Bilgii.net

Merdiven Perdesi Modelleri

05.10.2018
Merdiven Perdesi Modelleri

Dekorasyon ve uyum oldukça önemli iki kelimedir. Dekorasyonun yapıldığı yerde uyum yoksa veya uyum sağlanmış ama dekorasyon kurallarına uyulmamışsa; o konuda kesinlikle başarı sağlanamaz. Dekorasyon; kurallarına ve içerisindeki bazı koşullara dikkat edilerek hazırlandığında, çok zevkli bir hobi halini alacaktır. Bu sayede dekorasyon konusunda fikri olmayan kişiler bile, kendilerini bu konuda geliştirerek doğru dekorasyon fikirlerine sahip olacaktır. Mobilyaların kumaşından duvar boyasının rengine, aksesuarların çeşidinden duvardaki tabloların tarzına kadar birçok konuyu içine alan dekorasyon konusu; adı sayılan bunca unsur dışında oldukça etkili bir ev eşyasından da faydalanır: Perde. Perde kullanımı, tasarımın ve dekorasyonun birlikteliğini sağlamak açısından oldukça önemlidir. Sağlanan bu uyum sayesinde, evin çehresi değişecek ve farklı bir hava yakalanacaktır.

Merdiven Perde Modeli Nedir?

Perde çeşitlerinden en yenilikçi fikre sahip olarak doğmuş olan modellerden bir tanesi Merdiven modeldir. Özellikle ara katlarda bulunan pencere ve camların etrafında kullanılan bu perde modeli, ara geçişleri çok iyi şekilde yansıtmaktadır. Farklı bir tarz yaratmak isteyen kişiler, Merdiven perde modellerini kullanarak bunu başarabilirler. S

Merdiven Perde Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekilen Şartlar Nelerdir?

Merdiven perde modeli salon için seçilecekse, öncelikle salonun aldığı güneş miktarına bakılmalıdır. Böylece perde üzerinde seçilecek model ve renkler belirlenmiş olur. Salonun boyutu küçük ve tavanı alçaksa; düz renk seçimi daha doğru olacaktır. Pencerenin boyutu küçük ise duvara uygun bir perde modeli seçilmelidir. Salonda kullanılan mobilyaların rengi açık renk ise perdeler de bu renklere aykırı olmamalıdır. Duvar boyasının aynı renginde bir Merdiven perde seçmek, dekorasyon anlamında yapılacak en büyük hatalardan bir tanesidir. Aksesuarlar Merdiven perdenin içerisinde bulunan renklerle seçilmeli ve bu sayede harika bir uyum sağlanmalıdır.

Merdiven Perde Kullanım Özellikleri

Merdiven perde modellerinde, kullanım Stor perdenin yapısına benzeyen küçük mekanizmalarla sağlanır. Öncelikle bu mekanizmanın yağlanması ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Bunun dışında Merdiven perde yerinden çıkartılacağı zaman, sıkışıklı olduğu takdirde zorlanmamalı ve mekanizma zarar görmemelidir. Mekanizma zarar gördüğü zaman, Merdiven perde modeli bütün özelliğini kaybeder. Merdiven perde modelleri, çocukların bulunduğu alanlarda dikkatli kullanılmalıdır. Çünkü Merdiven perdelere asılabilecek çocuklar, bu yüzden mekanizmanın üzerlerine düşmelerine sebebiyet verebilir.

Merdiven Perde Modellerinde Temizlik

Merdiven perde modelleri, kullanım ve kumaş kalitesi olarak stor perdeye benzer. Fakat üzerlerinde bulunan desenler ve teknik kırılmalar yüzünden, Stor perdeler kadar rahat silinemezler. Merdiven perdelerin günlük kullanımda temizlenmesi için, ıslatılmış bir bezle üzerlerinin silinmiş olması yeterlidir. Eğer Merdiven perde düz bir zeminde silinmek isteniyorsa; mekanizmadan çıkartılması gerekecektir. Bu işlem sırasında Merdiven perde modelinin parçalarının kırılmaması gerekir. Temizlik esnasında her bölüm, kendine ait bir bezle silinmek zorundadır. Ayrıca perdenin üzerinde mekanik aksanların bazı parçaları bulunabilir. Böyle olan durumlarda, o aksamın özelliğine göre bakım yapılmalıdır. Bakım olduğu takdirde Merdiven perde modellerinin kullanım ömrü oldukça uzamaktadır. Merdiven perde modelleri kolalı yapıları sayesinde şeklen bozulmazlar, sadece dikkatsiz kullanımlarda kırılmalar görülür. Bu kırılmaların önüne geçmek için söküm ve geri montaj adımlarında dikkatli olunması gerekir. Böylece verilecek zararların hepsi önlenmiş olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net