Bilgii.net

Minimal Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri

29.11.2018
Minimal Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri

Bebeğinizin odasının minimal bir şekilde dekore edebilmek için, çok yoğun ve karmaşık düşünmemeniz gerekiyor. Minimal bebek odası dekorasyon örnekleri birçok yerde bulunmaktadır ve baktığınızda daha rahat anlayabilirsiniz. Minimal bir bebek odasını kalabalık göremezsiniz. Minimal bir bebek odası hiçbir zaman renkler ve eşyalarla boğulmuş değildir. Minimal bir bebek odasında sadece iki veya üç tane rengi bir arada görebilirsiniz. Minimalize bir yaşam tarzını biliyorsanız, aslında aynı şey bebek odası için geçerlidir. Az renk ve eşya ile odayı veya evinizi doldurmak anlamına geliyor. Kullandığınız renklerin uyumu veya renklerin tonları ve özellikle odada bulundurmak istediğiniz eşyalar önemlidir, çünkü renkler tam olup bu sefer odayı eşyalarla full doldurmaya çalışırsanız, yine minimal bir oda olmaktan çıkacaktır.

Minimal Bir Bebek Odasında Renk Kullanımı

 

Minimal bir bebek odasında renk kullanımı en önemli konulardan bir tanesidir, çünkü odanın minimal bir tasarımda görünmesi için, bir veya sadece iki tane renk kullanmanız önemlidir. Odada bir tane renk kullanıp örneğin bir resim çerçevesi veya tablodaki renklerle odanıza artı renk katabilirsiniz, fakat daha başka herhangi bir şey yapmamanız gerekiyor. Odanın minimal tarzda olması için odayı renklerle doldurmamaya dikkat edin. Örneğin odanın duvarları krem veya şampanya rengi olabilir, hatta mobilyalarında rengini aynı şekilde yapabilirsiniz ve bunların yanında pudra rengi perde veya abajur ve masa lambası varsa kullanabilirsiniz. Böylece minimal ve odayı boğmayan renklerle odayı dekore etmiş olursunuz. Eğer odayı bir tema ile dekore etmek istiyorsanız, sadece o temayı düşünerek dekore etmeniz gerekir.

Tema Dekorasyonları İle Minimal Bebek Odası Olur Mu?

 

Bazı aileler bebekleri için farklı temalar kullanarak odalarını dekore etmek isteyebiliyorlar. Peki, bu tür durumlarda, tema dekorasyonları ile minimal bebek odası olur mu? Tabii ki, sadece dikkat edilmesi gereken, tema dışında başka hiçbir şeyin yapılmaması gerekiyor ki oda minimal olmaktan çıkmasın. Tema dekorasyonları arasından da seçebileceğiniz dekorasyonlar bulunur, çünkü bazı temalar çok fazla renkli ve hareketli, bazıları da minimal tarza uygun olmaktadır. Bu sebeple tema dekorasyonlarında, temanın ne olduğuna, neler içerdiğine dikkat ederek seçerseniz sorunsuz bir şekilde dekorasyonunuzu yapabilirsiniz. Örneğin tema dekorasyonlarında, bir erkek bebek için oda tasarımı yapılıyorsa ve örneğin Arabalar çizgi filmi kullanılacak. Duvara çizgi filmin duvar kâğıtları yapıştırılabilir ve mobilyalarda ise ona uygun renk kullanılabilir.

Minimal Bebek Odası Dekorasyonu İçin Neler Kullanılabilir?

 

Minimal bir bebek odası tasarlamak istiyorsunuz, fakat hangi renkleri ve neler kullanabileceğinizi bilemiyorsunuz ve minimal bebek odası dekorasyonu için neler kullanılabilir diye bir soru ile karşılaşıyoruz. Minimal bir bebek odası dekorasyonu için örneğin sadece duvarlarda renk veya desen ve aynı rengi veya deseni mobilyalarda kullanarak, perde ve lambada açık renklerle tamamlayabilirsiniz. Odayı komple beyaz ya da krem rengi yapıp perdede hafif bir renk kullanarak odaya renk katıp tamamlayabilirsiniz. Odanın bütün renklerini bir renk yapabilirsiniz, örneğin buz mavisi, pudra rengi veya turkuaza yakın açık yeşil olabilir. Bunun yanı sıra bebek odasında abajur, masa lambası ve perde varsa, bu tür eşyaları hafif renkli yapıp odanın duvarını ve mobilyalarını beyaz veya açık renkte yapabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net