Bilgii.net

Misafir Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

28.11.2018
Misafir Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır?

Çok fazla misafir ağırlayan biriyseniz mutlaka evinizde bir tane misafir yatak odası vardır. Misafir yatak odasında olması gereken mobilyaları saymak gerekirse; bir tane yatak, bir gardırop ve bir tane komidin, hatta bir çalışma masası ve bir sandalye olabilir. Aslında normal bir otel odasında ne varsa, onlar olacaktır. Misafir yatak odası dekorasyonu nasıl olmalıdır sizce? Bir yatak odasının çok kalabalık ve hareketli olmaması gerekir. Özellikle bir misafir odasıysa, odanın misafirinizin rahat edebileceği şekilde tasarlanması ve dekore edilmesi gerekir. Bunun için duvar renginizin ve mobilyaların birbirine çok iyi uyum sağlaması gerekiyor. Misafir odası diye düşününce, örneğin siz bir misafirliğe gittiğinizde, yatak odasında neler beklersiniz?

Kendinizi Misafirin Yerine Koyarak Düşünün

 

Misafirliğe gittiğinizde yatağınız veya geceyi geçireceğiniz yatak odasında neler beklersiniz? Kendi evinizde misafir yatak odası tasarlarken veya misafiriniz için bir oda hazırlarken, yapmanız gereken en önemli şey, kendinizi misafirin yerine koyarak düşünün. O odada siz kalacak olsaydınız neler beklerdiniz veya nelere ihtiyaç duyardınız? Odayı dekore ederken de misafire göre düşünmeniz gerekiyor. Odayı nasıl dekore etseniz misafiriniz kendisini rahat hisseder veya yerini yadırgamadan odada kalabilir? Bütün bu kriterler ciddi anlamda önemli, çünkü misafir rahat edebiliyorsa, evinizde herkesin rahat edebileceği anlamına gelmektedir. Dekorasyonda hangi renkleri kullanacağınızdan tutun da ne tür süslerin ve dekorasyonları kullanacağınız çok önemlidir. Bir yatak odası olduğu için, kullanacağınız renklerin sıcak renkler olması gerekir.

Misafir Yatak Odasında Kullanacağınız Renkler

 

Bir misafir yatak odasında, misafirin kendisini rahat ve sıcak bir ortamda olduğunu hissedebileceği renkler kullanmanız gerekir. Misafir yatak odasında kullanacağınız renkler arasında örneğin turuncu, sarı veya pudra pembesi gibi renkler olabilir. Bu renklerde dekorasyonlar kullanabilirsiniz. Bunun için de elbette duvar renginin de uyum sağlaması gerekiyor, dolayısıyla duvar rengi beyaz veya krem renginde olabilir. Misafir yatak odasında kırmızı, bordo veya siyah gibi renkler kullanmak istemezsiniz. Belki mavinin farklı tonlarını veya yeşilin farklı tonları olabilir, fakat en sıcak ve rahat ettirebilecek renkler turuncu, sarı, pudra pembesi veya lila gibi renkler olmaktadır. Siz bir evde misafir olarak kaldığınızı düşünün ve odanızdaki dekorasyon renklerinin turuncu, sarı, pudra pembesi gibi renklerde olduğunu düşünün, sizce sizi rahat ettirmez mi ya da aile ortamındaymış gibi hissetmez misiniz?

Ne Tür Dekorasyonlar Kullanılabilir?

 

Misafir yatak odasında ne tür dekorasyonlar kullanılabilir? Bu aslında çok geniş bir soru, çünkü bir misafir yatak odasını kendinize göre de dekore edebilirsiniz veya tamamen misafire göre dekore edebilirsiniz. Unutmayın ki duvar renkleri ve odada kullandığınız perde ve tekstil ürünleri de ayrıca dekorasyon olarak geçebiliyor, bu sebeple ne tür dekorasyon kullanacağınız konusuna gelince, bu tamamen sizin nasıl düşündüğünüze bağlıdır. Bir vazo ya da biblo veya bir heykel ile odayı dekore etmek ister misiniz ya da daha otantik bir dekorasyon ürünü ile mi odanızı dekore etmek istersiniz? Misafir odasını dekore ederken, odayı çok fazla gereksiz dekorasyonlarla doldurmamaya dikkat edin. Genelde sorun odanın çok dolu ve boğucu olmasından kaynaklanabiliyor ve kalan misafirleriniz rahat edemiyor.

Misafir Odaklı Yatak Odası Tasarımı

Bir misafir odasını dekore edeceğiniz zaman en önemlisi, kalak olan misafir gibi düşünerek hareket etmektir. Eğer bunu başarabilirseniz, evinize gelen her misafir mutlaka bir gece sizde kalmak isteyecektir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net