Bilgii.net

Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları

28.11.2018
Minimalist Kız Bebek Odası Tasarımları

Bütün bebek odalarını hazırlamak ve tasarlamak çok keyiflidir, fakat özellikle kız bebekleri için oda tasarlamanın keyfi ise bambaşkadır. Burada minimalist kız bebek odası tasarımları olarak adlandırıyoruz, ama bu aslında tamamen şu anlama gelmektedir, sade ama ferah, bebeğinizin rahat edebileceği, renklerin boğucu olmadığı, çok fazla dekorasyonlarla odanın boğulmadığı bir bebek odası anlamına gelmektedir. Aslında minimalist bir oda tasarlamak çok zor değil, fakat özellikle bebek odası tasarlarken ve bebek odası alışverişlerinize çıktığınızda, özellikle ki kadınlar kendilerini durduramazlar, çünkü her şey onlara güzel görünür. Haliyle kendi bebeğiniz için en iyisi olmasını istediğiniz için bu şekilde hissetmeniz çok normal, fakat bazen kendimizi frenlememiz gerekiyor, çünkü her güzel görünen tasarım, dekorasyon ve eşyaları almaya kalkışırsak, hem bütçe yetmez, hem de evinizi gerekli gereksiz birçok eşyalarla doldurmuş olursunuz.

Minimalist Kız Bebek Odası İçin Dekorasyon Nasıl Olmalı?

 

Minimalist bir düşünce ile kız bebeğinizin odasını dekore etmek istediğimizde, dekorasyonların odayı boğmayacak, yani gereksiz yere doldurmayacak, fakat diğer yandan ise odanın güzel görünmesini sağlayacak, odaya ferahlık ve sadelik getirecek bir dekor olması gerekiyor. Birçok anne ve babanın sorduğu, minimalist kız bebek odası için dekorasyon nasıl olmalı sorusu oluyor. Örneğin odanın duvarını açık veya buz mavisi renk ile boyayıp renkli bir halı kullanabilirsiniz. Kalan mobilyalar beyaz veya krem rengi tonlarında olabilir. Eğer ki biraz daha modern tarzda olsun isterseniz, bütün mobilyalarınız ahşap veya ahşap görünümlü ve duvarınızı tamamen kaplamayacak şekilde yaldızlı dekorasyonlar koyabilirsiniz. Bunun haricinde hem kız hem de erkek bebekler için uyum sağlayabilecek renk ise buz mavisidir veya odada mavi ve mavinin bütün tonlarını beyaz yardımı ile kullanabilirsiniz.

Minimalist Kız Bebek Odası İçin Hangi Renkler Kullanılmalıdır?

 

Ailelerin veya genel anlamda annelerin, minimalist bir bebek odası ile ilgili sorabilecekleri bir başka soru ise, minimalist kız bebek odası için hangi renkler kullanımalıdır? Koyu renkler haricinde aslında neredeyse bütün renkleri kullanabilirsiniz. Minimalist bir yaşam tarzını hiç duydunuz mu? Minimalist yaşam tarzında, çok az renk ve eşyalar kullanılarak, bulunduğunuz alan doldurulmaya çalışılır. Bu da aslında çok önemli bir yaşam tarzıdır ve genelde Uzakdoğu’da fazlasıyla gördüğümüz felsefi bir yaşam tarzıdır. Bu tarzı bebek odalarında kullanabilmek için; sadece maksimum 2 rengi odada kullanarak odayı dekore edebilirsiniz. İki rengin birbirine uyumuna dikkat etmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra bir tane renk kullanıp onun tonlarını kullanabilirsiniz ya da bebek odasında bir tane renk kullanıp örneğin renkli bir halı veya başka bir eşya kullanıp odaya farklı bir hava katabilirsiniz.

Elbette her şey bebekleri için, fakat bazı aileler veya anneler özellikle, bebekleri için her şeyin en iyisi olsun diye bebeğin odasını öyle bir şekilde dekore edip renklendirmeye çalışıyor ki oda bir bebek odası olmaktan çıkıyor. Bir bebek odasının elbette cıvıl cıvıl görünmesi güzel ve önemli, fakat siz ne kadar odayı doldurursanız, hem sizi hem de bebeğinizi fazlasıyla yoracaktır. Bu sebeple en mantıklısı aslında minimalist bir bebek odasıdır. Bu şekilde ne siz yoruluyorsunuz nede bebeğiniz.

Sarı Renk Kız Bebek Odası

Şık ve Sade Kız Bebek Odası

Lacivert Bebek Odası

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net