Bilgii.net

Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu Tüyoları

29.11.2018
Küçük Çocuk Odası Dekorasyonu Tüyoları

Çocuk odalarını dekore etmenin birçok farklı yolları bulunmaktadır, fakat oda küçük olunca bazen sizi zorlayabiliyor, çünkü oda küçük olduğu için koymak istediğinizi eşyaları koyamayabiliyorsunuz ve koyuyorsunuz ve bir bakıyorsunuz ki alan iyice daralmış ya da koymak istediğiniz bütün mobilyalarınızı istediğiniz gibi yerleştiremeyebiliyorsunuz. Mobilyaları yerleştirdiniz, bu seferde halı veya kilim koyacaksınız, fakat onun için bile adam akıllı yer kalmayabiliyor. Küçük çocuk odası dekore etmek, normal küçük bir yetişkin odası dekore etmekten daha zordur, çünkü çocuklar için her şeyin en iyisini yapmayı düşünür ve kendimizi unuturuz. Küçük çocuk odası dekorasyonu tüyoları hakkında konuşacağız. Küçük odaları en güzel şekilde nasıl dekore edebilirsiniz ve odanın ferah ve rahat olmasını sağlayabilirsiniz.

Küçük Çocuk Odası Dekore Ederken Dikkat Edilmesi Gereken Konular

 

Küçük çocuk odası dekore ederken dikkat edilmesi gereken konular bulunur. Bunlardan bir tanesi odaya hangi mobilyaları ve eşyaları yerleştirmek istediğinizdir. Öncelikle oda muhtemelen bir çocuk tarafından hem çalışma odası, hem de yatak odası olarak kullanılacaktır. Bu durumda odada en çok gerekli olacak mobilyalar; bir tane yatak ve bir çalışma masasıdır. Bu iki mobilyayı bir kenara koyduk ve onların odada bulunması gerektiğini not aldık. Sonrasında şunu düşünebilirsiniz, çocuk kendi odasında mı giyinecek veya evin bir giyim odası var mı? Eğer varsa, odada bir gardırop ihtiyacı olmayabilir, fakat yoksa bir tane de gardırop yerleştirmek gerekir. Mobilyaların arasına bir tane de gardırop eklendi.

Küçük Çocuk Odasında Kullanılacak Renkler

Çocuk odasını sadece yukarıda belirtilen üç mobilya ve odayı renkler ve desenlerle dekore ederek tamamlamak gerekiyor. Şimdi küçük çocuk odasında kullanılacak renkler geliyor sırada. Bunun için mobilyaların renklerine veya eğer mobilyanızın rengi yoksa çocuğunuzun hangi rengi seveceğini düşünerek, odanın rengini seçmeniz gerekir. Odayı sırf bir renk ile de boyayabilirsiniz veya birkaç rengi kullanabilirsiniz ya da eğer boyamak istemiyorum derseniz, duvarlarınızı renklendirmek için duvar kâğıtları kullanabilirsiniz. Artık günümüzde duvarları boyamak veya renklendirmek için sadece duvar boyaları veya alçı kullanmıyoruz. Duvar kâğıtları da ayrıca kolaylıkla değiştirebileceğiniz dekorasyon ürünleri olduğundan, eğer daha sonra farklı bir duvar kâğıdı uygulamak isterseniz bunu yapmak ta mümkündür.

Oda Tekstilleri İle Odayı Tamamlayın

Odada kullanılan renklerin, mobilya ile uyumu, odayı ferah ve açık göstermesi ve rahatlatıcı hissettirmesi önemlidir. Burada mobilyalar ve duvar kâğıtlarından bahsettik, fakat aynı zamanda küçük çocuk odanızı tamamlayabilecek oda tekstilleri bulunmaktadır. Odada kullanabileceğiniz tekstiller aynı zamanda odanızın dekorasyon ve tasarımını tamamlamanız için yardımcı olacaktır. İlle sadece mobilyalar ve süs eşyaları ile dekore etmenize gerek yok. Oda tekstilleri ile odayı tamamlayın ve ekstra bir eşya yerleştirmeye gerek duymayın. Oda tekstilleri neler olabilir, örneğin; nevresim takımı, yatak örtüsü, halı ve perde gibi ürünleri kullanarak ta odanızın tasarımını tamamlayabilirsiniz ki bunlarda bir çocuk odasının olmazsa olmazlarıdır. Pencerede mutlaka bir perdenin olması gerekir. Çocuğunuzun yerde oynayabilmesi için bir halı ya da kilimin olması gerekir.

Küçük çocuk odası dekore etmek sandığınız kadar zor değildir, fakat her şeyi bir odada toplamaya çalışırsanız sadece işinizi zor hale getirirsiniz. Odanın boyutu, darlığı ve genişliği, hangi mobilyalara ihtiyaç duyulduğuna ve odaya gerekli olan tekstilleri düşündüğünüzde, aslında rahatlıkla küçük çocuk odasını dekore edip tasarlayabiliyorsunuz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net