Bilgii.net

Minimal Banyo Dekorasyonu Fikirleri – Şık ve Dikkat Çekici Örnekler

18.10.2018
Minimal Banyo Dekorasyonu Fikirleri – Şık ve Dikkat Çekici Örnekler

Minimalist estetik göze çok hoş ve sakinleştirici ve bu nedenle banyo şemasını tasarlamak için harika bir stildir. Basit çizgiler kendilerini temiz bir ortama yatırır ve düzenli olmayan bir mekanda olmak, güne temiz bir kafa ile başlamak veya uykudan önce gevşemek için mükemmeldir. Buradaki minimalist estetiğin tadını çıkardığımızdan ve yaşam tarzımızdan değil, aynı zamanda işlemlere lüks bir çizgi ekleyebiliriz. Açık ve kasıtlı olmayan bir kullanımın olduğu her detayı çıkarmaya ya da biraz minimalist lüks banyo dekorları vardır.

Banyo, evdeki diğer odalardan daha hızlı şeyler topluyor gibi görünüyor. Şampuanın yarım boş şişeleri küvetin kenarlarını çiziyor, diş fırçaları lavabonun yanında bir bardağa atılıyor ve saç ürünleri, yüz kremleri ve merhemler lavabonun altındaki bir depoda toplanıyor.

Bütün bunlar tanıdık geliyorsa, belki de banyonuzu minimalist bir vaha haline getirme zamanıdır. Değişimi yapmanıza ve banyonuzu bölmeniz için size ilham verecek fikirler edinmeniz gerekir.

Minimal Banyo Dekorasyonu Fikirleri

 • Duvarlar için beyaz veya gri gibi nötr renkler kullanın ve boşluklar boyunca diğer nötr tonları dağıtın. Bu, pencereniz olmasa bile banyoyu açık ve parlak hissetmenizi sağlar ve bazılarınız varsa doğal ışığı artırır.
 • Dağınıklık minimalist en kötü kabusunuz olabilir. Minimalist bir banyoya ulaşmanın anahtarı, dağınıklığı ortadan kaldırmaktır. Bu sayede daha fazla diş macunu tüpü yok, saç fırçaları taşan sepetlere fırlatılıyor veya aşırı dekorlar stratejik olarak raflara yerleştiriliyor.
 • Duvarlar oldukça hafif tutulmalı, siyah donanım gibi daha karanlık unsurlara sahip olmak, gereksiz nesneler getirmeden cesur bir ifade verebilir.
 • Tamamen beyaz bir banyoyu dengelemek için ahşap veya beton dokunuşları eklemek, estetik bir görünüm sağlarken banyoya doku ve sıcaklık ekler.
 • Sadece fazladan depolama alanınız olduğu için, onu tamamen doldurmanız gerektiği anlamına gelmez. Boş alanı boş tutmak ve sadece gerçekten ihtiyacınız olanı kullanmak, banyoda minimalizmi sağlamak için gereklidir.
 • Minimalist banyonuza getirdiğiniz her şey hem güzel hem de işlevsel olmalıdır. Bir amaca hizmet etmeyen eşyalara yer yoktur. Bir havlu askısı veya sabun şişesi gibi basit şeylerin bile işlevlerini güzelce yerine getirdiğinden emin olun.
 • Minimalizm, iç tasarımın rahat, kullanışlı, modern ve sofistike görünmesini sağlayan bir stildir. Elbette, tüm bu özellikler, mobilya ve aksesuarların minimal kullanımı ile elde edilebilir. Bu tarzda bir oda tasarlamak oldukça zor olabilir çünkü her şeyi en iyi şekilde düzenlemek için özel beceriler gerektirir.
 • Minimalizm, sıkı çizgiler, basit renkler ve şekillere sahip bir stildir. Pürüzsüz yüzeylere minimal bir dokunuş, süsleme eksikliği, heykeltraş hatlar şık fikstürler, basit geometrik şekiller, pürüzsüz heykel çizgileri vb. eklenir.
 • Duşlar ve küvetler görsel olarak çekici ve elbette kullanmak için bir zevktir. Minimalist banyoda genellikle bulunan tek aksesuarlar organik pamuk havlular ve dolaylı aydınlatma kaynaklarıdır.
 • Minimalist tarz doğadan ilham alındığı için, parke ve taş dokular minimalist banyolar için yaygın malzemelerdir. Renkler söz konusu olduğunda, yine beyaz, bej, gri ve mavi gibi sakin ve nötr olanları tercih etmelisiniz.
 • Minimalist bir banyo alanı tasarlarken, yeterli olmayan ve çok fazla olan şey arasında bir denge oluşturmak için beceriler alır. Aynı zamanda, bir mekanı uyumlaştırmak ve bir odadaki mobilya ve aksesuarların boşluğunu gidermek için mükemmel bir denge oluşturmakla ilgilidir.

Orta Yüzyıl Modern Banyo

Basit ve Minimalist Tasarım

 

Basit Banyo Dekor Fikirleri

Bağlantısız Küvet Tasarım

Modern Küvet Tasarım

Aydınlık Tasarım

Kahverengi ve Beyaz Fayans Renk Uyumu

Çatı Katı Banyo Tasarım

Ahşap Banyo Tasarım

Etnik Banyo Tasarımı

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net