Bilgii.net

Küçük Mutfak Masaları İle Şık Dekorasyonlar

25.11.2018
Küçük Mutfak Masaları İle Şık Dekorasyonlar

Küçük mutfaklara sahip olan kişiler de yemeklerini yemek ve belki yemek üstü kahvelerini içmek için mutfağa ihtiyaç duyarlar. Elbette bazı apartman dairelerinde alanın darlığından dolayı herhangi bir boyut masanın sığmadığını ve bu keyfe başka odalarda devam etmek zorunda kalındığı bilinen bir durumdur. Bunun yanı sıra küçük evlerde ek bir yemek odası da yapılamıyor. Bu tip durumlarda küçük mutfaklar için modern ve işlevsel mobilyalar devreye giriyor. Bazı akıllıca yöntemlerle küçük mutfaklara konforlu masalar girebiliyor.

Mobilya Üreticileri Bu Yönde Üretim Yapıyor

Dünyada ve ülkemizde evler artık giderek küçüldüğü için mobilya firmaları modüler mobilyalara yönelmiş durumdadırlar. Özellikle mutfak masaları konusunda sayısız model ve özellikle ürün üretmektedirler. Geniş ve büyük mutfaklardan, dar ve küçük mutfaklara, kareden, dikdörtgene her tür mutfak için birçok çeşit mevcuttur.

Hokus Pokus

Bir masa düşünün; alandan tasarruf ederken aynı zamanda da yemek saatlerinizin başkahramanı olsun. İstediğiniz zaman açıp istediğiniz zaman da kapatabileceğiniz bu yok edilebilen masa oldukça işlevsel. Küçük mutfaklar için şık ve kullanışlı bir dekorasyon yaratmak için yok edilebilen masalar tercih edilebilir. Ayrıca hem ada tezgahlara hem de mutfak dolaplarına entegre edilebilmektedir. Odaların büyüklüğüne göre hangisinin kullanılacağı kişinin tercihine kalmıştır.

Köşe Takımları Oldukça Rahat

Rahatına düşkün olan kişiler küçük mutfaklarında mutlaka köşe masaları tercih etmelidir. Köşe masalarla tasarlanmış bir mutfak oldukça şık gözükmektedir. Özellikle köşe masa için ayrılan uygun köşe sayesinde mutfak masası küçük mutfak içerisinde daha az yer kaplar. Hem kullanışlı hem de rahat olan bu takım geniş oturum sağlar.

Daha Geniş Bir Alan Tercih Edenler İçin

Küçük mutfakta en büyük sıkıntı alan sorunu olduğu için kişiler çoğunlukla alandan tasarruf etmek için masa kullanmayı tercih etmezler. Fakat duvara monte edilmiş ince uzun masalar ile hem masa sorunu çözülmüş olur hem de alan sorunu. Çünkü duvara monte ince uzun masalar fazla alan kaplamıyor. Kişiler mutfaklarına uygun renkte ve ölçüde ince uzun masalardan bir tane yaptırıp mutfaklarını hem daha işlevsel kılabilir hem de dekorasyon açısından daha güzel bir görüntü oluşturabilir.

Yüz Yüze Bir Model

Uzun ve dikdörtgen bir model masanın kısa kenarının duvara monte edilmesi şeklinde tasalanan yemek alanları oldukça şık bir ortam oluşturmaktadır. Karşılıklı oturan kişiler hem sosyalleşmenin hem de yemek yemenin keyfini yaşıyor. Küçük mutfaklar için en çok tercih edilen masa dekorasyonu modeli budur. Sizlerde küçük mutfağa sahipseniz, bu şekilde dekore edeceğiniz bir yemek alanı mutfağınızda keyifli dakikalar geçirebilirsiniz.

Konuklar Başka Yere Gitmesin Diye

Küçük mutfak sahiplerinin çok eski yıllardan beri tercih ettiği bir model de açılır kapanır masalardır. Tasarım olarak bu modeller çok geçmiş yıllara dayanır. Fakat yine de talep olarak oldukça yüksektir. Çünkü kullanışlı olması sebebi ile küçük mutfak dekorasyonunun vazgeçilmezidir. Özellikle açılır kapanır olması büyük rahatlıktır. Ev ahalisi misafirler yokken 4 kişilik formda yemeklerini yiyebilirken misafirleri geldiği zaman masanın açılır özelliğini kullanıp açarlar. Böylece misafirler için ekstra bir yer hazırlanmasına gerek kalmaz.

Köşe Rahatlığı

Duvara Karşı

Büyüyüp Küçülebilen Modeller

Manzara Varsa Pencere Kenarı

Mutfak Adası

Kare Masalar

Raf Eklemek

Yuvarlak Masa Modelleri

Katlanabilir Masa

Monte Sehpa

 

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net