taşınabilir, mangallar işinizi görmekte yarar sağlayacaktır.

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net