Bilgii.net

Masa Örtüsü Nasıl Seçilir? – Desen ve Renk Detaylarına Dikkat

11.10.2018
Masa Örtüsü Nasıl Seçilir? – Desen ve Renk Detaylarına Dikkat

Evde hem yemek odalarında hem de mutfakta yer alan yemek masasında kullanmak için birbirinden farklı çeşitlilikte masa örtüsü modelleri bulunmaktadır. Evde lezzetli yemeklerin yendiği ve hoş muhabbetlerin edildiği masalarda, masa örtüsü hem masanın daha temiz kalmasını sağlarken hem de estetik anlamda göze daha hoş gelen bir görüntünün oluşmasını sağlar. Bu nedenle masa örtüsü seçimi yaparken çoğu kişi masa örtüsü nasıl seçilir veya neye göre seçilir gibi sorular ile kendisini karşı karşıya bulmaktadır. Çağımızda artan çeşitlilik ile birlikte birbirinden farklı kumaş türleri artık masalarımızda masa örtüsü olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu konuda tercih yaparken önemli kriter masayı günlük hayatınız için mi yoksa özel bir gün içinde mi hazırlıyor olduğunuzdur. Çünkü tüm bu seçeneklere göre farklı masa örtüsü modelleri markalar tarafından size sunulur. Daha kısa sürede en uygun kararı vermek için yazımızı okuyarak aradığınız masa örtüsü seçimini hemen yapabilirsiniz.

Özel Günler İçin Masa Örtüsü Seçimi

Özel günler hepimiz için özel ve titiz hazırlanan günlerdir. Özellikle de evinizde ağırlayacağınız özel misafirleriniz için en şık ve en gösterişli olan bir masa örtüsü seçimi yapmanız gerekir. Çünkü masa örtünüz, masanıza yerleştireceğiniz mutfak gereçlerinin ve lezzetli yemeklerin zeminini oluşturacaktır. Zemin ne kadar hoş ve estetik görünüme sahipse yemekleriniz de bir o kadar albenili ve lezzetli görünecektir. Sizde doğru masa örtüsü seçimi ile misafirlerinizi etkilemek istiyorsanız yazımızı okumaya devam ediniz.

Gösterişli ve şık görünümlü bir masa için masa örtüsü seçiminizi mutlaka soft tonlardan yana yapmalısınız. Soft tonlar dediğimizde aklınıza soluk ve sıradan masa örtüleri gelmesin. Bu masa örtüsünün sadece renginin soft olması gerekiyor. Diğer özeliklerine gelecek olursak örtünüz dantel işlemeli veya boncuk işlemeli olabilir. Hatta nakış işlemeli olan masa örtüleri de son zamanlarda oldukça popüler olan masa örtüsü modelleri arasında yerini çoktan aldı. Dantelli ve boncuk işlemeli bir masa örtüsü bu konuda günü kurtarmanızı ve istediğiniz şık görünümü vermenizi sağlayacaktır.

Masa örtünüzün masanıza ne çok büyük ne de çok küçük gelmelidir. Doğru oranda ayarlanmış boyuttaki örtüler her zaman daha şık ve düzenli bir görünüm sunacaktır. Masa örtüsü seçiminizi yaptıktan sonra masanıza mum, şamdan, gül yaprakları vb. aksesuarlar ile süslemek daha hoş bir ambiyansın yaratılması konusunda sizlere yardımcı olacaktır.

Masa örtünüz ile uyumlu olan servis peçeteleri kullanmak masanızın daha şık görünmesini sağlar.

Masa Örtüsü Seçenekleri

Özel günler için masa örtüsü seçenekleri günlük hayat için tercih edilen masa örtülerine göre daha kısıtlı olmaktadır. Yemek masanızda sürekli olarak örtülü kalan bir masa örtüsünün olması masanızın tozlanmaması konusunda size yardımcı olacaktır. Bu masa örtünüzün çok gösterişli olmasına gerek yoktur fakat mobilyalarınız ve yemek takımınız için uyumlu olması gerekir. Mutfakta tercih edeceğiniz masa örtüsünü ise son zamanların popüler olan deseni pötikare olarak tercih edebilirsiniz. Sizi geçmişe götürecek ve mutfağınıza neşeli bir hava katacak bu masa örtünüz ile perdelerinizi de kombinleyerek uyumu en kolay ve en nazik yolla sağlamanız mümkün.

Desenler Ve Renkler

Mevsime Göre Tercih Yapın

Yemek Ve Kahvaltı Takımları İle Uyumlu Olmalı

Kumaş Kalitesi

Düz, Desensiz Masa Örtüleri

Bordürlü Masa Örtüleri

Fransız Dantelli Masa Örtüsü

Kanaviçe Baskılı Masa Örtüsü

El İşi Masa Örtüsü

Kadife Masa Örtüsü

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net