Bilgii.net

Küçük ve Dar Yapılı Banyolar için Dekorasyon Önerileri

19.10.2018
Küçük ve Dar Yapılı Banyolar için Dekorasyon Önerileri

Küçük banyolarda farklı dekorasyonlar kullanarak dar alanları büyük ve ferah gösterebilirsiniz. Küçük ve dar mekanlar da ayrıntıların önemli olduğunu unutmamalıyız. Küçük dokunuşlar ile göz alıcı bir banyo ile oluşturabilirsiniz.

Küçük ve Dar Yapılı Banyoları Geniş Göstermek için Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Dar alanları geniş göstermenin en etkili yolu aynalardır. Dar ve uzun aynalar banyonuzda ferahlık kazandırmak için kolaylık sağlayacaktır. Dar bir banyoda açık renkli ve sade fayanslar tercih edilmelidir. Aynı şekilde banyo dolapları ve klozet rengini de açık pastel tonlarda tercih ederek nefes alan geniş alan yaratmak mümkündür. Küçük banyolar için etkili yöntemlerden biride aydınlatmalardır. Spot ve led aydınlatmalar kullanabilirsiniz. Banyolarımızı dekore ederken ortam ferahlığını ön planda tutmalıyız. Bu nedenle büyük ebatlı dolaplardan uzak durarak küçük, açık ve kullanışlı raflar tercih edilebilir. Pastel renkli aksesuarlar ile canlılık katabilirsiniz. Gereksiz malzemeleri burada raflara kaldırarak kalabalık görüntüden kurtulabilirsiniz. Alanın çoğunu kapatacak küvet yerine köşeyi dolduracak bir küvet ya da bir duşa kabın tercih edebilirsiniz. Duşa kabın etrafında kullanılacak bir cam sayesinde daha geniş bir alan hissi oluşturabilirsiniz. Mini klozet tercihi alanı daha da genişletir. Açısal eşyalar dar alanda her zaman kurtarıcıdır. Farklı köşelere yerleştirilen malzemeler banyonun daha büyük görünmesini sağlayacak başka bir etkendir. Retro tarzı malzemeler ve pastel renkler ile zarif dokunuşlar ferahlık yaratacaktır. Banyo tezgahlarının altında yer alan dolap ünitesi yerine fonksiyonel dolaplar veya çekmeceler modern bir görüntü yanı sıra depolama alanı sağlayacaktır. Geniş pencereler küçük banyoları geniş göstermek için uygun yardımcılardandır. Entegre havluluklarda derli toplu, şık görüntüler sağlayabilir. Renkli ve şık bir perde bazen kurtarıcı olabilir.

KÜÇÜK VE DAR YAPILI BANYOLARDA DEKORASYON

Dar ve küçük bir banyoya sahipseniz uzun ince aynalar ile dikkat çekici ortam yaratabilirsiniz. Seçeceğiniz parçalarının dar ve uzun olması küçük parçalarda kurtarıcıdır. Duşa kabin hattında uzun ince kabin kolları hem şıklık yaratacak hem de dar olan alanın geniş gösterecektir. Metal, ahşap ve boyasız beton yüzeyler çokça kullanılırken endüstriyel çizgilere sahip bir banyo iyi bir tercih olacaktır. Birbiri ile uyum içerisindeki renkler pozitiflik yaratabilir. Koyu bir renk tonu (siyah, kahverengi vb.) ile krem uyumu sık sık kullanılır. Bu uyumu da dekorasyonda tercih edebilirsiniz. Yeşil renkte banyonuzda farklılık yaratacaktır. Duvarlarınızda kullanacağınız parlak renkler dar bir banyoda harikalar yaratacaktır. Mobilya ile uyumlu olacak parlak renk ile capcanlı bir banyoya sahip olabilirsiniz. Kapı üzerine, klozet etrafındaki boşluklara ve duşa kabın çevresine dolap veya raf yerleşip yerleşemeyeceğini kontrol etmeliyiz. Hareketlerimizi engellemeyecek şekilde kullanışlı boşlukları değerlendirebilir. Uzun ince bir aynanın bulunduğu duvar küçük karolar ile renklendirilmiş olması mükemmel bir uyumdur. Duşa kabın çerçevesindeki uzun ince metal ayrıntılar ile duvara asılmış asimetrik raflar birbiriniz tamamlamış olur. Dolap altındaki pratik çekmeceler ile kalabalık görüntü ortadan kaldırılmıştır. Zemin üzerine serilmiş uzun ince bir kilim ile şıklık elde edilmiştir. Spot aydınlatmalar ışığı ile parlayan banyo sizin için dar ve küçük alanın geniş ve kare gösterecek bir örnek olabilir.

Geniş Pencereler

Banyo Tezgahı

Ekstra Sabunluk

Kullanışlı Dolaplar

Çamaşırlığınızın Dağınıklıkları İçin Dolap Kapakları

 Çamaşır ve kurutma makinenizi lavabo tezgahının altına saklamaya ne dersiniz?

Aydınlatmalı Raflar

Zemin Kaplamalarıyla Harikalar Yaratmak

Köşesiz tasarımlar çok daha az yer kaplar

Dolaplı Banyo Aynaları

Sürgülü Duşa Kabinler

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net