Bilgii.net

Lambader Modelleri

10.10.2018
Lambader Modelleri

Lambader modelleri artık sıkça kullanılan bir dekorasyon öğesidir. Eviniz içinde rahat ve konforlu okuma köşeleri yaparken kullanabileceğiniz en temel öğelerden biri olan lambader modelleri, sadece ev için değil; kafe, restoran ve çeşitli pek çok yer için huzurlu bir atmosfer yaratmak amacı ile sıkça kullanılmaktadır. Sadece aydınlatma için değil, estetik kaygı güden herkesin kullanması gereken bir materyal olan lambader modelleri, oldukça popülerdir. Lambader modelleri hakkında bilinmesi gereken bir konu olarak, estetik ve tasarımsal bir yanı olduğundan kullanılacak ortama uygun bir lambader modeli seçilmesi gerekmektedir. Bu da ortamın tasarımı, lambader modelinin rengi gibi unsurlar ile belirlenebilir.

Sarı Lambader Modelleri

Sarı lambader modelleri, ortamınızın rengine bağlı olarak kullanıldığı zaman sakinlik verebilecek bir renk çeşididir. Genel olarak sarının tonları ile tasarlanmış modellerin, ortamı şık ve zengin gösterebileceği de unutulmamalıdır.

Kırmızı Lambader Modelleri

Kırmızı lambader modelini seçti iseniz bu tarz lambader renklerinin tonuna bağlı olarak ortama canlılık verebildiği gibi, koyu renk kırmızı lambader modelleri ile ortamda daha loş ve karanlık bir atmosfer yakalayabilirsiniz. Çiftlerin beraber kitap okuyup sohbet edebilecekleri güzel bir ortam arayışlarına cevap verebilecek bir renk türüdür.

Mavi Lambader Modelleri

Mavi lambader modelleri, ortamınıza huzur ve özgürlük vereceği gibi, rahatlamanız için oldukça etkili bir renk çeşididir. Huzur ve rahatlama hissini yaşamak istiyorsanız, mavi lambader modellerini gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz.

Lambaderin Yerini Belirleme

  • Lambaderinizin tasarım açısından zayıf olmaması ve uzun kablo kuyrukları ile uğraşmamak için, okuma köşenizi prize yakın bir yere koymanızı tavsiye ederiz.
  • Lambaderin oturma köşesindeki elemanlar ile uyumu da önemlidir. Koltuktan kalkarken lambaderin çarpmasını istemezsiniz. Lambaderin yerleştirileceği yerin diğer elemanlar ile olan uzaklığına dikkat etmelisiniz.
  • Lambaderin yerini seçerken bir yandan da ortamda ne kadar ışık istediğinize bağlı olarak, lambaderinizin boyunu da ona göre seçmelisiniz. Daha fazla ışık istiyorsanız, daha uzun boylu bir lambader seçmelisiniz.

Lambader Üretiminde Kullanılan Malzemeler

Lambader üretiminde kullanılan pek çok malzeme mevcuttur. Bunlar gündelik yaşamda gördüğümüz ve görmeye alıştığımız doğal malzemeler olduğu kadar, lüks sayılabilecek ve nadir görülen materyaller de olabilir. Bu malzemeler tamamen lambader tasarımlarında aranan niteliklere göre değişkenlik gösterir. Lambader üretiminde kullanılan malzemeler genel olarak şunlardır;

Halat Lambaderler: Lambaderlerde alışılageldiği şekilde bacakları olmayan, halatın sertleştirilerek ayak motifi verilmesi ile üretilen lambader modelleridir. Yaratıcı bir tasarım arıyorsanız bu lambader modelleri tam size göre.

Altın, Bakır, Gümüş Ayaklı Lambaderler: Bu tarz lambader modelleri lüks kullanımlar ve lüks mekanlar için idealdir. Ortamın zenginlik ve şıklığına uyum sağlayabildikleri gibi, ekstradan zenginlik katarlar.

Doğal materyalli Lambader Modelleri: Lambader modellerinde doğallık çoğu zaman lüks tasarımlardan daha çok aranan bir kriterdir. Hal böyle olunca lambader üzerinde kullanılan materyallerin doğallık oranları da artmaktadır. Genel olarak bacak kısımlarının ahşap olması, lamba kısmındaki başlığın dokusunu oluşturan materyalin doğallığı gibi detaylar, lambaderinizin doğallığını belirler.

Lambader modelinizi seçerken, tasarımı kadar fiyat aralığına da dikkat etmeniz gerekir. Her keseye uygun lambader ürünlerinden bütçenize uygun bir lambader bulabilir ve evinizi renklendirmeye istediğiniz zaman başlayabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net