Bilgii.net

Küçük Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri

29.11.2018
Küçük Bebek Odası Dekorasyon Örnekleri

Bir küçük bebek odasında aslında ne kadar eşya sığdırabilirsiniz ki? Çok fazla değil, fakat sığdırabileceğiniz eşyalarla da güzel bir bebek odası dekore edebilirsiniz. Kaldı ki en önemli konulardan bir tanesi bebek odasının rengidir. Rengini bulduktan sonra aslında kalan dekorasyonları ona göre tamamlayabilirsiniz. Küçük bebek odası dekorasyon örnekleri nasıl olabilir? Burada bu konuyu ele alarak bazı örneklere bakacağız. Bir bebek odasını dekore etmek veya tasarlayabilmek için ille odanın orta veya büyük ve geniş olması gerekmiyor. Odanız küçük olabilir ki eviniz küçük olabilir ama ona göre bebek odasını dekore edebilirsiniz. Siz istediğiniz sürece bunu yapmak mümkündür. Yeter ki bebeğiniz için bir şeyler yapmak isteyin.

Küçük Mavi Bir Bebek Odası

 

Hem kız hem de erkek bebekleri için en çok beğenilen ve klasik olarak kabul edilen bebek odalarından bir tanesi mavi tonunun kullanıldığı bebek odalarıdır. Çoğu zaman mavinin renk olarak sadece erkek çocukları için uygun olduğu düşünülür, ama kız çocukları için mavinin tonlarını kullanabilirsiniz. Evinizin küçük olduğunu var sayın, küçük mavi bir bebek odası tasarlamanız gerekiyor. Küçük bir odaya ne girebilir, belki sadece bir bebek yatağı ve orta boyda veya küçük bir komidin veya gardırop. Küçük bir odayı sadece bu mobilyalarla tasarlamak için yapmanız gereken, öncelikle duvarı en uygun mavi tonunda boyamak. Sadece sırf mavi olmasına gerek yok, mavinin içinde küçük desenlerde olabilir. Sonrasında ise yatağı ve komidini en kullanışlı şekilde yerleştirmek.

Küçük Temalı Bebek Odası

 

Küçük temalı bebek odası tasarlamak istiyorsunuz. Temalı deyince elbette odanın içine koymak isteyeceğiniz birçok şey olacaktır, fakat oda küçük, bu sebeple odanın içine koyabileceğiniz eşyalar sınırlıdır. Odaya koyacağınız eşyaları seçmeniz gerekiyor. Böyle bir durumda öncelikli olarak bebeğinizin ihtiyaçlarınız düşünmeniz gerekiyor. Bu da; bebek yatağa ve ya gardırop veya bir komidin olacaktır. Belki ekstra eşyalarda olacaktır, çünkü sonuçta bir temalı bebek odası. Koymak istediğiniz eşyalar veya mobilyalar varsa, alanın genişliği veya darlığına göre koymak istediğiniz eşyaları seçmeniz gerekiyor. Eğer alan darsa ve istediğiniz eşyaları koyamıyorsanız, duvarı tema ile dekore ederek tamamlayabilirsiniz. Tasarım veya dekorasyon ille sadece odanın içine koyacağınız eşyalardan ibaret değildir.

Küçük Bir Kız Bebek Odası Dekorasyonu

 

Bir kız bebeğiniz var veya olacak ve onun için bir oda hazırlamak istiyorsunuz ama onun için hazırlayabileceğiniz oda küçük ve içine sadece bir yatak ve bir tane de dolap girebiliyor. Bu durumda küçük bir kız bebek odası dekorasyonu nasıl yapılabilir? Öncelikle odanın içine sadece bir yatak ve bir tane dolap girebiliyorsa, eşyaları çok fazla düşünmenize gerek yok, aksi takdirde daracık bir alana o kadar çok şeyi sıkıştırmak isteyebilirsiniz ki imkânsız bir hale gelir. Odada kullanmak istediğiniz renkleri düşünün. Bir kız bebek odası, dolayısıyla kullanacağınız renkler kırmızı, pembe, sarı, lila, beyaz ve tonları olması gerekir. Bunu düşünerek aynı zamanda mobilyaların renklerini seçmiş olursunuz.

Geniş Bir Oda Dekorasyonu

Bir bebek odası dekore etmek sadece odayı renkler ve eşyalarla doldurmak ve güzel görünmesini sağlamak değildir. Sadece ana mobilyalar ve birkaç tane küçük eşyalar, renkler ve desenlerle beraber bebeğinizin odasını sadece ona ait, özel bir oda haline bile getirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Bilgii.net