Bilgii.net

Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri – Uzman Önerisi

01.11.2018
Kuru Saçlar İçin Evde Bakım Önerileri – Uzman Önerisi

Kuru saçlar kimi zaman genetik sorunlar olarak karşımıza çıkar. Kimi zaman da mevsim değişikliği ve bakım eksikliği bu saç sorununu gündeme getirir. Özellikle kışın habercisi olan güz mevsiminde cilt ve saç kurulukları kendini gösterir. Artan nem ihtiyacı ve bu ihtiyacın karşılanamaması saçların kurumasına neden olur. Kullanılan kimyasal ürünler ve boyalar da saçları yıpratarak kurutabilir. Kuruyan ve matlaşan saçlarınız için evde bakım yöntemlerini deneyebilirsiniz. Böylece saç bakımında masraftan kaçınırken saçlarınıza doğal ürünler kullanmanın avantajını yaşayabilirsiniz.

Nemlendirici Avokado Maskesi

Kuru saçlarınızın doğal nemine kavuşması için avokado maskesi uygulayabilirsiniz. Maske için bir adet avokadoyu soyup posasını çıkarın. Avokadonun posasını daha kolay çıkarmak için bölerek işlem yapmayı deneyebilirsiniz. Elde ettiğiniz posanın içine bir yumurta sarısı ve bir yemek kaşığı da zeytinyağı koyun ve karıştırın. Tamamen karıştıktan sonra elde ettiğiniz karışımı saçlarınıza dikkatlice sürün. 3-4 dakika sonra maskeyi saçlarınızdan tamamen arındırın. Her maske sonrası yaptığınız gibi saçlarınızı normal şampuanla iyice yıkayın.

Kuruyan Saçlara Aloe Vera Maskesi

Aloe vera bitkisi artık evlerde rahatça yetişen ve bulunan bir bitkidir. Herkes kendi cilt ve saç bakımları için ihtiyacı olan bu bitkiyi evinde yetiştirebilir. Böylelikle bakım sırasında alışverişe çıkmanıza gerek kalmayacak. Fakat aloe veranın bazı kişiler için sağlık sorunu yaratabileceği dile getiriliyor. Siz de bir cilt doktoruna kendi cildiniz için bu uygulamayı yapıp yapamayacağınızı sorabilirsiniz.

Aloe verayı yapraklarından kullanacaksınız. Ortalama ebatlarda iki yaprağı içindeki sıvı ortaya çıkacak şekilde uzunca kesin. İçindeki sıvıyı çıkartın ve bir karıştırma kabına koyun. Bu sıvının içine de normal kullandığınız saç kremini ekleyin. İkisini karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Hazırladığınız karışımı saçlarınıza tamamen uyguladıktan sonra bir bone takmayı deneyin. Saçlarınızda yarım saat kadar tuttuğunuz maskeyi iyice durulayın. Her zamanki gibi şampuanınızla saçlarınızı yıkayıp işlemi sonlandırın.

En Güzel Saç Bakım Üçlüsü

Cilt ve saç bakımında kullanılan en sevimli üçlüyü bir araya getirdik. Lezzet, sağlık ve fayda açısından her zaman ön sırada olan çilek, zeytinyağı ve bal ile harika bir bakım maskesi hazırlayabilirsiniz. Çilekler küçük ebatlı meyveler olduğundan biraz fazla kullanmanız gerekecek. Ortalama 20 çileğe ihtiyacınız var. Bu çilekleri bir karıştırma kabında iyice ezin ve içine 2 kaşık zeytinyağı ile 2 kaşık bal koyun. Üçlüyü birlikte karıştırıp saçlarınıza uygulayın. Tüm saçlarınıza ulaştıktan sonra yarım saat beklemeye koyulun. Sürenin sonunda maskeyi saçlarından duru su ile tamamen çıkartıp şampuanlama işlemiyle bakımınızı tamamlayın.

Zeytinyağı ile Yumurta Maskesi

Zeytinyağı bilinen en meşhur saç bakım yağıdır. Tek başına bile saçlarınızda harikalar yaratmaya yeten bir gıdadır. Bu gıdayı hem içeriden hem dışarıdan takviye alarak cilt bakımınıza katkı sağlayabilirsiniz. Kısa sürede ve etkili sonuç alabilmek için saçlarınıza doğrudan uygulamanız gerekir.

Karışım için bir yemek kaşığı zeytinyağı ve bir adet yumurtaya ihtiyacınız var. İkisini iyice çırpıp saçlarınıza yedirmeye çalışın. Bu şekilde yarım saat veya 15, 20 dakika kadar bekleyin. En az 15 dakika olacak şekilde süreyi kendiniz ayarlayabilirsiniz. Süre dolduktan sonra maskeyi durulayın ve saçınızı şampuan ile iyice yıkayın.

Yukarıdaki maskelerden size en uygun olanını düzenli olarak uygulayabilirsiniz.

 

 

 

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net