Bilgii.net

Limonla Saç Rengi En İyi Nasıl Açılır?

21.11.2018
Limonla Saç Rengi En İyi Nasıl Açılır?

Bebekliğimizden beri sahip olduğumuz ve günümüzde başımızda ki bir vücut kılından daha çok bir aksesuar görevi gören saçlarımızı, genellikle olduğu gibi beğenmez ve sürekli düzleştirme, dalgalandırma, dolgunlaştırma veya renk değiştirme gibi işlemlere maruz bırakırız. Bu işlemler her ne kadar makine veya kimyasal ağırlıklı olsa da evlerdeki malzemelerle de renk değiştirme işlemleri uygulanabilir.

Limonlu Maskenin Hazırlanması

-Yarım bardak taze sıkılmış limon suyu (uzun saçlar için 1 bardak kullanın.)

-Yarım bardak ılık su

-Sprey şişesi

Limon suyu ve ılık suyu sprey şişesi içinde iyice karıştırın. Diplerden başlayarak uçlara doğru saçınıza iyice yedirerek uygulayın. Daha çok uygulama rengin daha çok açılmasına neden olur bu nedenle bu işlemde istediğin tonu yakalamak için deneme yanılma yöntemi kullanmanız gerek. Saçın uygulamadan sonra daha çok açılmasını sağlayan diğer bir etmen de karışımı uygulandıktan sonra güneşte kalmaktır. Hala karışımla ıslak olan saçın güneş ışığında kalması, karışımın içindeki limonu daha aktif hale getirir ve rengin daha da açılmasını sağlar.

Papatya Çayı ve Limon Maskesi

-3 iri limon

-2 poşette papatya çayı

-1 yemek kaşığı öğütülmüş tarçın

-1 yemek kaşığı badem yağı

-Boş sprey şişesi

1 bardak kaynamış su içerisine papatya çaylarını atıp bir kaç dakika demleyin. Limonları sıkın ve çekirdeklerini ayırdıktan sonra tarçın, badem yağı, demlenmiş çay ile sprey şişesi içine dökün ve iyice çalkalayın. Karışımı biraz dinlendirin sonrasında ise renginin açılmasını istediğiniz bölgelere sıkın. İlk karışım gibi bu karışımda daha yoğun kullanımlarda daha açık renk bir renk tonu sağlar.

Limon Suyu ve Hindistan Cevizi Yağının Etkileyici Formülü

-Yarım bardak limon suyu

– 2.5 bardak kaynatılmış su

-5 ile 10 arası poşet papatya çayı

-5 yemek kaşığı eritilmiş hindistan cevizi yağı

Kaynamakta olan sudan 2.5 su bardağı su alın ve büyük bir kaseye koyup içine 5 ile 10 arasında poşet papatya çayı atın. Çayın demlenmesi için 10 dakika kadar bekleyin ve beklerken ara sıra bir kaşık yardımıyla suyu karıştırıp poşetleri bir kaç defa suyun dibine daldırın. Limon suyunu ve eritilmiş hindistan cevizini de çaya ekleyin ve iyice karıştırın. Karışımı dinlendirin sonrasında bir sprey şişesi içine alıp tekrar hafifçe çalkalayın. Hazır olan karışımı saç diplerinden başlayıp ovalayarak uçlara doğru saçınıza uygulayın. Saçlarınız hala ıslakken yarım saatten daha uzun olmayacak şekilde güneşte kurutun. Bu işlemi her 2 günde bir uygulayabilirsiniz.

Limon ve Zeytinyağının Gücü

-Bir adet limon

– 4 yemek kaşığı zeytin yağı

Limonu bir kaseye sıkın ve üstüne 4 yemek kaşığı zeytin yağını ekleyip iyice karıştırın. Saçlarınızı yıkayıp hala nemliyken karışımı ellerinizi kullanarak saçınıza sürün. 15 dakika kadar güneşte bekleyin ve daha sonra bir saç kremiyle saçlarınızı iyice yıkayın. Bu işlem saçlarınızı açarken bir yandan da besleyecektir.

Papatya Çayı, Limon ve Yoğurt Maskesi

-4 poşet papatya çayı

-Yarım su bardağı yoğurt

-2 yemek kaşığı limon suyu

-2 tatlı kaşığı zeytin yağı

-1 bardak kaynar su

Kaynar suyu bir kavanoza koyun ve 4 paket poşet çayı içine atıp 10 dakika kadar demlenmesini bekleyin. Çay soğuduktan sonra büyükçe bir kaseye koyup yarım su bardağı yoğurdunuzu limon suyunu ve zeytin yağını ekleyin. İyice karıştırın ve saç boyama fırçasıyla boyamak istediğiniz bölgenin her yerine gelecek şekilde sürün. Saçlarınız hala karışımla ıslakken güneşte yarım saat boyunca kurutun ve sonrasında şampuan ve bol su ile yıkayın. Bu işlemi her 3-5 günde bir uygulayın.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net