Bilgii.net

Lamba Nasıl Temizlenir? Pratik Öneriler ile Kolay Temizlik

11.10.2018
Lamba Nasıl Temizlenir? Pratik Öneriler ile Kolay Temizlik

Evlerde ve işyerlerinde kısacası ışığa ihtiyaç duyduğumuz her alan kullandığımız lambalar hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırmaktadır. Bu ürünlerin daha uzun ömürlü olması ve daha iyi aydınlatma sağlaması için bir takım önerilere ihtiyaç duyulur. Özellikle de lambaların nasıl temizleneceği konusunda kişiler bilgi sahibi olmak ve bu bilgiler doğrultusunda lamba temizliği yapmak isterler. İşte hepimiz için vazgeçilmez olan lambaların nasıl temizleneceğini tek bir başlık altında sizler için topladık. Aşağıdaki önerilere kulak vererek sizlerde lamba temizliğinizi en pratik ve hijyenik şekilde yerine getirebilirsiniz.

Lambalar sürekli kullanım haricinde ısının çektiği toza ve benzeri partiküllere maruz kaldıkları için çabuk kirlenen bir araçtır. “Yasemin.com” ekibi olarak sizlere lamba temizliğinin püf noktalarını ve dikkat edilmesi gereken hususları aktarıyoruz.

Lamba Temizliğinde Püf Noktalar Nelerdir?

Lamba temizliği her ne kadar zahmetli bir iş olarak görülse de aşağıda sıraladığımız önerilere kulak verdiğiniz sürece bu zahmetli iş sizler için eğlenceye dönüşecektir. Lambaların üzerinde biriken tozlar ağız yol ile birlikte alındığında zamanla çeşitli hastalıklara sebep olabilmektedir. Bizler de bu gibi olumsuz durumları önlemek adına size kolay ve pratik çözümleri sıraladık.

  • Lamba temizliğine başlamadan önce lambanızın sıcak olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Lambanız hala sıcak ise soğumasını beklemelisiniz
  • Lambalar yapısı gereği hassas olduklarından dolayı temizleme aşamasında onlara narin davranmanız gerekir.
  • Lambanızı bez yardımı ile silmeden önce üzerinde yer alan tozları bir fırça ile iyice süpürünüz. Fırçanızın kıvrımlı yerlere kolay ulaşmasını sağlayın ve bu sayede temizlik süresini kısaltın.

Sirkeli Su İle Pratik ve Hijyenik Lamba Temizliği

Lamba temizliği için birbirinden farklı yöntemler deneyebilirsiniz. İlk olarak temiz bir bezi sirkeli suya batırarak lambanızı bu şekilde temizleyebilirsiniz. Sirkeli su lambanızın üzerinde yer alan bakterileri yok edecek ve lambanızın daha parlak olmasını sağlayacaktır. Eğer lambanız eskisi kadar ışıtmıyor ve soluk duruyorsa bu yöntemi mutlaka denemenizi öneririz. Bu sayede lambanız hiç olmadığı kadar parlak olacak ve sizlere istediğiniz ışığı sunacaktır.

Lambanızı Temizlerken Güzel Koku Vermesini De Sağlayın

Lamba temizliği daha aydınlık ve ferah ortamlar için son derece önemli bir temizliktir. Lambanızın görüntüsü veya modeli ne olursa olsun temizlik işlemi belirli periyodik zamanlarda yapılması gerekir. Lambanızın temizliği sirkeli su ile sağladıktan sonra size müthiş bir öneri daha vereceğiniz. Lambanızı yerine takmadan önce üzerine az miktarda kokulu bir parfüm sıkmanız, lambanız sıcak oldukça bir yandan da odanızın içerisinde güzel koku vermesini sağlayacaktır. Bu yöntem genellikle çok bilinen bir yöntem değildir, fakat bu yöntem sayesinde oda parfümlerini kullanmak zorunda bile kalmayabilirsiniz. Lambanızı çıkartırken ve yerine geri takarken prizleri kontrol etmeyi ve ışıkların kapalı olduğundan emin olmayı unutmayınız.

Sabunlu Su İle Pratik Lamba Temizliği

Lamba temizliği son derece hassas bir temizlik olduğundan dolayı bir kovaya doldurduğunuz sabunlu suya bir bezi batırarak da lambanızın hem güzel kokmasını hem de tozlardan arınmasını sağlayabilirsiniz. Uygulayacağınız bu işlemler sayesinde daha ferah ve daha hijyenik bir yaşam alanında yaşamanın keyfini çıkartabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net